Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek bevállaljam a...

Szerintetek bevállaljam a gyereket?

Figyelt kérdés

27/L vagyok. Nem próbálom szépíteni: valaki szeretője vagyok immáron 4. éve. Szép nem szép ez van. A pasi a főnököm. Ez év májusában igen súlyos endometriózist állapítottak meg, műtét, majd 6 hónap GNRh injekciókúra. A doki azt mondta, hogy ahogy vége a kúrának, jobban tenném, ha jönne a baba. Szóltam az apa jelöltnek, hogy mi a téma, ő hallani sem akar róla, pedig mondtam, hogy még a nevére sem kell venni, én felnevelem a szüleimmel. De ő hajthatatlan.

Szerintetek?


2009. nov. 10. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát nehéz ügy. Ha jönne a baba, azzal véget vetnél a kapcsolatotoknak és lehet, hogy az állásod is rámenne. Ha meg nem vállalod be, akkor lehet soha nem lesz gyereked. Le kell tisztáznod magadban, hogy tudnál-e esetleg gyerek nélkül élni és hogy el tudnád-e tartani. Nem a szüleid segítségével, hanem egyedül! Ez azért fontos, mert a korodból ítélve nem mai darabok a te szüleid sem valószínűleg. Bármikor történhet velük valami, így magadra maradhatsz a gyermekkel. Ha piacképes a szakmád és könnyen találnál új állást, akkor vállald be szerintem.
2009. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a férfinek nem szabad gyereket szűlnöd!!! Egyrészt,mert egy gyereknek apa is kell,másrészt,hogy 27 évesen többet érdemelsz annál,hogy másodhegedűs legyél(a szegény megcsalt feleségről nem is beszélve).Másrészt, mi van akkor,ha mondjuk szűlsz egy babát,aki nem kell az apjának, még az állásod is leveszítheted mivel a főnököd,azaz a baba után se kapnál gyed-et. Aztán eltellik egy kis idő és az apuka úgy dönt,hogy mégis kell neki a gyerek. Akkor ha tetszik,ha nem vannak jogai. Keress magadnak egy igazi kapcsolatot,ismerd meg a párod és akkor szülj babát.
2009. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress más férfit aki örülne egy babának.
2009. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves 2. és 3. hozzászóló!


Leírom nektek is, mert nem biztos, hogy elolvastátok az első hozzászólásomat, de nem ennyire egyszerű a helyzet. Mire a kérdező talál egy új párt, addigra könnyen lehet, hogy már nem lehet gyereke. Az endometriózis meddőséggel jár és folyamatosan rosszabbodik a helyzet. Mivel ő már a súlyos kategóriába lépett, így már most sem lesz egyszerű az, hogy babája legyen de könnyen lehet, hogy 1-2 év múlva már egyáltalán nem lehet gyereke. Nagyon nehéz döntés.

2009. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ha valaki nem akar szerető lenni, akkor nem lesz az, szóval nem hinnám, hogy a férfi annyira gonosz. Én megértem. Ha te tudod hogy szeretők vagytok akkor kb azt is tudod, hogy mti várhatsz tőle. Valószínűleg semmi kedve spermabanknak lenni és gyereket sem akar. Hiába nem venné a nevére, attól még az ő gyereke. És igen, sajnos a szüleiddel is akármi történhet. És ezért nem hibáztathatod hiszen tisztában vagy vele, hogy ti csak szeretők vagytok azok pedig általában nem terveznek gyermekáldást. Ilyen szempontból a pasi korrekt, mert nem ámított, az meg nem tartozik ide, hogy ha esetleg felelésge is van, mert nem arról van szó.

Szerintem semmiképp ne szülj neki gyereket. Keress egy igazi párt magadnak. Tudom csúnyán hangzik, de ha most a betegséged miatt nem lehet képőbb gyereked az a te hibád, te mentél bele egy ilyen "kapcsolatba". De minnél előbb kezded annál jobb. Természetesen nem is muszáj szülni, de ha te szeretnél akkor mindent bele tiszta lapokkal. Mást úgysem tehetsz ha a pasi nem akarja, hacsak nem fogod te is a gumiból kihalászni az anyagot, mint itt egyszer írta valaki a barátnőjéről. Csak az nem szép dolog.

2009. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szép a szerelem, de azért túlzásokba ne ess! Próbáld meg józan ésszel végig gondolni, hogy ha 4 éve csak szerető vagy, és nem hagyja el érted a családját, akkor ez már így is marad tutira! Van egy bizonyos idő, ami alatt ha nem történik változás, akkor nem is fog! és egy ilyen embernek akarnál gyereket szülni, aki ennyire semmibe vesz? Az egy dolog, hogy a gyereked apa nélkül nőne fel, de ráadásul még támogatásra sem számíthatnál tőle, és a szülőkre sem lehet örökké támaszkodni. A mai világban pedig elég felelőtlen húzás egyedül neki vágni a gyerek nevelésnek. Szerintem nem lenne túl jó ötlet! Inkább keress egy olyan férfit, aki megérdemel téged és a gyerekedet is, és nem csak 2. lennél nála, hanem az 1. és egyetlen!
2009. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
alapvetöen egyetértek az elöttem szólókkal. Bár én ellenpéldát is tudok. Anyám 10 évig volt apám szeretöje, úgy hogy apámnak már volt 2 gyereke. Aztán 10 év után csak elvált és elvette anyámat aztan lettem én és a húgom. Pedig ö se akart több gyereket!! Lehet hogy a te párodnak is megváltozik a véleménye. Én bevállalnám, de leginkább azért mert szorít az idö...
2009. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy normális férfit akinek szülnél. Ha ennek a palinak szülsz gyereket, akkor a gyerek is lehet ilyen léhűtő!! Én nem szülnék neki, mondjuk én nem is viselném el ezt a felállást. Meglátod pár év múlva már rosszul leszel ettől a pasastól és egy normális párod lesz! Sok szerencsét a továbbiakban.
2009. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzetben vagy, jól gondold át a dolgokat, próbálj reálisan gondolkodni. Ha az orvos is mostanra javasolja a babát, de a párod hallani sem akar róla, akkor a te döntéseden múlik. Ha jön a baba én a helyedben nem mondanám meg neki, mert mivel a főnököd, ki is rúghat. Ha biztos már a dolog, van orvosi papírod, akkor viszont védbe vagy nem mondhat fel. Ha egyedül is szülői támogatás nélkül is be tudod vállalni a babát miért ne? Mások is nevelnek egyedül gyereket. Lehet, hogy ez lesz az utolsó lehetőséged a babára.Később még gyerekkel is találhatsz megfelelő társat magadnak. Ez a mostani nem a megfelelő, gondolom ezt te is tudod. A heledben én vállalnám a babát.
2009. nov. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó és a férfinak nincsenek jogai? Titokban nem elitélendő teherbe esni, csak mert egy gyerekeről van szó és vészhelyzet? Magának köszönheti ha ilyenbe belement! És mégis mit csináljon, ne szóljon hogy nem szed gyógyszert? Vagy a hasáról tömje magába az anyagot mint ahogy itt mesélte egyszer valaki? Ez nem megalázó egy kicsit? Legyünk már tosztességesek... Egy gyereknek apára van szüksége és sorolhatnám...
2009. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!