Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy döntenétek a helyemben?...

Hogy döntenétek a helyemben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én babát szeretnék, a párom nem még. Van egy jól fizető állásom, amire be lehetne vállalni, de csak akkor maradok itt, ha szülhetek. Kaptam egy külföldi munkalehetőséget, amit akkor vállalnék el, ha semmiképp nem jön szóba baba. Viszont, ha azt vállalom, ugye oda adózok, ha onnan 2 év múlva visszajövök, akkor meg mire vállalnánk babát Mo-on? Hogy semmilyen juttatásban nem részesülök itthon? Nehéz meghoznom a döntést, mert jó pár évre szól, és nem úgy, hogy majd fél év múlva eszébe jut a páromnak, hogy jöhet a gyerek, mert akkor már nem fog menni. Mit tennétek? Nem tudok rá hatni, hogy gondolkodjon előre...
2010. jan. 22. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pedig csak te vagy, aki hatni tud rá, hogy gondolkozzon előre! Még csak nem is a te döntésednek kell, hogy legyen, hanem a ti döntéseteknek.

Nem tudom pontosan, hogy mi a helyzet, ha külföldön dolgozol és adózol, nézz után, hogy jelenleg mi a helyzet, szerintem ennek ismerete is befolyásolhatja a döntéseteket.

Az biztos, hogy erőltetni egy baba érkezését nem szabad, ha a párod még nincs felkészülve rá.

2010. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

De ha kint dolgozol, akkor meg ott kapsz juttatást,

tehát minden 2 havonta kiutazol 1 napra, felveszed a pénzt aztán visszajössz. Bár lehet, hogy ezt így nem lehet, csak egy ötlet volt :)

Az én párom sem akar gyereket, borzasztóak ezek a pasik :)

2010. jan. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

az enyém se. :) de legalább kompromisszumra hajlandó volt. még egy évet kell várnom :)


sok mindent nem tudsz tenni. szerintem úgy jó, ha mindketten akarjátok.


ha mondjuk a külföldi jobban fizet, akkor előre gondolkodva félre tudsz tenni arra az esetre, ha úgy alakul, hogy itthon nem leszel jogosult semmire

2010. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Időnként rájön hogy szeretne babát, meg szereti a gyerekeket, de aztán mégsem. Eddig az volt a baj, hogy nem jönnénk ki anyagilag, tegnap találtam egy jó megoldást, amivel másfél évig nem lenne gond, erre kinyögte még nem kész rá, térjünk vissza a témára nyáron. Akkor már hiába.

Az angliaiak sem támogatják sokkal jobban a kismamákat, egy 9 hónapos maternity leave van, ami a fizu 90%a, de ezt kezded meg már szülés előtt is. Tehát később tényleg az anyagi lesz az oka, amiért nem vállalunk. Nem akarom erőltetni, de nem fer, hogy a gyereknek akkor kell jönni, ha a pasi azt mondja lehet...

2010. jan. 22. 09:31
 5/11 anonim ***** válasza:
van fordított eset is, hogy a nő nem akar. hát igen, nem jó, ha nem egyszerre jön a vágy. de ezt se erőltetni, se elnyomni nem lehet.
2010. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van kedved, nyugodtam fogadd el az állást, ebben a döntésben ne befolyásoljon a baba kérdés. Nem gondolhatsz mindenre, lehet hogy belevágtok és itthon maradsz, de még kétévig nem történik semmi, de lehet, hogy amellett döntötök, hogy ne legyen még baba és mégis összejön. Alapvetően mindegy, hogy hol jön a baba, hidd el. Gondolkozz előre, ha tényleg olyan jó a fizetésed, akkor már most kezd el félretenni belőle arra az esetre, ha kiesel a munkából egy időre. Az angliai 90% nagyon jó, itthon max 70-et kaphatsz, azt is csak 24 hétre, utánna gyed, ami max 100.000 Ft. Ha kint dolgozol, akkor is jogosult vagy itthon gyes-re és családi pótlékra, ha hazajöttök. Ezek alanyi jogon járnak.
2010. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem okosan dönteni, és nem ezen veszekedni a párommal. Nem is értem amúgy, hogy ha gyerekkérdésben egy pár nem ért egyet, hogy nem megy a kapcsolat rovására...
2010. jan. 22. 10:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem is volt ilyen pasim, aki 3 ÉVIG hitegetett, hogy majd akar gyereket, most még nem, majd máskor beszéljünk róla, bla-bla-bla. Még jó, hogy elhagytam őt és most boldog vagyok a férjem oldalán, aki már a megismerkedésünk után pár hónappal nekemszegezte a kérdést, hogy mikor akarunk gyereket?:)


Az exem azóta is agglegény, lányok jönnek mennek, de szerintem ő még mindig nem készült fel a családapa szerepre, pedig már 34 éves. A mostani férjem is 34 éves, de ég és föld a két pasi, áldom az eszem, hogy nem maradtam az exemmel.


Ezzel semmire nem akarlak presszionálni, de gondolt át jól, hogy áldozol-e még éveket egy ilyen pasira....

2010. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
sajnos ismerek olyan párokat, akik ezért mentek szét. de ti ne hagyjátok. legyél türelmes.
2010. jan. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen türelmes leszek, vagyis próbálok. Nem mindig beszélünk róla, néha reménykedem, hogy majd magától mondja már egyszer. Szereti bennem, hogy a gyerekeket ennyire imádom, meg ők is engem, ez érdekes. Biztos vagyok benne, hogy akar gyereket vmikor, mert azt már mondogatja, ami nyomaszt, hogy ez a külföldi munka mindent megváltoztatna.
2010. jan. 22. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!