Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 43éves vagyok a párom 40éves...

43éves vagyok a párom 40éves és nincs gyermeke. Merjek vállalni babát?

Figyelt kérdés
Szeretnék tapasztalatokat olyanoktól akik 40év felett még válaltak babát!
2010. jan. 12. 12:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Én hasonló cipőben járok mint Te!

Jövő hónapban leszek 40 éves ( igaz pár évvel fiatalabb Nálad). Most várom a harmadik babát, ő lesz a szülinapi ajándékom, 34 hetes vagyok. A lányaim 12 éves ikrek de az egyik lány születési károsult, sérűlt lett:(. A páromnak nincs gyereke, az előző házasságából nem született baba. Én anno azt mondtam, hogy soha többet nem vállalok gyereket, nem kockáztatom meg mégegyszer azt, hogy esetleg megint beteg legyen. Viszont a 4 év együtt élés alatt megtapasztaltam milyen az, hogy a pár egyik felének édesgyermekei vannak, a másiknak "csak" a mostaha gyerekei. Sok konfliktus van belőle. Lehet, hogy ez nem minden kapcsolatban mondható el, nálunk ez a helyzet.

Szóval nagyon sokat gondolkodtam, végül 12 év után belevágtam megint. Azt hiszem nagyon jól döntöttem ( bár még nem született meg a pici):). Tudom, hogy sokkal érettebb és felkészültebb vagyok mint 12 éve. A karrier építés is meg volt már, jól esik egy kicsit itthon háztartásbelinek lenni. :)

Pár hózzászólóval nem értek egyet, a genetikai betegségeket ma már időben ki lehet zárni ( pl. down kór), erre meg vannak a pontos vizsgálatok. Ezen én is átestem! A születési károsodás viszont nem zárható ki - a példám is ezt mutatja- de ez bárkivel, bármikor előfordulhat, nem a kor függvénye.

Most sokkal körültekintőbben választottam orvost és kórházat, mindent megteszek és odafigyelek a terhesség alatt.

Egyszóval én csak támogatni tudlak, mindkettőtök életét jobb irányba fogja befolyásolni.

Nem beszélve a nagyokról! A lányaim majd megőrülnek, hogy szülessen már meg végre a hugica! :))Persze én is alig várom, hogy babázhassak végre!:)

2010. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Vérvételből 12 hetesen lehet csináltatni genetikai vizsgálatot.Igaz fizetős 30000 Ft de ha gondolod megcsináltathatod. A betegség kizárásaára.
2010. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Szeritnem nyugodtan vallald be a babat. En egy nagy cegnel dolgozom es itt harom 40 feletti koleganom is most varja a babajat. Az egyiket mar napok ota nem lattam talan lehet o mar meg is szult. :) Kulfoldon elek, ugy vettem eszre ez itt nem furcsa. Itt meg 60 evesen nagyon akitivak az emberek, kb 65 korul mennek nyugdijba es azutan meg jokat kirandulnak, nyaralanak nem tekintik ezt a kort az elet vegenek ahol le kell betegedni es nem lehet tovabb tamogatni a gyerekeket. Sok boldogsagot nektek es szerinetm nyugodtan babazz, nem vagy idos meg egyaltalan.
2010. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!