Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatalon gyermeket vállalók!...

Fiatalon gyermeket vállalók! Tervezett volt a baba? A pénzügyi dolgokat/gondokat hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Úgy értem 20-22 évesen nem sok mindenki futott be nagy karriert és van jól fizető állása ahonnan gyes-re mehet. Mégis, honnan van pénz arra, hogy ne csak magatokat/magadat tartsd el, hanem egy harmadik kisembert is? Szülői támogatás?
2010. febr. 9. 23:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a körülményektől függ. Leírom a saját példámmal:

21éves vagyok, 5hónapos várandós a kisfiammal. A párommal 4éve vagyunk együtt, amiből egy év már házasságban telik :-)

Babát csak egy év múlva szerettünk volna, de ha már a kis Töki most szeretne jönni, akkor miért ne?

Eszünkbe nem jutott elvetetni a kisbabát.

Én egyetemista vagyok, ezenkívül magántanár; a férjem vállalkozó és szerencsére nincsenek anyagi gondjaink.

Ha megszületik a fiam halasztani fogok, de amint nagyobb lesz a baba be fogom fejezni az egyetemet.

Viszont ha azt nézem, hogy ha a barátnőm, aki szintén 21 éves, gyereket vállalna, na azonmeglepődnék, ugyanis van kapcsolata, de még nem túl régóta, a fiú szintén 21, nem élnek együtt évek óta, nem házasok, mindketten tanulók, nem keresők, és mivel nem "olyan" a kapcsolatuk, ezért náluk szóba sem kerül a házasság, vagy a gyerek.

Tehát ez nem életkor függvénye, hanem az ÉLETKÖRÜLMÉNYÉ. Habát valóban kevés manapság az olyan 20éves, aki gyerekválalásra adná a fejét.

Én már alig várom, hogy kerekedjen a kis családom :-)

21hetes km

2010. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!