Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan sikerült teherbe...

Hogyan sikerült teherbe esned? Csak úgy magától, vagy vezettél görbét, ovuteszteltél, vitamint szedtél (stb. )?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 16:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
a férjem közreműködésével.:) amúgy én nem hőmérőztem meg ilyenek.egyszerűen csak a sorsra bíztam
2013. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A 10-es válaszolótól kérdeznék a hormonvizsgálattal kapcsolatban, de ha más is tud nekem válaszolni, annak is köszönöm!

Csak nőgyógyász vagy háziorvos is kérhet ilyet?

Mikor érdemes menni?

Csak mert pont ma hívtam fel a nőgyógyászomat, és azt mondta, hogy ha addig nem sikerül, akkor szeptemberben menjek hozzá, most még nem kell. Addig meg élvezzük a nyarat, és próbálkozzunk...

2013. júl. 11. 21:13
 13/21 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a méhpempőt. Azt mondják nagyon jó. :)

Nekünk a lányunk 3, a tesó 5 hónap után sikerült. Nem vezettem semmit, csak élveztük amit lehetett. :)

2013. júl. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én is sajnos hasonló cipőben jártam; első gyermek elsőre (most lesz 1 éves) sikerült, kistesóval nem így van most. Februárban utasította el a cicit akkor gondoltam itt az ideje a testvérkének, de biztos ami biztos egy laborra elmegyek a háziorvoshoz- abba volt pajzsmirigy funkció (TSH is) és a háziorvosom írta ki ezt a nagy rutin labort.

Hát a TSH alacsony volt olyannyira hogy külön kérés nélkül a labor megnézte a T3,T4 pajzsmirigy hormonokat is hangsúlyozom hogy külön kérés nélkül (mert ezt a háziorvos nem írhatja ki) amik meg az egekben voltak - ez pajzsmirigy túlműködés volt.

Egyébként háziorvos csak TSH-t kérhet T3,T4 csak akkor nézik meg ha TSH kóros, külön csak szakorvos endokrinológus írhat ki T3 T4 beutalót.

Háziorvosom mondta akkor felírna pajzsmirigy hormon blokkolót és xanaxot hogy tudjak aludni (mert a túlműködés tüneteit azért jócskán éreztem magamon), én elutasítottam és saját magam útján (mivel a várólista tragikusan hosszú volt a közegészségügyben) elmentem 1 héten belül pajzsmirigy spec endokrinológushoz, ő azt mondta nem kezelne hanem ismételjük meg 5 hét múlva a labort, mert szerinte ez nem pajzsmirigy túl működés lesz. Hát így is lett rá 5 hétre meg gyökeresen az ellenkezőjét mutatta a laborom - teljesen alul volt működve a pajzsmirigyem. Mondta ez sajnos egy típikus postpartum thireoditid( szülés utáni pajzsmirigy gyulladás) mondta két lehetőség van vagy elmúlik magától, vagy manifesztálódik pajzsmirigy alulműködésbe. Sajnos az utóbbi lett nálam, amin azért sem lepődött meg a doki, mert a spec laborom amiket csak endokrinológus írhat ki, kimutattak egy ellenanyagszint ; antitireoglobulin eltérést a megengedett érték több mint 8szorosa volt. Azaz bennem volt egy autoimmun pajzsmirigy gyulladás hajlam, amit a terhesség lenyomott de mint minden autoimmun betegség terhesség után százszorta erőteljesebben kiújult - nálam meg előtört rejtekhelyéről, mert előtte és a terhesség alatt nem volt TSH eltérésem sem, mert rendszeresen nézettem legalább évente 1szer (családban volt ilyen probléma - azaz pajzsmirigy betegből több is, igaz egyiknek sem volt ilyen jellegű mint nekem).

Szóval februárban kp-én volt háziorvos laborom, rá egy hétre ismételve spéci laborokkal endokrinológusnál és rá 5 hétre az a bizonyos már alul működést mutató kontroll labor az endokrinológusnál. Azóta húsvét/ápr. óta kezdtük szedni a pajzsmirigy hormont, már a köv. laborom a normál értékbe esett igaz határ vonalon, így már engedélyezte az endokrinológus hogy próbálkozzunk május kp-én, 2 hete volt most júniusban az újabb labor na abban már a TSH:1,7 volt ami egy terhességhez egyenesen tökéletes. Igazából május óta próbálkozhatunk, mert a doki azt javasolta védekezzünk addig - mert hiába nem eshet teherbe egy nő alul működött állapotban, a gyakorlati esélye mégis megvan, és ha így lesz terhes az a magzatnak nagyon káros.Így amíg nem lettem a normál TSH értékben addig védekeznünk kellett óvszerrel mert hormonzavar esetén tilos a fogamzásgátló - amit mondjuk azelőtt soha sem szedtem. A májust sikertelen hónapnak könyveltem el, holott így utólag hülyeség volt, mivel lényegében menses előtt 1-1,5 héttel kaptunk szabad utat, szóval rég túl lehettem már az ovuláción. Júniusban nem jött össze, hát ez rendesen letört, így most júliusban vettem ovulációs tesztet a vaterán, meglátjuk ez mennyit segít....

