Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, meg szeretném...

Terhes vagyok, meg szeretném tartani a babát, de édesanyám nem engedi. Hogy tudnám megbeszélni vele?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és terhes. Meg szeretném tartani a babát, de anya hallani sem akar róla. Párommal 4 éve vagyunk együtt, Ő is vállalná. Így alakult, de én nem szeretném elvetetni...

Hogyan tudnék a baba mellett érvelni anyánál?? Hogy tudnám meggyőzni ???


2010. jan. 24. 13:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
50%
Szia!Ne hallgas legyszives azokra akik az iskolat es az anyagi hatteret fontosabbnak tartjak mint egy baba eletet!!!!!!!!Megvetem öket emberkent es anyakent egyarant.Sose lehet tudni mit hoz a jövö,3 diplomaval is lehet valaki hajlektalan!A jo Isten gondoskodni fog mindenröl.
2010. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Kedves Kérdező!Sajnos senki nem tudja előre megmondani,hogy mit hoz a holnap.Te ismered magd...és tudod mire vagy képes.De egyedül nem fog menni....kell hozzá az anyukád is.Ő mit mondd,miért nem akarja?

A válaszadók többségét meg nem értem.....volt nemrég egy kérdés,ami meg az abortuszról szólt...akkor meg azt fujjogták le....

2010. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Anyukám szerint elrontanám vele az életem. Ő is 17 évesen szült engem, akkor ezek szerint én rontottam el az Ő életét???
2010. jan. 24. 20:16
 14/27 anonim ***** válasza:
Igazából te ismered Magad. Az anyagi hátteret ki biztosítaná? Ha a párod biztosítja, és Te még ezek után képes leszel tovább tanulni, és a pároddal úgy néz ki közös a jövő, akkor próbáld meg anyukáddal megbeszélni. Nem hiszem hogy úgy gondolja hogy elrontottad az életét, de lássuk be gyerekkel a hátadon már nem vagy annyira szabad. Bulik, utazások stb.. Ezért tudod Te, hogy ezek a dolgok Neked hiányoznának vagy nem. Mert ha megszülöd azt a gyermeked akkor magadnak szüld és na másnak hogy vigyázzon rá amíg Te bepótlod az éveket.
2010. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nem kell érvelned. Mindjárt 18 vagy, nem dönthet helyetted, akaratod ellenére nem veszik el a babát.

Ha az anyagiak megvannak, azt a párod biztosítja gondolom. Hát akkor költözz hozzá és éljetek együtt boldogan és ennyi.

Anyukád meglátja, hogy komolyan gondoljátok és rendben lesz minden.

Remélem, az anyagiakban nem a szüleidre számítasz, hanem magatokra...

2010. jan. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
0%
Most mondjátok meg, h őszintén, ti egy 18 éves lányt egy középiskolás diplomával hová alkalmaznátok? Pincérnek, takarítónőnek, elárusítónak...ez egy rohanó világ, ahol az embernek helyt kell állnia...és azt nem egy érettségi diplomával teszik...az a sejt zigóta 3 hónapig nem élet, csak egy kezdemény...de 9 hónap múlva már élet, akit fenn kell tartani, és hát azt nem egy takaritói keresetből fogja ez a szegény lány megoldani! Ti a tündérmesékben éltek, h a fiú, és a szülei mindig mellette fognak állni? mi van ha a srác félre áll? 4 év ide vagy oda!!! beijed a pasi s olajra lépik... És "Isten majd segít", ugye, bízz mindent Istenre, ő megoldja...nem!! segíts magadon, s az isten is megsegít!! Az anyja a legjobbat akarja neki, h 18 évesen ne kelljen olyant csináljon, amit 28 évesen kellene..minden kornak meg van a maga szépsége, és azt úgy kell megélni! és a 18 évesség nem épp egy szülésről és anyaságról szól! Ha arról nem tudott dönteni, h védekezzenek v ne, akkor hogy fog egy másik ember sorsáról dönteni, mi lesz ha megbetegszik a kicsi? ír egy kérdést ide a fórumra mi?? Ne kövess el hülyeséget, ne foszdd meg magad az élettől, és ezen most ne is gondolkodj, hallgass az anyádra!Őszintén ezt tanácsolom!
2010. jan. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell szegénynek mindenképpen azt sugallni, hogy ha megtartja elrontja az életét. Szerintem ha úgy veteti el, hogy Ő szíve szerint megtartaná akkor is elronthatja vele az életét. Mi van ha soha nem fogjafeldolgozni, lát egy gyereket és benne lesz hogy az Ő gyereke is éppen szaéadgálna, vagy most kezdené az ovit...végig kísérheti az elkövetkező éveit. Sokan azok is nehezen dolgozzák fel ezt aki önszántukból teszik, nem kényszer hatására. Amúgy meg amikor már dobog a kis szíve akkor már igen is kis pici apró élet növekedik benne. Az érettségi meg lehet, hogy nem diploma, de mégsem egy 8 általános bizonyítvány ennyire nem kell lenézni. jól irta valaki korábban, hogy három diplomával is lehet az utván élni. Arra kedves válaszoló, hogy ha beteg lesz a baba akkor itt kérdez majd...vagyunk itt páran akik kérdezünk ha apróbb hőemelkedés orrfolyás..stb- t észlelünk akkor mind iskolázatlan, felelőtlen szülők lennénk??? Reélem kedves kérdező jól, lelkiismereted szerint döntesz és édesanyáddal is sikerül megbékélned.
2010. jan. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a kedves kérdezőt nehéz azzal lebeszélni, hogy nem tudod, mit vállalsz. Hiszen ő is anyukája 17 éves korában született, tehát EBBEN NŐTT FEL!

Pontosan tudja, anélkül, hogy elkezdenénk neki ódákat írni a bulizásról... Anyukája nálunk jobban ezeket el tudja neki magyarázni asszem, hiszen MI nem voltunk ebben sosem, Ő viszont igen!

Három hónapos korig sejtek csoportja? Hát, 6 hetesen ver a szíve, én azt nem sejtcsoportnak hívnám, de hát nem biológus vagyok, lehet, hogy te igen. De sose mondták, hogy a sejtcsoportoknak szívverése van... Asszem az élőlényeknek van.

2010. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Én ellene vagyok az abortusznak!Oké hogy most sokan azt mondják vetesse el mert fiatal meg minden,nekik is igazuk van de mi van ha most elveteti,és mikor pár év múlva gyereket akar akkor meg nem lehet neki?!Mert hát nem egy olyat hallani hogy valamit elcsesznek az elvételkor és többet nem lehet gyereke az illetőnek.És akkor mit csinál örökké bűntudata lesz hogy meg volt az esélye hogy legyen és ö eldobta magától.Én azt mondom hogy ha már így alakult kedves kérdező akkor ülj le anyuddal és akár érvelj neki ezzel amit írtam ha te is így gondolod.és sok sikert és majd azért írd ide hogy mi lett a vége mert én szorítok neked hogy megtarthasd ha tényleg szeretnéd!

22/L

2010. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Szia!Ha tényleg szeretnéd a babát,akkor annak ellenére se vetesd el,mert anyukád nem akarja!Én biztos,hogy megtartanám!Az iskolai végzettség mindegy!A nővérem 2 diplomával nem keres annyit,mint Én az érettségimmel!

Tartsd meg Én azt mondom!

2010. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!