Tudtátok ezt? Találtam egy érdekes dolgot az interneten! Cervixnyák ovu idején-ről! Az olvassa, akit érdekel!
Én eddig nem tudtam erről, meg mindenhol azt olvasni, hogy nem baj,ha nincs tojcsis nyák, de akkor mégiscsak sokban hozzájárul, mert akkor fél naponta együtt kellene lenni, hogy pont ott legyen pé-kor! Kiemeltem a lényeget!
A méhnyakban található mirigyek hormonváltozás hatására váladékot termelnek, méghozzá eltérő minőségben és mennyiségben a ciklus különböző szakaszaiban. Ezt a folyadékszerű anyagot nevezzük méhnyaknyáknak.
A nyák a menstruáció elmúlásával először nem, vagy alig észlelhető. Amikor pár nap elteltével megjelenik a hüvelybemenetnél, még sűrű, csomós vagy krémes állagú, színe fehéres. Ahogy közeleg az ovuláció időpontja, úgy változik meg – javul - a nyák minősége: magasabb lesz a víztartalma, ezért folyékonyabb és átlátszóbb lesz. A petesejt-kiszabadulás környékén állaga akár a nyers tojásfehérjéhez hasonlít, akár el is folyhat, mint a víz. Ezt nevezzük a legtermékenyebb típusú nyáknak. A szerepe, hogy a hímivarsejtek számára kedvező körülményeket teremtsen.
(HA NYÁK NEM ÁLL RENDELKEZÉSRE,
A SPERMIUMOK ELPUSZTULNAK A HÜVELYBEN 1-3 ÓRA ALATT)
Nyák jelenlétében a hímivarsejtek azonnal megtalálják az utat a petesejt felé vezető úton, ill. ha még nem jött el az ovuláció ideje, akkor a méhnyakban, ahol a nyák termelődik, több napig is túl tudnak élni, megvárva az érett petesejt kiszabadulását.
Tüszőrepedés után a méhnyaknyák újra besűrűsödik, és egy ú.n. nyákdugót képez a méhnyakban. Így az út elzáródik felfelé, áthatolhatatlan gátat képezve a későn érkező ondósejtek számára.
Minden nő figyelemmel tudja kísérni ezt a folyamatot. A termékeny időszakban, ha a nyák megjelenik, végigfolyik a hüvely falán. A hüvelybemenetnél érzékelni lehet a nyirkosságot vagy nedvességet, ill. annak megtörlése után meg lehet figyelni a nyák minőségét és mennyiségét. Sűrű-e, vagy éppen nyúlós, színe sárgás-e vagy fehéres, ill. átlátszó e.
Nekem sincs tojásfehérjés nyák. Hiába pozi a teszt, meg esik le a hő, meg van hasszurka. Van viszont vizes, mindig olyan, mintha bepisilnék kicsit, és inkább fehéres mint átlátszó, mostanában.
Majd jövőre elmondom hogy hogy hat ez a gyerekvállalásra.
Mindenesetre, érdekes felvetés, és hogy lehet ezt orvosolni? Arra nem találtál cikket?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!