Remélem tudtam segíteni, szóval első körben a háziorvoshoz menj el nagyrutinra TSH-val kiegészített laborvizsgálatra, ha eltérés van akkor meg menj tovább szakorvoshoz...

A nő nemi hormon vizsgálatokról nem tudok pontosat - azaz nem tudom mit tud a háziorvos kiírni, minden esetre ha úgyis mész beutalóért akkor tájékozódj, amit tud írjon ki ha meg nem tud, akkor a nőgyógyászodat kérdezd meg - ő elvileg ki tud ilyeneket írni, meg a TSH-t is kiírhatja nőgyógyász...

2013. júl. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia,

A 10-es vok:


A nőgyógyász tudja kiírni az összes hormonvizsgálatot. Sajnos szigorítottak az OEP-nél. Nekem az anyósom a háziorvosom, tehát vele kiírattam a ciklus 2. napjára az összeset amit ilyenkor néznek és nem csinálták meg.. sajnos, mert hogy ezt háziorvos nem kérheti. A TSH-t kérheti, de az nem elég!


Nőgyógyásszal írasd ki és kész! Én is azt mondtam, hogy szeretnék egy hormonvizsgálatot. A ciklusodon belül 3 alkalommal kell menni vérvételre. A 2. a 16. és a 21. napon.


Remélem segítettem.

2013. júl. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszi 10-es!


Hát akkor majd szeptemberben elmegyek ilyen vérvételre. Tegnap mondta ezt a nőgyógyászom, hogy akkor menjek.

Durva, hogy háromszor is kell menni egy ciklusban!

Jó lenne, ha nem jutnék el idáig...

2013. júl. 12. 23:16
 17/21 anonim ***** válasza:
Szia, én is abban a cipőben járok, amiben te. Az első babánk azonnal sikerült, most 8 hónapja dolgozunk a tesón, de nem jön. Eleinte nem foglalkoztam semmivel, csak a vitamint szedtem/szedem 8 hónapja. Aztán egyre inkább aggasztott a dolog, így elkezdtem az ovu tesztelést, hőmérőzést, apukának veszem a fer14-et. Én most megyek dokihoz a hónap végén, ha most sem sikerül. Azt javaslom mérd a hődet minden reggel, egyrészt, mert ebből sok mindent megtudhatsz, másrészt, mert a dokid is kérni fogja az elmúlt 3 havi görbédet (és jó ha már megvan és nem akkor kezditek a hőmérőzést). A hormonvizsgálatról láttam írtak az előttem szólók, de csak részben volt igazuk. Fontos, hogy melyik nap mész vérvételre, de ez mindenkinek a ciklusához igazítandó. Mindenhol csak arról lehet olvasni, hogy 3, 16, 21. napokon kell menni, de ez csak azokra vonatkozik, akiknek 28 napos a ciklusuk. Első vérvétel 3. ciklus napon kell, hogy történjen, 2. az ovuláció után 1 vagy 2 nappal és a 3. a luteális szakasz közepén. Van egy blog, amiben minden le van írva pontosan, de sajnos nem tudom már melyik, ha a témában kutakodsz a neten, előbb-utóbb megtalálod. Egyébként nyugodj meg, hamarosan érkezni fog a baba, csak hidd el. :)
2013. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

mi lett azóta?


Én is hasonló cipőben jártam,első 2 gyerek első hónap,harmadik baba a 12.hónapban.Nálam volt mindenféle kivizsgálás(vérvételek,férjem vizsgálata,átjárhatósági stb),és nem találtak semmit,szóval nem feltétlenül kell,hogy probléma húzódjon meg a várakozás mögött!Ja,és 30 éves voltam mikor a 3. babát elterveztük.

2014. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszi, hogy válaszoltál, és hogy érdeklődsz. Attól félek, hogy a jéghegy csúcsát találtam most meg a vérvételem eredményével. A nőgyógyászom meg látatlanban elzáródást emlegetett...

Most kezdtem el a kivizsgálást egy nagyrutinnal.

Az eredmény: alacsony a triglicerid szintem. Amúgy az előbb tettem fel a kérdésem ezzel kapcsolatban.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2014. febr. 7. 11:08
 20/21 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


a másik kérdésednél én nem látom a leletedet.

Nagyon vékony vagyok én is,mindig is az voltam.Jöttek nekem is a plussz kilók felszedésével..ettől függetlenül nem híztam semmit azelőtt,hogy sikerült volna 11 hónap után.szóval szerintem nem ezen múlt.

Én hiszek abban,hogy nem szabad rágörcsölni sem,illetve a szervezetnek kell idő regenerálódni.Mennyi ideig szoptattál,hány éves a gyermeked?Nem 1 volt mikor elterveztük a kis testvért,és 11 hónapig szoptattam.Szóval valószínű,még idő is kellett nekem.

Nekem is volt átjárhatósági vizsgálatom,de a dokim mondtam nekem,hogy szerinte mivel már 2x sikerült,ez nem lehet gond.Így is lett,negatív lett..

Mielőtt sikerült nekem volt 3-4 hónap clostylos kúrám (peteérés rásegítésére) illetve szedtem a méhpempőt.Nem tudom ennek volt e pozitív hatása.

2014. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!