Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik megszakítással védekeznek...

Akik megszakítással védekeznek minden hónapban tesztelnek vagy csak majd max ha nem jön meg?

Figyelt kérdés
Én is így vagyok a barátommal.Megszakítjuk kb fél éve,baj még nem volt belőle.Valószínűleg azért mert egymás után nem szoktunk másodszorra össze bújni,és mindig időben kiveszi.Az elején tesztelgettem de mindig negatív volt,így már nem szoktam.Vagy érdemes lenne?Az hogy a megszakítás nem védekezés tudom,ennek tudatában szexelünk odafigyelve,senkinek nem terhe felvilágosítani engem :) Néha viszont csak eszembe jut a kíváncsiság,és az a fura gondolat hogy csak észre venném ugye?Az hogy észre venni úgy értem,hogy van hogy 30,van hogy 24 napos a ciklusom,s van hogy 5napig is elhúzódik a menzeszem erősebb vérzéssel,nyálkahártya darabokkal,s van hogy csak 2 napig tart s inkább pecsételés nagy része.25l

2014. okt. 22. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
De akkor Ti most gyereket akartok? Nem igazán értem miért nem gyógyszert szedsz vagy gumit használtok? Olvasom hogy tudod hogy ez nem védekezés, de ha terhes leszel akkor majd vállaljátok a felelősséget a babáért?
2014. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennéd észre, max. késne. Elég akkor tesztelni. Egyszer bejön.
2014. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gyógyszert,hormontartalmú fogamzásgátlót nem használhatok,mert bármilyet szedtem nem volt jó,pedig végig próbáltam már a 9000ft-os kategóriáig mindet,egyszerűen olyan nem volt gyógyszer szedés alatt hogy ha nem épp hüvelygombám,akkor extrám szárazságom volt amitől még a szeretkezés sem volt megoldható.de ha nem ez akkor akkor is pecsételtem mikor nem kellett volna,vagy nem jött meg,pedig terhes nem voltam.Doki azt mondta,döntsem el,nem biztos hogy találunk megfelelőt.Gumiról meg annyit hogy a durex 2x szakadt el 3 hónapon belül.lehet pehesek voltunk csak,de nem volt vicces,pláne másodjára bevenni 6 hónapon belül az eseményutánit.Eddig még ez is jobb mint a semmi.
2014. okt. 22. 13:18
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
mindig megszakitással védekeztünk, sose estem teherbe a 7 év alatt..és nem is teszteltem. azt se tudtam mikor fog megjönni..vagy hogy hány naposak a ciklusaim, sose figyeltem ezt. mikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk az elsö honapban összejött.
2014. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyrészt a fogamzásgátlásnak nem 2 módja van, hanem számtalan. Forrás: [link]


Másrészt ha minőségi óvszer kétszer egymás után elszakad nálatok, akkor igen, a hiba a használatában van. Olvassátok el, hogy kell feltenni.


Harmadrészt: Sokkal kellemetlenebb abortuszra menni vagy felnevelni egy nem várt gyereket felkészületlenül, mint eseményutánit bevenni.


De a te dolgod.

2014. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

OFF: Ahogy a négyes írja, nálunk is bevált módszer. Akkor nem jött meg, amikor gyereket akartunk és rögtön az első hónapban mg is fogant.

ON: Nem, nem tesztelek. Nincs két egyforma ciklus és menstruáció sem és igen, észrevennéd.

2014. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

DE akkor még mindig ott van a spirál, injekció, pesszárium.

nem csak gumi van meg bogyó. egyszer becsúszik a gyerek, mi lesz? abortusz?

2014. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
8 éve védekezünk igy mi is és soha nem volt gond belőle!Nem szedhetek gyogyszet,a spirált 2szer kellett levenni 2-3hét után,az ovszerrel mi is megjártunk nem is egyszer,a többi modszerrel kapcsolatban is lenne mesélni valom de mindegy az most....én is tesztelek gyakran ha késik,de egyébként feleslegesnek tartom.
2014. okt. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

7-es, ill. azok, akik azt mondják, hogy van más fogamzásgátlás is. Persze, hogy van, de ne ajánljátok a spirált pl. mert azt csak akkor rakják fel, ha már szült (én úgy értelmezem, hogy még nem), az injekció lényegében ugyanaz, mint a gyógyszer, ha azt nem bírta, akkor valószínű ezt sem fogja, de ezt nem tudja abbahagyni idő előtt (nekem 4 hónapig jó volt, onnan kezdve majdnem 4 hónapig vérezgettem folyamatosan, mivel bennem volt már a 2. 3 hónapos adag).


A kérdésre válaszolva: nem tesztelnék, csak ha nem jönne meg a 30-32. napig sem (a te adataid alapján).

2014. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Off: soha de soha nem fogom megérteni hogy lehet a gumit elszakitani. Egyszer oké, baleset....de többször??? Életemben nem szakitottam még el.


On: nem teszteknék, minek? Ha nem jon meg, azt úgyis észre fogod venni.

2014. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!