Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldottátok meg baba...

Hogy oldottátok meg baba mellett a lakásfelújítást?

Figyelt kérdés

Fél éves a kisfiam.

Jövő hónapban szeretnénk egy nagyobb felújítást.Nyílászáró csere,vakolás,csempézés...Jó nagy kosz lesz,már előre félek tőle.A babával tuti nem tudok itthon maradni a pór miatt.Ti hova mentetek addig és hány napra?Hogy viselte a babátok?


2011. júl. 17. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi szakaszonként csináltuk :)

3 hetes volt a babánk amikor költözni kényszerültünk. Anyós kirakott a férjem tulajdonában is lévő lakásból.


Egyik héten megcsináltuk a fürdőt és a wc-t majd 2-3 hétre rá a parkettázást. Megint szünet, majd jöttek a nyílászárók, majd szép lassan a szobák, folyosó festése. Olyankor a nagyszülők (szüleim) elvitték reggel és hazahozták este. Tápszeres volt, így nem volt akkora gond az etetése, nem voltam nélkülözhetetlen. Mondjuk baromira hiányzott :)

2011. júl. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Azt elfelejtettem írni,hogy még szopizik és nagyon anyás.Eddig nem hagytam senkire,mindig mindenhová viszem magammal.

Nálatok is akkor jó nagy piszok lehetett.Én attól félek a legjobban,hogy nehogy köhögjön,fulladjon tőle.

2011. júl. 17. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem egyszerre fogják csinálni az összes helyiséget. Azt a szobát, ahol ő lesz becsukod, az ajtó el pedig felerősíttek egy vékony takarófóliát. Mi a fürdőszobát és a wc-t csináltuk, mikor a lányom fél éves volt (csempézés, szanitercsere, stb). A szobájába így nem került be biztosan por (pedig tél volt!). Igaz, az alatt őt nem hoztam ki napközben a szobából, inkább én voltam bent vele. Még az ebédet is ott ette :)

Én nem költöznék emiatt, az biztos. Bár, ha megoldható, akár nagyszülőkhöz is mehettek a felújítás idejére. Neki az a fontos, hogy te ott legyél, ahol ő. A többi változást nagyon hamar megszokják még a picik.

2011. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az ebédlőt és a kamrát csináljuk.A vakolatot is leverjük és azzal nagyon nagy piszok jár.Az ebédlőből nyílik az összes helyiség.3-4 nap az egész./ha minden igaz/Én sem szeretnék elmenni sehová vele,de azt sem szeretném ha köhögne vagy nem tudna pihenni a kopácsolásoktól,zörgésektől.

Na valahogy túl leszünk rajta :)és aztán megint nyugi lesz egy ideig.

2011. júl. 17. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz elmenni a legzűrösebb órákra valamelyik mamához? Az tuti, hogy nagy por lesz, én is útáltam amikor felújítottam a lakást, az a felfordulás és kosz, meg utána takarítani, jól fóliázzátok le az ajtókat is, mert az apró por, mint a púder bemegy mindenhová.

Most felettünk csinálják a lakást, megbeszéltük, hogy szól, amikor pl. leveri a csempét, betont bont. Addig a mamáékhoz szoktunk elmenni, reggeli után és csak este vacsira jövünk haza. Bár az én kisfiam már 1,5 éves. Gondolom elég lesz, ha majd a takarításnál kiveszed a részed, nem kell neked otthon lenni, meg valamelyik mama, vagy barátnőd is elmehet majd segíteni, legalábbis én a kisfiamtól nem tudtam volna semmi nagyobb házimunkát megcsinálni.

2011. júl. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!