Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatalon gyermeket vállalók!...

Fiatalon gyermeket vállalók! Tervezett volt a baba? A pénzügyi dolgokat/gondokat hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Úgy értem 20-22 évesen nem sok mindenki futott be nagy karriert és van jól fizető állása ahonnan gyes-re mehet. Mégis, honnan van pénz arra, hogy ne csak magatokat/magadat tartsd el, hanem egy harmadik kisembert is? Szülői támogatás?
2010. febr. 9. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Figyelj olvasd el a másik kérdést (volt egy ilyen hogy minek szül aki fiatal, a családos témakörben), mindenkinek jog van gyerekhez akkor is egy fityingje sincs. Minden tiszteletem azé aki ennyi idősen el tudja látni a gyereket és az nem szenved hiányt semmiben, de akik nem tudják azok is csak verik a mellük mert nekik joguk van hozzá közben a gyereknek nem jut semmi mert miből jutna? Sajnos még nem napfényt meg szeretetet eszik.
2010. febr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Én ugyan még nem vagyok anyuka de szeretnék majd az lenni azért írok ide mert pont 20 éves vagyok és ennyi idősen aki gyereket vállal az elég felelőtlen. :S Persze mindenkinek van joga a gyerekhez de aki komolyan gondolja az nem csak a családiért fogja megszülni viszont egy bébi tényleg rengetegbe kerül. Az meg, hogy szüljön és utána a szülei nyakára költözzön az nem megoldás :S Szóval összegezve aki 20 évesen gyereket szül vagy nem kívánt a terhessége vagy felelőtlen sajnos :S Akinek pedig mégis megvan a háttere hozzá az már tud valamit :)
2010. febr. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Tesóm 20 évesen szült.Tartós kapcsolatból,véletlen lett terhes.Az apuka nem ilyen fiatal 8 év korkülönbség van köztük.Dolgozik,van jövedelme.De ennek ellenére anyunál laknak,mert hiányzik a hugom jövedelme ahhoz,hogy saját lakás irányába lépni tudjanak.

Igen ami hiányzik neki az az,hogy egy kicsit dolgoznia kellett volna,vásárolgatni magának pár cuccot,esetleg megtakarítania egy kis pénzt.És sajna ez már a kapcsolatukon is látszik,hogy most már a 4. éve "alapjáraton" vannak,várnak,arra,hogy jobb legyen.Sokat veszekednek,legfőképp a pénz miatt....

Ha nem lenne a gyerek,már nem lennének együtt.

2010. febr. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
En 22 eves vagyok, juniusban lesz 8 eve hogy egyutt vagyunk a parommal (igen tudom, eleg fiatal voltam, dehat azota is boldogok vagyunk es persze szerelmesek) es Angliaban lakunk mar majdnem 3 eve. O 24 eves. Nemreg beszeltuk meg hogy szeretnenk babat, azota probalkozunk. Az anyagiakat meg tudjuk oldani, es szerintem nem szabad azt mondani mindig hogy "majd szulok ha lesz hazam, ennyi meg annyi penzem" meg hasonlok, mert akkor sosem lesz baba. Jo ok en szerencses helyzetben vagyok mert manager vagyok egy vilagszerte ismert hotellancban, de en ugy gondolom hogy ha mar tudod hogy jon a baba akkor ugyis feladsz egy csomo dolgot amin meg lehet fogni a penzt. Persze, ne szulj ha a szuleiddel laksz es se munkad, se penzed se komoly kapcsolatod se semmid nincs.
2010. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

23 évesen szültem az első gyermekem. Építkeztünk, mikor terhes lettem. Azóta van autó, ház, vállatam több munkát. És mi az eredménye? Vetélések sorozata. Szóval hiába van már háttér, akkor meg nem sikerül a kistesó.

Egy gyerek nem fizetés kérdés. Igen, nekünk is jó sokszor össze kellett húznunk azt a bizonyos nadrágszíjat, hogy pl családi házba költözhessünk, de a gyerek ebből semmit nem vett észre. Megkapja a túró rudit a boltban így is, és tiszta ruhákat hord ( ezt azért írom, mert egy másik fórumban ezen okoskodik néhány okos anyuka/anyukajelölt).


Egy gyereket nem érdekel, hogy 8000 forintos pólót adsz rá, vagy 1500 forintosat, a lényeg, hogy patent tiszta legyen. Tudni kell mérlegelni, hogy mi az amire szükség van és mi az amire nincs.

Játékok: anno nagyon sok drága játékot vettünk neki, de képzeld, a gyereket ez sem érdekli. Az 500 forintos kis játékkutyáját jobban félti.

