Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5 hónapos a babám, de szeretné...

5 hónapos a babám, de szeretnék újra teherbe esni. Valami tanácsot kaphatok?

Figyelt kérdés
Még szoptatom,igy menzeszem sincs.Férjemmel szeretnénk újra babát vállalni.

2013. aug. 29. 18:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem vezet a szoptatás vetéléshez. Persze előfordul de nem törvényszerű. Inkább az a baj, hogy még nem jött meg és ez által nincs peteérésed. Én szoptattam a nagyobbat persze már csak kétszer amikor ismét terhes lettem. Eszembe sem jutott ez miatt abbahagyni a szoptatást. Két hónapig ment is de nagyon hányingeres voltam, semmi nem maradt meg bennem, így a tejem elapadt. Egészséges a második babám is.
2013. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem akisfiam 4. Hónapján jött meg azóta rendszeres. A dokim azt tanácsolta,hogy a szülés után fél évvel már nyugodtan teherbe lehet esni. A védőnőm ugyenezt mondta. Lehet szoptatni is csak szwdj mindenképp terhesvitamint. Próbálkozzatok mást nem tudtok tenni. A fél éves ellenőrzésen kérdezd meg a dokit lát- e eérett petesejtet. Barátnőmnek látta.
2013. aug. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Bocsi a kérdésemért...de mi olyan nagyon nyomós indok amiért most akarsz teherbe esni ??

Ne értsd félre..de azért gondolj bele hogy a picid kb 14 hónapos lesz ha most sikerül..De addig is nő a pocakod,emelgetni,türelmesnek lenni.Stb.stb..

Te döntésed,csak kíváncsi vagyok..

Kisfiam most 11 hós,mi is gondolkozunk rajta..de csak terv ;-)

2013. aug. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat,aki terhes lett,amikor 6 hós volt az első babája. Komplikációkkal indult a terhesseg,egy heamatoma lett a méhszájhoz közel,de végül sikerült 35 hétig hordania a babát,egészséges lett. Viszont az ő első babája tápszeres volt,azért ez nem mindegy. Borzasztó nehéz 2 ilyen pici gyerkőccel,amikor még a "nagy" is kicsi,éppenhogy csak járni kezd. Ez pont az a kor,amikor baromi sok figyelemre és türelemre van szüksége,de egy újszülött baba mellett ez nem egyszerű,főleg,ha szoptatod. Nem akarok beleszólni,mert a ti döntésetek,a ti életetek,csak leírtam a véleményem.
2013. aug. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Kitti85 ***** válasza:
Szia! Nálunk 19 hónap a különbség. Az első terhességem vetéléssel végződött és utána 1 évet próbálkoztunk mire sikerült. Ezért elhatároztuk, hogy a másodiknál nem várunk sokat hátha az is 1 év lesz. 10 hónapos volt a fiam mikor terhes lettem kb az első pròbálkozásra, nem volt még menstruációm és szoptattam is. Végig szopizott a fiam. A terhességemnél minden rendben volt végig hordtam és egészséges fiam született. Nagyon élveztem a terhességet, nagyokat sétáltunk végig, gyors szülésem volt. Még a szülés napjàn is játszótereztünk, imádok homokozni;-). Emelgetni is kellett, de rászoktattam , hogy lent a földön öleltem át, ott ringattam. Altatáskor cipeltem még ha felriadt de nem volt vészes. Most 2 hónapos a pici.
2013. aug. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Kitti85 ***** válasza:
Semmi extrát nem csináltunk, csak együtt voltunk amikor csak kedvünk volt.
2013. aug. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
8 honapos mult a babam, igeny szerint szoptattam (7-8x egy nap) de mar elkezdtem a hozzataplalast. Egyszercsak eros tojasfeherje szeru folyasom volt, gondoltam is hogy tuti peteeresem van. Ra 2 hetre megjott. Es tenyleg meg sokszor szopizott. Most tudatosan csokkentem a szopik szamat, mert szeretnenk kistesot. De o mar 9 honapos. 5 honaposan kicsi az esely ha szoptatod. Azt tanacsolom szoptasd 6 honapos korig es utana terj at tapszerre vagy vegyes szopi/tapsszer. Ha csokken a szopik szama akkor lesz peteeresed.
2013. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha ennyire akarod, Akkor ne minket kérdezz, hanem csináld.


Gondolj arra, hogy mások ikreket szülnek és mégis forog a Föld. Én nem idegeskednék.


De szoptatni a másikat már nem szoptatnám 6 hónapon túl sem, és ha terhes lennék újra sem.

2013. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!