Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A fogamzásgátló használatának...

A fogamzásgátló használatának 2. hónapjában, megszakítással teherbe lehet esni, pont középidőben (amikor egyébként lenne az ovu - csak a foggátló ebbe beleszól)? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Én július végén pont akkor voltam együtt a barátommal, a 14. napon, utána volt 2 menstruációm, de nagyon kevés és a második csak 2 napot tartott és minimális volt. Ráadásul most a ciklusom 9. napjától olyan szinten feszül a mellem, hogy hihetetlen. Ugye nem lehetséges a terhesség? Már 7-8 hetes lenne, annak csak kellene valami tünete legyen, igaz? Parás vagyok tudom, de egyszer már teherbe estem megszakítással (akkor nem szedtem fogamzásgátlót, csak egyszeri alkalom volt de pont a 16. napon..), igaz az a baba nem maradt meg, amit sajnálok, de nincs tervben most másik. köszönöm a válaszokat előre is!
2013. szept. 17. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Gondolkodj! Szedsz fogamzásgátlót, ami az egyik legbiztonságosabb módszer (100%-os nincs!) ráadásul már szeded 2 hónapja, ha időben szedted mindig, nem hánytál utána, hasmenésed sem volt akkor benned van a gyógyszer, nem vagy terhes. Valószínű a gyógyszer beleszól a hormonháztartásodba és azért vannak fura tünetetid. Én évekig szedtem ilyen gyógyszert és mindig mielőtt megjött volna kb 1 héttel nagyon fájtak a melleim, aztán már egész hónapban fájtak, mellfeszülés ahogy írod.

Ha szeded a gyógyszert nincs ovulációd, de olvasd el a tájékoztatót, szeritnem attól megnyugszol, vagy tesztelj és a következő hónapban már nem fogsz parázni.

2013. szept. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
SENKI nem fogja tudni megmondani, mert nem látunk beléd. Csinálj egy akármilyen tesztet, 7-8 hetesen akármelyik napszakban egyértelműen ki fogja mutatni. Jó eséllyel nem leszel terhes, de a tabletta is kérdéses, főleg, ha nemrég kezdted el szedni, és még nincs tapasztalatod. Normális fogamzásgátló mellett a kevesebb vérzés, és félidőben emellett nincs ovu, ezért ha nem voltál beteg, nem szedtél antibiotikumot vagy nem hánytál, jó eséllyel véd, és nem vagy terhes. De írhatjuk ezt 100-an, amíg félsz tőle, addig nem nyugszol meg ettől. Csinálj egy tesztet, pár száz forint és tuti választ kapsz!
2013. szept. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha rendesen szedted a fogamzásgátlót, akkor nem. Nem is kéne mellé megszakítást használjatok, hiszen nincs is peteérésed.

Menstruációd sincs ilyenkor, hanem ún. megvonásos vérzésed. Ez sokkal gyengébb és rövidebb ideig tart, mint a menstruáció (ált. 3-4 nap).

A helyedben azért tesztelnék egyet, mert a 2 napos minimális vérzés tényleg nagyon rövid. Ha a következő vérzésed is csak 2 napig tart majd, menj vissza nődokihoz, mert lehet, nem ez a jó gyógyszer a számodra.

2013. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat! Az eszem végülis azt mondja, hogy nulla az esélye a babának, de a januári eset óta folyamatosan ezen parázom, ráadásul már közel egy hete émelygek és olyan kellemetlen érzésem van a gyomromban, de ettől még éjszakánként felkelek csokit enni.. Na, nem tudom, biztos nincs baj, csak beképzelem.

Köszi szépen!

2013. szept. 17. 12:46
 5/10 A kérdező kommentje:
A gyógyszer neve Microgynin (úgy tudom ilyen néven Magyarországon nincs forgalomban) és ahogy utánaolvastam a neten, az idősebb korosztálynak ajánlott (elképzelni nem tudom miért).
2013. szept. 17. 12:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ha fogamzásgátlót szedsz, akkor minek a megszakítás, én már itt elakadtam? Ha meg már ráadásul 2 hónapja szeded, akkor meg aztán pláne kialakult a védelem, amennyiben valami nem csökkentette a hatást.

De egyébként van egy olyan, hogy betegtájékoztató és abban minden hasznos és pontos információ megtalálható!

Egyébként meg mivel hormont tartalmaz, így lehet egy csomó mellékhatása, illetve mivel most nem menstruálsz, hanem megvonásos vérzésed van, ezért megint csak egy pár dolog máshogyan történik. És mellfeszülést simán tud okozni fogamzásgátló. És a fogamzásgátló mellett mivel megvonásos vérzés van, nem menzesz, így a vérzéses napok száma is kevesebb szokott lenni és a vér mennyisége is kevesebb.

Neked ezeket annak idején nem mondta el a nőgyógyász? Vagy nem olvastad el a betegtájékoztatót?

2013. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De elolvastam és ezeket mind tudom, ezzel kapcsolatban nem volt semmi kérdésem, vagy igen? Csak furcsálltam ezt-azt magamon, amit eddig egyáltalán nem tapasztaltam.

Azért a megszakítás, mert ugyebár a fogamzásgátló azt is megakadályozza, hogy az esetlegesen megtermékenyített petesejt beágyazódjon, így aztán távozik a vérzéssel, vagyis abortív (ha így mondják magyarul) jellege van a gyógyszernek, én viszont 100%-ig és zsigerből ellenzek mindenféle abortuszt.

2013. szept. 17. 13:08
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg a másik, hogy gyógyszer alatt is előfordul, hogy valaki teherbe esik, erről nem hallottál? Minimalizálni lehet az esélyt, ha használjuk a megszakítást is.
2013. szept. 17. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, kérdező. Fogamzásgátló szedése mellett nincs peteérésed.
2013. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jól tudja a kérdező.A fogamzásgátló több lépésben véd.Megakadályozza a peteérést,nem engedi a méh nyálkahártyájának a megvastagodását,ezzel el lehetetlenítve a beágyazódást.Elvileg előfordulhat olyan hónap,amikor van peteérés,csak nem tud beágyazódni.Ebből a nő nem vesz észre semmit,a fogamzásgátló védelmet nyújtott.

Amiket érzel kérdező,azok a fogamzásgátló hatásai.Rendes bő menstruációra gyógyszer mellett ne számíts,drasztikusan lecsökken a mennyisége,pont azért,amit írtam,mert nem vastagszik meg a nyálkahártya,így nem is távozik túl sok a megvonás során.A mellfeszülés pedig csak egy tünet,ennél még cifrábbak is lehetnek,ha nem bírja a szervezeted a fogamzásgátlót.

A megszakítás emellett felesleges.Ha már úgysem élvezhet beléd,akkor minek teszed ki a szervezeted hormonoknak.Próbáljátok ki a gumit,annál egyértelműbb eszköz nincs.

2013. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!