2010. febr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az 1.nek: én nem szemrehányásként tettem fel ezeket a kérdéseket! tényleg érdekel, mert én is fiatalon szeretnék gyereket vállalni, de úgy hogy egyetem után dolgozok 1-2 évet, és majd utána baba, 24-5 évesen.
2010. febr. 10. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Szia a nőgyogyászom szerint a legideálisabb a 18 és 30 között szülni. A kislányomat 25 évesen szültem,akkor 11 hónap alatt lettem terhes. Most ismét terhes vagyok 29 éves leszek amikor megszületik a baba,és már ehhez a babához 22 hónap kellett. Kerestem nektek egy cikket: Tény, hogy egyre több nő vállal 30-35 év felett gyermeket. Ma már a gyermektervezés a legutolsó helyen szerepel a nők terveiben. Nemcsak azért mert lelkileg még nem érettek meg az anyagágra, hanem mert szeretnék megőrizni függetlenségüket, s karriert építeni.


Egészségügyi szempontból a húszas éveiben járó nő a legalkalmasabb a szülésre, ugyanis, minél fiatalabb egy nő, annál „teljesebb értékűek" a petesejtjei.


Fiatalon nagyobb lehetőség van a teherbe esésnek, mert ekkor még a nőknek kb. 3-400 ezer petesejtje van, amiből gazdálkodni tud. A fiatal szervezet többet bír, jobb az ellenálló képessége, és kevesebb lehetőség van fejlődési rendellenesség kialakulására.

Nagyon sok fiatalon 20-22 évesen szült anyuka, állítja, hogy 35-40 évesen érett meg az anyaságra. Saját bevallásuk szerint a mai eszükkel ebben az életkorban szülnének gyermeket- sok esetben, ilyenkor érkezik meg a második gyermek.

„Rizikósabb időszak": 30-40 feletti életkor

A harmincas és negyvenes években járó nőknél sokkal kockázatosabb a terhesség. Egyrészt a fiatalokkal ellentétben már nem bír annyit a szervezetük, a várandóssággal járó fizikai megterheléseket nehezen viselik. Valamint az egyéb kísérő betegségek megjelenése, a kromoszóma- rendellenességek előfordulása gyakoribb.

Az anyai életkorhoz kapcsolható leggyakoribb kromoszóma-rendellenesség a 21-triszómia (Down-szindróma), a 18-as és a 13-as kromoszóma triszómiája. Ez azt jelenti, hogy az említett kromoszómákból a normális kettő (egy pár) helyett három fordul elő.


Az utóbbi években bizonyították, hogy nemcsak az anya életkora szerepet játszik a magzati kromoszóma- rendellenességek gyakoriságáért, hanem a leendő apa életkora sem közömbös. 40 év feletti férfi (apa) esetében a genetikai kockázat és a vetélés lehetősége szintén emelkedik.


Forrás: www.polgarinfo.hu, www.vitaminsziget.co

2010. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Kár hogy nem értetek meg de én elég sok gyereket látok éhezni meg szakadt ruhában, kilátástalan helyzetben és szerintem aki még ennyit sem tud adni a gyerekének annak nincs joga hozzá, mert a gyereknek igenis pénzre van szüksége. És nem érdekel hogy 8ezres vagy 1500as pólóban járkál, de a nagy helyzet az hogy sokan kenyeret nem tudnak neki venni de azért nekik joguk van hozzá... :(
2010. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Az én hugom 20 évesen esett teherbe apárjától akkor már 6 éve voltak együtt a hugom sem dolgozott még akkor csak a párja. Most a szüleinknél laknak 3-an ők támogatják őket illetve a párja dolgozik, meg persze amiben tudunk mi is segítünk nekik a férjemmel. Hugom családi és gyest kap de mindene meg van a picinek semmiben nem szenved hiány pedig a szüleim sem gazdagok. Nagyon szépen be lehet osztani azt a kis pénzt is de kell hozzá segítség is.:) Sok sikert a babához. :)

2010. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Én 21 évesen szültem. Fősulira jártam levelezőn(persze azért halasztottam,mikor a kislányunk született) és dolgoztam akkor már 3 éve, átlagon felüli fizetésért. 3 éve voltam a párommal, és véletlen "szerelemgyerekünk" lett. Mivel 2 éven belül mindenképp terveztük a babát, mert fiatal anyuka akartam lenni és egyáltalán nem fontos számomra a karrier. És imádjuk egymást a férjemmel. Ő 28 éves és van saját lakásunk, autóm. Annyira szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a gyed összegét teljesen félre tudjuk tenni. Szeretnénk családi házat,ami 5 éves terveinkben szerepel. Kiscsajszink 7 hónapos és szeretnénk majd neki még 2 kistesót. Ő a legnagyobb kincsünk, meg van mindene, vannak drága ruhái is és tiszták is. Nagyszülei is "elkényeztetik", de nem azért mert rászorulunk, hanem, mert imádják.

Azért azt hozzáteszem, hogy a lakás és autóvásárlásban volt szülői segítség(mivel az állam nemm támogatja a fiatalokat), de hát ki ne adna a gyerekének?! Mi is sporolunk majd neki, hogy tudjunk majd akkor segíteni neki.

És jó anyának érzem magam annak ellenére, hogy az idősebb anyukák megpróbálják belém beszélni, hogy fiatal nem lehet jó anya.

Persze megértem azokat is akiknek, csak 30 felett van "lehetőségük" szülni.

2010. febr. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!