Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Ti, hogyan döntené...

Mit tegyek? Ti, hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, a párom 29. Nekem sajnos nincsen munkám, mert egyszerűen itt (szabolcsban) nem lehet elhelyezkedni :S tiszta depressziós voltam / vagyok már emiatt, mert nagyon szeretnék dolgozni, és aztán babát. Párom dolgozik, rendőr, tehát van fix állandó fizetése. Van kocsink, lakás minden ami kell, csak nekem nincs munka. A kérdésem az, hogy mivel nem találok munkát, ez biztos, esetleg 2-3 év múlva ez biztos, nagy felelőtlenség lenne most vállalnunk babát? Mert a párom nem sokára már 30, és ha én még itthon ülök 2-3 évig utána kezdek el dolgozni, ami még + 2-3 év minimum, mikor lesz gyerekünk? :S ja és a másik ok, amiért elgondolkoztam, mert én itthon vagyok munkát keresve és semmilyen támogatást nem kapok, mert nincs annyi napom :S semmi lehetőségem nincs, utána jártam, és úgy gondoltam, már ha itthon vagyok ígyis úgyis akkor bevállalhatnánk most a babát. Ti mit tennétek? (hozzáteszem minden álmom egy baba :)
2010. nov. 1. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Össze kell számolni hogy mennyi a bevételetek,mennyi a kiadásotok és beleférhet e úgy egy babóca úgy,hogy te nem kapsz szinte semmit...azt hiszem csak családit kapnál így és gyest ami együtt kb.30 ezer ft... Ezt nektek kell tudnotok hogy mit szeretnétek megadni a kisgyereketeknek,milyen igényeitek vannak nektek. Nem tudom mennyit keres a párod de ha én nem dolgoztam volna előtte nem vállaltam volna be a kisfiunkat...nagyon sokba kerül egy gyerkőc,de gondolom ezzel tisztában vagy ezért is tetted fel a kérdést.A párodnak mi a véleménye?

2010. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyire biztos, hogy 2-3évig nem lesz munkád? Honnan veszed ezt? Akkor gondolom a párod elég jol keres, ha nem hiányzik még egy jövedelem, de az anyagiakba vajon beleférne egy baba is? Elég sok anyagi vonzata is van neki.

Amugy meg egy Tescoba szerintem simán felvennének még ha minimálbérrel is de legalább lenne alapja a Gyed-nek. Persze ez csak akkor, ha szükséges lenne egy kis anyagi kiegészités, de ha megéltek egy fizubol akkor persze vállalj babát. Csak zt nefeledd, hogy ha baba nélkül nem találsz melot akkor babával szerintem még nehezebb lesz.

Hangsulyoznám,hogy ez az én véleményem.

2010. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 24 éves vagyok, a párom 27. Szinte ugyan abban a helyzetben vagyunk mint ti kivéve, hogy az én párom nem rendőr. :) Most éppen megvan a menzeszem de ha elmúlik nekilátunk az utódnemzésnek. ;) Mi úgy döntöttük el, hogy belevágunk, hogy csináltunk egy listát a leendő bevételekről és kiadásokról. Végiggondoltuk, hogy kitől mit tudnánk kölcsönkérni (babaruhák, kiságy, babakocsi stb).Kipuhatolóztam, hogy a család mit szólna hozzá ha esetleg jönne az unoka mert nekem ez is fontos. Nem szeretném a terhességemet ellenséges légkörben végigcsinálni. Egy hónapja elkezdtem szedni az Elevitet. a többi már a természeten múlik...
2010. nov. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is ugyanígy gondolom, nekem is fontos,hogy mit gondol a család, de azt tudjuk,hogy nagyon szeretnék :) Mi is nagyon sok mindent kapnánk kölcsön + félre tettünk már kb 100.000 Ft-ot a babára, szóval mindent megtudnánk neki venni. A párom szeretne nagyon, ő bele merne vágni. Köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 1. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem utána kellene nézned jobban a dolgoknak,mármint a munka lehetőségeknek.De ez az én véleményem.Csak azért mert egy baba nagyon sok pénzbe van és hidd el, hogy nem lesz az a pénz amit ne tudnátok a kicsre elkölteni.Én is két évig munkanélküli voltam, de nem fordult meg a fejembe, hogy addig szüljek.Pedig nálunk nem volt anyagi gond, mert a párom egy jólmenő vállalkozást vezet.Te nagyon fiatal vagy még nem vagy lekésve semmiről.Szerintem keress előbb munkát.

De igazából ez a te döntésed lesz úgyis!Minden jót kívánok!

2010. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!