Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 43éves vagyok a párom 40éves...

43éves vagyok a párom 40éves és nincs gyermeke. Merjek vállalni babát?

Figyelt kérdés
Szeretnék tapasztalatokat olyanoktól akik 40év felett még válaltak babát!
2010. jan. 12. 12:32
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
szia utolsó,,,,válaszoltam neked:)))
2010. jan. 12. 13:13
 12/23 anonim ***** válasza:
38%
én nem vállalnék
2010. jan. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

"épp azért kell az orvosi kivizsgálás terhesség előtt, h ilyen ne forduljon elő.."

A nagynéném rendszeresen járt orvosi vizsgálatokra..Az,hogy a fia ilyen betegséggel született tudta,de már későn.Elvetetni már nem lehetett,így maradt a sima szülés.A kislánnyal is rendszeresen szinte kötelezően jár orvoshoz.ott is későn észlelték,hogy valami nem jó ismét..

De mondhatnánk azt is,hogy "igen,de az lassan 20 éve volt,azóta csodákra képesek az orvosok.Én másfél éve voltam kórházban egy nőgyógyászati betegség miatt.Mellettem feküdt egy fiatal anyuka aki a második babáját várta.7 hónapos volt,és indították a szülést nála,mert későn vették észre ,hogy a gyermekének valami csont betegsége van.Vagyis megvolt a koponyája,de nem fejlődött ki az arc csontja,állkapcsa,így esélyt sem láttak,hogy életképes lesz...megrázó volt,mert azt hinné az ember,hogy tényleg mindent tud már az orvostudomány...

2010. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mellettem feküdt egy fiatal anyuka aki a második babáját várta."


Látod, fiataloknál is előfordulhat.

de nem kell idézgetned, tudom h mit írtam. Nem kell elrettenteni senkit sem, mert nem mindenkinél van ez így.

Nekem van egy 45 éves ismerősöm, és most 1 éves a kisfia, és gyönyörű, egészséges, és nagyon okos. Könnyen született, nem volt komplikáció. Mosolyog mindenkire, és könnyen tanul.

Úgyhogy van ellenpélda is bőven. És ami a lényeg. A 45 éves ismimnek az első babája....és mégis minden rendben.

2010. jan. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Attól nem tartok,hogy a koromból eredően lenne valami baja a picinek,,,van ismerősöm aki 18évesen DOWN kóros babát szült és utána még 3egészséges gyermeke született,,,ez nem kor függvénye.
2010. jan. 12. 13:55
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem mindkettőtöknek igaza van.Mindig van esély beteg babára,csak nem mindegy mennyi.


A Down-kór kockázata az anyai életkor szerint (nemzetközi adatok)



25 év alatt 1:1500

35 évesen 1:380

40 évesen 1:110

45 évesen 1:30

50 évesen 1:6

2010. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

így van.

De szerintem a tutit úgyis a doki fogja megmondani :)

Én amondó vagyok hogy vállald be a gyerkőcöt, ha megvan a háttered és úgy érzed hogy lenne még türelmed hozzá, akkor hajrá :D

2010. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A türelmem határtalan,,,a gyerekeket csak szeretni lehet:))
2010. jan. 12. 14:04
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
25 évvel ezelőtt inzulinos cukorbetegen gyermeket szültem. Hú már mindenki leakart beszélni róla. És lett egy csodaszép lányom, az életem értelme, ő a mindenem.
2010. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Gratulálok,,egyértelműen jól döntöttél:)))
2010. jan. 12. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!