Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, meg szeretném...

Terhes vagyok, meg szeretném tartani a babát, de édesanyám nem engedi. Hogy tudnám megbeszélni vele?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és terhes. Meg szeretném tartani a babát, de anya hallani sem akar róla. Párommal 4 éve vagyunk együtt, Ő is vállalná. Így alakult, de én nem szeretném elvetetni...

Hogyan tudnék a baba mellett érvelni anyánál?? Hogy tudnám meggyőzni ???


2010. jan. 24. 13:27
1 2 3
 1/27 anonim válasza:

:DDDDD legalább te nem 15 vagy mint az a másik:D

nem tudom mit mondhatnál.végzős vagy??? ha igen lehet azért nem szeretné anyukád

2010. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
23%
Mert 17 évesen tanulatlanul mégis milyen anyagi és szellemi jólétben nevelnéd a gyereket?!
2010. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
0%
4 év az semmi...fiatal vagy...egy gyerek nem ismét 4 év alatt nő fel, azt egész életedben védened kell, nevelned kell, te 17 évesen nem vagy felkészülve az anyaságra... mit teszel ha a párod félre áll? az anyádra maradsz, hisz még te is csak egy gyerek vagy...ne őt próbáld meggyőzni, hanem hagyd inkább h téged győzzenek meg...előtted az egész élet, miért fosztod meg magadtól a lehetőségeket? Gondolkozz el!
2010. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
2010. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Anyagi háttér bőven megvan, iskolát is befejezem kevesebb, mint fél év múlva. 1 hónap múlva töltöm a 18-at. Tényleg szeretném a babát.
2010. jan. 24. 14:05
 6/27 anonim válasza:
28%
Én kérlek szépen, hogy figyelj rám, és hallgass meg! elég neked ennyi iskola, úgy érzed? senki nem leszel ezzel...SENKI...most lehet h van anyagi háttér, de annyi, h egy gyereknek elég? egy gyereket minimum 20 évig kell nevelj, mert annyi amig talpra áll...és ez a min.! Azt gondolod, h jó anya leszel? Az anyaságot érezni kell, h vágysz a babára, nem egy spontán sex következményeként elkönyvelni! Tudod te egyáltalán mivel kell etetni egy kisbabát, milyen méretek szerint veszik a pelenkát? Vetesd el! ezzel nem csak a magad életét óvod meg, hanem a kicsiét is, megkíméled attól, h egy felkészületlen anyja legyen! jobb ha nem él meg egy olyan életet, ami lehet h csak rossz lenne neki! Te még gondolj magadra, előtted az élet, menj tanulj, építs karriert, s mikor már nem leszel te is gyerek, akkor készülj az anyaságra s vállalj tudatosan gyermeket! Ezt vetesd el, ezért senki nem fog megkövezni!!
2010. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

az én osztálytársam annó 18 évesen szült. azóta is boldogan élnek, sőt van már másik baba is.

én 26 évesen szültem, több alkalommal is iskolába jártam mellette. megoldható, de nehéz.

ezt sajnos csak te tudod eldönteni. leülsz és mint nő a nővel, megpróbálod megbeszélni.

őszintén...én sem vetettem volna el. de ahány ember, annyi vélemény. jól gondold át!

2010. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Az azért durva, hogy senki nem lesz belőle, mert érettségi után rögtön babája fog születni..gyerek mellett is lehet tanulni, pusztán akarat kérdése. Az hogy érett-e az anyaságra azt meg csak Ő tudja,lehet vki 17 évesen is meg 27 évesen is rossz szülő. Mi nem mondhatjun meg hogy megtartsad-e vagy sem, s mivel az édesanyádat te ismered csak te tudod, hogyan győzheted meg. A fiú szülei mit szólnak? Ők támogatnának benneteket?
2010. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
A barátomnak a szüleinek még nem mondtuk el... Majd csak ha meg lesz a végleges "döntés". Először anyuval kéne megbeszélnünk. :/
2010. jan. 24. 15:40
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az anyagi hátteret nem te biztosítod most, hanem a szüleid. Ha ők nem akarnak még egy gyereket eltartani és felnevelni, akkor egyetlen dologgal tudnád őt meggyőzni arról, hogy helyes dolog, ha megtartod a babát. Ha te magad tudnád eltartani, ez pedig most kizárt. Tehát anyukádnak igenis van joga ebbe most beleszólni, mert rajta lenne a teher nagy része, és ha 2év múlva kitalálod, hogy még egyáltalán nem éltél, ha érettségi után a pasid elmegy egyetemre és rájön mekkora szívás, hogy elkötelezte magát és maholnap lelép, nincs más, mint anyukád és egy gyerek, akinek rád van szüksége. Elhiszem, hogy most nagyon kötődsz hozzá, de anyukád sem gyerek, biztosan tudja, hogy amit mond, miért mondja. Beszélgess vele tovább. Ne mondj ellent, hallgasd meg az érveit. Nagyon nagyon nagyon nehéz dolog, amibe most bele akarsz vágni. Nem csak egy kisbaba, akire egy pár napot vigyáznod kell, és édesen gőgicsél és tök cuki ... hajaj, nem csak ezzel jár!! Tanulni lehet gyerek mellett, de qurva kemény dolog!!!
2010. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!