Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek melyik az az...

Szerintetek melyik az az életkor, amikor a legideálisabb babát vállalni? Ha visszautaznátok az időben, ugyanakkor vállalnátok babát, mint mikor történt?

Figyelt kérdés

Feltéve, hogy anyagi biztonság, tartós társ, minden lényeges dolog megvan a dologhoz.


Most vagyok 22, nyilván felkészületlennek érzem magam a dologra, de azt mondják, egy babára 100%ig sosem lehet felkészülni. A párommal beszélgettünk tegnap, mert fogamzásgátlót szedek, és a napokban elfelejtettem egy szemet bevenni, az egy hetes kiegészítő védekezésről szóltam neki. Megbeszéltük, hogy tulajdonképpen ha most "véletlenül becsúszna" egyikünk sem akarná elvetetni. De azért mégiscsak.


Ha visszamennétek az időben, ti mikor vállalnátok babát? Megbántátok, hogy akkor jött, amikor, várnátok még vele/korábban kezdenétek próbálkozni, vagy esetleg ismét ugyanígy csinálnátok?


2015. ápr. 17. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
23 éves voltam, de meglehetősen speciális helyzetben: stabil, biztos munkám volt, és a családunknak hála lakásunk-autónk. Kaptunk egy életetkezdetet tőlük. A férjem orvos, jelenleg már a klinikumban dolgozik, de akkor a kutatói oldalon volt még, meglehetősen speciális ösztöndíjal, ami nagyon jó anyagi helyzetet biztosított számunkra. Egymásnak mi a minden vagyunk, a kapcsolatunk stabil volt, házasok voltunk egy ideje. Most, 3 és fél évvel később a másodikat várjuk, és ha újrakezdeném is fiatalon vállalnám - mindazon körülmények között persze, amelyeket már felsoroltam.
2015. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Én 17 évesen szültem az elsőt, most vagyok 24 és 3 gyerek van. Ha visszamehetnék az időben, 30 éves koromig tuti szűz maradnék :p
2015. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Majdnem 31 évesen szültem. Nem csinálnám máshogy akkor sem, ha újra kezdhetném.
2015. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
25 voltam amikor az elsőt szültem, ugyanakkor szülnék.
2015. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
21 voltam, amikor az elsőt szültem, és ma is így tennék.
2015. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
26 voltam, tok idealis :-)
2015. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
30 vagyok, 1-2 éven belül tervezzük. Én úgy érzem, most kezdek megérni rá, lenyugodtam, van türelmem és úgy érzem, elég sokat láttam már a világból, elég sok mindent kipróbáltam, hogy ne legyen hiányérzetem, ha majd megérkezik és rá kell koncentrálnom.
2015. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

30 évesen született az első gyermekem, most vagyok 32, és két csodálatos gyermek édesanyja vagyok.

Nagyon elégedett vagyok, hogy így alakult. Persze, én nagyon fontosnak tartom azt, hogy rendesen kitomboltam magam a húszas éveimben. Sokat utaztam, buliztam, pasiztam, emellett tanultam és karriert építettem. A férjem a másik felem, ha Ő nem jött volna, nem szültem volna akárkinek. Szóval szerencsésnek mondom magam, hogy minden klappolt. Ez szerintem gyakran nem az elhatározáson múlik, hanem a szerencsén és azon, hogy adott időpontban minden klappol-e.

2015. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
21 voltam.És nem bántam meg.Sokkal jobb fiatal anyukának lenni :)
2015. ápr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%
Hát mi 100%-ig felkészültünk. Mindent megteremtettünk, amit szerettünk volna a baba érkezése előtt. 31 évesen szülök és én is fiatal anyuka leszek.
2015. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!