Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek melyik az az...

Szerintetek melyik az az életkor, amikor a legideálisabb babát vállalni? Ha visszautaznátok az időben, ugyanakkor vállalnátok babát, mint mikor történt?

Figyelt kérdés

Feltéve, hogy anyagi biztonság, tartós társ, minden lényeges dolog megvan a dologhoz.


Most vagyok 22, nyilván felkészületlennek érzem magam a dologra, de azt mondják, egy babára 100%ig sosem lehet felkészülni. A párommal beszélgettünk tegnap, mert fogamzásgátlót szedek, és a napokban elfelejtettem egy szemet bevenni, az egy hetes kiegészítő védekezésről szóltam neki. Megbeszéltük, hogy tulajdonképpen ha most "véletlenül becsúszna" egyikünk sem akarná elvetetni. De azért mégiscsak.


Ha visszamennétek az időben, ti mikor vállalnátok babát? Megbántátok, hogy akkor jött, amikor, várnátok még vele/korábban kezdenétek próbálkozni, vagy esetleg ismét ugyanígy csinálnátok?


2015. ápr. 17. 15:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
33 évesen szültem, ha visszamehetnék az időben, pár évvel hamarabb vállaltam volna gyereket, olyan 29-30 körül.
2015. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

Az "ideális kor" eléggé szubjektív, kinek, mikor, illetve attól is függ, milyen szempontból (orvosi, anyagi stb)

Én 36 évesen szültem az első kislányomat, ha visszamehetnék az időben, akkor 28 éves korom körül szülnék. Kb akkor éreztem úgy, hogy már készen vagyok rá.

2015. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap híján 29 voltam, és nem vállalnék korábban.

A mi életünket nagyon megváltoztatta a pici, jó volt, hogy ketten is lehettünk "szabadon", mert most azért több logisztika kell egy-egy programhoz. Imádjuk a kisfiunkat, de minden nagyon más gyerekkel.

2015. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagyok gyermektelen,

ha nagyon jó anyagi helyzetben van a pár akkor a 24-25 éves kor is megfelelő

De szerintem a legjobb a 28-30 éves kor.

2015. ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
27 vagyok, most próbálkozunk december óta, ha akkor összejött volna jó lenne, vagy most is bármikor, korábban lemaradtam volna sokmindenről, munkahelyi utazások, fejlődés, előrelépés, szóval most lenne a legjobb.
2015. ápr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
27 és 29 évesen szültem, nekünk ez volt az ideális: egyetemet elvégeztem, 2,5 évet dolgoztam, munkahelyemre visszavárnak, férjemnek stabil munkahelye van.
2015. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig fiatalon szerettem volna babát, tehát 25 éves korom előtt. Ezzel nem azt mondom, hogy aki 25 éven túl van az már öreg.:) az élet nem úgy hozta szerencsére, mert az akkori párom nem érdemelte volna meg,hogy gyermeket szüljek neki. A mostani párommal viszont imádjuk egymást és egy csodás kisfiú szülei vagyunk. Igazi szerelem gyerek. 29,5 évesen szültem! :) És egyáltalán nem bánom, hogy eddig kellett várnom ! :D
2015. ápr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!