Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt egy terheseg megszekitaso...

Volt egy terheseg megszekitasom 16 eves koromban, most 22 vagyok. Most több mint 3 hónapja próbálkozunk eredménytelenül. Vajon meddo lettem?

Figyelt kérdés
Az abortusz utan 21 eves koromig szedtem tabit kisebb nagyobb megszakitasokkal most mar picivel tobb mint egy eve nem szedek semmit a parommal babat szeretnenk mar tobb mint 3 honapja probalkozunk eredmenytelenul.
2008. aug. 7. 09:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Nagy csaladi vitta miatt volt a megszakitas, en nem akartam, de a szuleim a dokinal beleegyteztek a megszakitasba es engem senki meg nem kerdezett.Csak azert mentem a dokihoz hogy erositse meg a teszt eredmenyet es szulovel kellett menem mert felugyelett nelkul meg meg se vizsgalt.
2008. aug. 7. 09:39
 2/8 A kérdező kommentje:
Azert kerdem,h meddo lehetek-e mert olvastam sok helyen hogy az abortusz okozhat meddoseget. Az abortusz utan pedig meg 5 evet szedtem a tabit es gondolom hogy a hormonjaim lelennenek "lassulva".
2008. aug. 7. 09:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk az 5. hónapban sikerült, pedig nekem nem volt terhességmegszakításom. Annak idején az orvosom azt mondta, hogy minimum fél évig, de inkább egy évig próbálkozzunk, mielőtt bármiféle kezelésbe kezdenénk. Rendszeres házasélet mellett is szükség lehet ennyi időre.

Remélem nektek is mihamarabb összejön. De ha elmész orvoshoz, biztosan többet tud mondani. Lehet, hogy érdemes megvizsgáltatnod magad, márcsak azért is, hogy ne legyen benned pszichés gát. Nyilván nem segít, ha mindig az jár az eszedben, hogy talán a terhességmegszakítás miatt nem jön össze a baba.

2008. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Az egeszseges paroknak atlag 6-12honapnyi probalkozas utan jon ossze a baba. 3honap ehhez kepest meg szinte semmi! Ne idegeskedj, es probalj nem allandoan erre gondolni, mert annal rosszabb. Tudom, kozhely, de hat igy van. Ma reggel en is negativat teszteltem es mar elegem van mindenbol, tudom mit erzel......... :(
2008. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.eggyátalán nem biztos az a meddőség.Ne is gondolj erre.bár tényleg fiatal voltál,de érthető is a műtét.Nekem is volt abortuszom,mert rendellenes volt a terhesség,ezért ugy döntöttem inkább nem kockáztatok.Rá másfél évre összejött a baba.igaz mi utána tartottunk egy kis szünetet, és csak akkor kezdtünk el megint próbálkozni.9 hónap után sikerült, és ma már 18 hetes vagyok.Légy türelmes magaddal.megnyugtatásul, kivizsgáltathatod magad.de ne görcsölj azon, hogy nem fog összejönni.dehogynem,jön majd az a baba.3 hónap próbálkozás nem idő.sok sikert.
2008. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az meg lemaradt, hogy nem hiszem, hogy koze lenne a abortusznak ahhoz, hogy 3honap alatt meg nem jott ossze a baba. Altalaban az abortusz utani esetleg komplikacio, karosodas hamar kiderul (pl. ha visszamarad valami szovetdarab es ujra kell csinalni a mutetet, vagy az ember iszonyatosan verzik es ki kell venni a mehet, stb...esetleg mas gyulladas lep fel es ez okoz karosodast/hegesedest, ...)
2008. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt terhesség megszakításom és még utána 10 évig szedtem fogamzásgátlót. Amikor akartuk egyből terhes lettem. Szerintem a mai terhesség megszakítások a vákuumos módszerrel már nagyon kíméletesek, kevésbé veszélyes mint anno a kaparás. Valószínűleg más gond lehet. A tabletták gyakran elvékonyítják a méhnyálkahártyát és nehzebben tapad meg a baba. Bár már egy éve nem szeded az elég sok idő regenerálódni. Viszont a 3 hónap még nem a világ, de egy dokit megkérdezhetsz mit tanácsol.
2008. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb. 5 éve nekem is volt egy terhesség-megszakításom (a volt párom kényszerített) és mi is 3 hónapig próbálkoztunk, mire a 4. hónapra sikerült. Természetesen én is nagyon paráztam, de ma már nem (nagyon) lehet ilyen probléma, mindez csak a stressz miatt fordul elő. Gondolj még arra is, hogy a partnered sem ugyanaz, mint régen. Ha nagyon aggódsz, menj el egy dokihoz, aki megnézi, hogy mennyire átjárható a petevezetőd, de szerintem ilyen probléma sincs. Drukkolok!!!
2008. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!