Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5 hónapos a babám, de szeretné...

5 hónapos a babám, de szeretnék újra teherbe esni. Valami tanácsot kaphatok?

Figyelt kérdés
Még szoptatom,igy menzeszem sincs.Férjemmel szeretnénk újra babát vállalni.

2013. aug. 29. 18:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy ez ez egy végre kint van. :D Sajnos szoptatás és terhesség nem nagyon megy együtt. Nem lehetetlen próbálkozni kell, de szánjatok rá jó pár hónapot. Védőnőt és a dokidat kérdezd meg, hogy mit lehetne tenni, mert gondolom a szoptatást sem akarod abba hagyni.
2013. aug. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem,nem szeretném abbahagyni.
2013. aug. 29. 18:48
 3/18 anonim ***** válasza:
Én tanácsként azt adom, hogy várj még!!! A lányom 2 éves, én 19 hetes kismama, nem egy leányálom... Gondolj bele mennyit kell még cipelni a babátokat.
2013. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha terhes leszel,akkor nem szoptathatsz. Varjatok még.
2013. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot,de már annyiszor hallottam ezt és senki se gondol abba bele,hogy a kérdésemre igazán választ sose kapok,csak mindig ilyen jellegű tanácsokat.Ne érts félre,tudom h jó szándékból írod,de hidd el meg van az okom rá,hogy miért akarunk ilyen gyorsan.
2013. aug. 29. 18:53
 6/18 anonim ***** válasza:
Jó, te tudod! :) Biztos megvan rá az indokod. :)
2013. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nyugodtan próbálkozattok,nem biztos,hogy hipp-hopp összejön.A menstrációt ugye megelőzi egy peteérés ez bármikor bekövetkezhet.A terhesség alatt is nyugodtan szoptass,ha nem lesz gond :)
2013. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A természet így találta ki, hogy szoptatás mellet nem túl gyakran van peteérés. A szervezet nem tud ellátni két babát. Szoptatás és a terhesség is nagyon sok mindent el vesz a szervezettől. Kár kockáztatni, hogy a magzatod nem lesz egészséges emiatt. Az egyetlen ötletem, hogy szedj terhes vitamint, tuningold a szervezeted, hogy úgy érezze készen áll a következő babára. De arra is készülj, hogy a nem megfelelően felkészített szervezetedben nagyobb az esély a vetélésre, halvaszülésre, veszélyeztetett terhesként ágyba kerülhetsz több hónapra és akkor nem tudod a másik picit ellátni. Nem lebeszélni akarlak, mert ez a te döntésed, csak próbállak 1-2 hónap türelemre inteni. Ettől függetlenül próbálkozhattok, mert nem te lennél az első nő aki ilyen hamar ismét teherbe esik. Vitaminok, orvosi gyógyszerek, palástfű és cickafarkfű tea, pihenés, mozgás amik segíthetnek. De közben ügyelj a szoptatandó kis gyermekedre is.
2013. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amíg nincs peteérésed, nem tudsz teherbe esni, szoptatás alatt pedig nincs a babádnak nem ártó praktika (pl. gyógytea vagy pláne hormonkészítmény), hogy csakazértis legyen. Bár a szoptatás nem biztos fogamzásgátlás, de teljesen egyéni, kinek mikor állnak vissza a hormonjai - sok szoptató nőnek nincs menzesze akár 1-2 évig sem. Amikor megkezditek majd a hozzátáplálást, úgy nő majd egyre jobban az esélye, hogy megjön, minél több étkezést kiváltotok. Ha meg nagyon nagy szerencsétek van, és pontban elkapjátok az első menzesz előtti peteérést, akkor lehet olyan (azt hiszem 30% eséllyel), hogy már nem is jön meg...
2013. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A kettő nem megy együtt, mert a szoptatás vetéléshez vezethet.

Vagy tápszerrel eteted az öt hónapost vagy várj még.

2013. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!