Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lesz, ha egy terhes nő nem...

Mi lesz, ha egy terhes nő nem szed speckó vitaminokat?

Figyelt kérdés
Anyám mondta, hogy amikor terhes volt, akkor ilyen vitaminokat írt fel az orvos direkt terhes nőknek. De minek? Régen sem szedtek ilyet a nők és mégis megszült nagyrészt mindenki rendesen...És hallottam, hogy volt valami új cucc, ami az állatokon hatott, de az embernél torzszülött gyereket okozott. Szerintem hülyeség, na de ki vagyok én, hogy bíráskodjak? Szerintetek? Tapasztalat?

2013. jún. 22. 16:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én annyira nem félek tőlük, mert előttem már szedték egy jó páran és nem okozott gondot náluk, mert akkor betiltották volna. Én csak olyat vennék amit szülésznőm, gyermekes barátnőm, gyermekes rokonom is szedett. Én is azt mondom, hogy az élelmiszerektől kevesebb az esély, hogy baja legyen a babának (bár ma már meg kell nézni mit fogyaszt az ember, mert pl. XY édesítő szer kimutatottan okozhat ADHD-t) De ha az ember megnézi mit eszik meg és azt hol szerzi be akkor az élelmiszerektől kevesebb az esélye, hogy vitamintúladagolása legyen vagy valami "vegyi" anyag hasson a babaára. Ugyan akkor értem, hogy a sok méreg közül ami nap mint nap ér minket (autó kipufogó gáz, tisztítószerek, kozmetikumok, ócska gyümölcslevek, ragasztók, tartósított kenyér stb.)-nál kevésbé ártalmas a terhes vitamin. Szerintem ha egy kismamánál vitamin hiány lép fel (akár orvosilag kimutatottan, akár fáradékonyságban jelentkezik) heti 1-3 szem terhesvitamin nem fog gondot okozni. És igazad van abban is , hogy soha nem lehet tudni melyik "gyógyszer" melyik magzatra hogyan hat. Ha a te elveiddel nem fér össze a terhesvitamin akkor ne szedd. Ha a folsav sem akkor azt sem kötelező szedni, de akkor legalább arra figyelj oda, hogy sok olyan élelmiszert fogyassz amiben van folsav. Ha a te lelkiismereted tisztább, hogy elkerülsz minden "gyógyszert" és inkább a helyes táplálkozásra figyelsz oda akkor tedd ezt, mert ez a gyermek a tied, te vagy felelős mindenért ami vele történik. Akkor is ha folsav hiány miatt nyitott gerince lesz, és akkor is ha a vitaminoktól tanulási zavara lesz. Tájékozódj, de csak te döntheted el mitől marad tiszta a lelkiismereted.
2013. jún. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha a gyógyszertárakban kapható várandósoknak való vitaminokra gondolsz, akkor egyáltalán nem félek tőlük, szívesen beszedem, el lehet olvasni az összetételt, semmi olyan nincs benne, ami bármi gondot okozhat. (Már ha nem vagy allergiás pl. valamelyik összetevőjére.) Én nyugodt vagyok, hogy beszedem, mert tudom, hogy az én táplálkozásommal nem jut be sok minden, és mióta babát várok olyan egészségtelen dolgokat kívánok, sok egészségest nem, hogy így nyugodtabb vagyok. De ha te jól táplálkozol és nem akarsz ilyet szedni senki nem fog érte megszólni.
2013. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Annyira elképedek mindig, hogy egyesek még mindig képesek előjönni ezzel a baromsággal, hogy "régen se szedték és egészséges gyerekek születtek". Nem, ez nem így van! Régen sokkal gyakoribb volt a vetélés, halva szülés, és különböző súlyos fejlődési rendellenességek kialakulása! Meg lehet kérdezni a nagyszülőket, hogy a környezetükben hány ilyen eset fordult elő!

A magzatvédő vitamin bizonyítottan kivédhet egy csomó problémát. Van egy lehetőségünk, amivel védhetjük a gyermekük egészségét, hát miért nem élhetünk vele? Igen, a gyógyszeripar üzlet. A lázcsillapító is, meg az életmentő gyógyszerek is! De ezeket ugye senki nem vonná meg magától? Nem, de annak a pici magzatnak az egészségét simán kockára tesszük, mer nehogymá' rajtunk keressen a gyógyszergyártó cég... Az agyamat eldobom...

És nem, nem elég a vitamin helyett gyümölcsöket zabálni (már csak a bennük lévő cukor miatt sem kellene tömni magunkba két pofára). Ennél sokkal összetettebben kellene táplálkozni, hogy a magzatnak biztosan ne legyen hiánya semmiből. Pl. hetente többször kellene tengeri halakat és egyéb tengeri herkentyűket enni, ezt azért a magyarok többsége nem igen mondhatja el magáról. Akinek folsav felszívódási zavara van (és ez szintén igen gyakori a magyar populációban, csak ugye nem tudunk róla, mert nem derül ki egészen addig, amíg nem szülünk egy vagy több nyitott gerinces, esetleg koponyahiányos babát), annak napi 15 tányér spenótot meg kellene ennie ahhoz, hogy biztosan elegendő folsav jusson a babához.

2013. jún. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem amire te gondoltál, az nem vitamin volt, hanem egy terhességi rosszullétek ellen kifejleszett taliomid hatóanyagot tartalmazó nyugtatószer. Contergannak hívták, és egereken tesztelve nem volt teratogén (magzatkárosító) hatása. Csak emberen, mert pont abban az időszakban szedték a kismamák, amikor a bab végtagjai kialakulóban voltak, és ez a hatóanyag megakadályozta az új erek növekedését a magzatban. Kb. 10 ezer torzszülöttet eredményezett az 50-es évek végén. De ez nem terhesvitamin, hanem közérzetjavító. A hatóanyagot ma rák és lepra gyógyítására használják, szigorúan nem terheseken...
2013. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!