Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes elkezdeni...

Mikor érdemes elkezdeni szedni a terhes vitaminokat?

Figyelt kérdés
az esküvőnk óta(ami 2007.08.18-án volt)azóta próbálkozunk a férjemmel,de eddig még semmi,pedig már nagyon szeretnénk babát.bár még csak 22 vagyok nagyon vágyom egy bebyre.mit tegyek hogy teherbe essek minél hamarabb azonkívűl hogy nemgondolok rá.sokat vagyunk eggyüt,de az én babáim mindíg kiszöknek.talán még nemeker jönni?valaki tud nekem nagyon jó választ adni?
2008. jan. 22. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a tervezett állapotosság előtt (nem szeretem a "terhes" szót) egy hónappal elkezdtem szedni. Azon kívül figyeltem magam, hogy mikor fáj a pocim peteérés körül. Szerencsém volt, mert eléggé megéreztem. Azután 3 nap akció!!!

No és szex után a megfelelő testhelyzet!!! Bár ez szerintem annyira nem lényeges, mert amikor én állapotos lette, akkor a leghátrányosabb pozícióban voltam. Én is görcsöltem rajta sokat (időzítés), de most boldog 10 hetes kismami vagyok!

Sok szerencsét és türelmet kívánok!

2008. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Múlt héten volt, azt hiszem a Fókuszban."Meddő"nők, jóga, ill.torna.Volt aki több éve próbálkozott, és miután elkezdte 6 hónapra rá már bebabásodott :)

Nézz utána.De esetleg javaslom még a Czeicel Endrét,bár még nem olyan régen próbálkoztok,de tudom mit érzel :(

Ha kell bővebb info CE-ről, tudok segíteni,irj privibe.

2008. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia

A volegenyem novere mar evek ota probalkozott a parjaval baba ugyben.Sajnos mar ott voltak,h 1 honap valasztotta el attol,h mestersegesen probaljak hatha ugy osszejon/amugy mindketten egeszsegesek/.De a parom anyukaja vett egy agyat aminek a neve CERAGEM agy,es a lany kb.4 honapig kezelte vele magat.Aztan lam csodat,osszejott a baba nekik is termeszetes uton.Nem tudom,h ez az agynak koszonheto e,de lehet ki kene probalnod.Valahol a varosban ingyenesen is vannak kezelesek,ha erdekel irj emailt,es megkerdezem h pontosan hol.Utana tudsz nezni az agynak a www.ceragem.hu oldalon.

Mielobbi babat kivanok neketek

8 hetes kismama

2008. jan. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát általában a kívánt terhesség előtt 3 hónappal mondják, de ez azért hülyeség, mert akkor nálatok is már mióta szedhetnéd,nem mintha bajod lenne tőle.Én amikor abbahagytam a fogamzásgátlót, egyből el kezdtem szedni az Elevitet,és gondoltam várok 3 hónap tisztulási időt, de 2 hétre terhes lettem:-))Nem vagyunk egyformák,igaz én hiszek a szex utáni- falra tett lábak, kipárnázott csípő,nem szaladni fürdőbe-dologban.A legfontosabb,és legnehezebb,hogy ne görcsölj rajta,hidd el sikerül.Van aki 2 év után esik teherbe.remélem azért neked előbb sikerül,szorítok!
2008. jan. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem szedek semmiféle terhesvitamint.Nemrég írt fel az orvosom ferrofolic nevű vas és folsav tabit,de semmi más.Meg némi magnézium a kezdeti rosszullétekkor.

Amúgy több ismerősömmel is egyetértünk abban,h nem jók az ilyen terhesvitaminok.Inkább próbálj meg természetes alapú vitaminokat eszegetni,ha mindenáron szeretnél.Meg különben is,ha egy vitaminra nincs szüksége a szervezetednek,mert sokat vittél be,azt egyszerűen kipisiled.

"talán még nemeker jönni?" No látod lehet ebben igazad van.Én 21 vagyok,és védekezés mellett lettem babás.Jönni akart.Várjatok türemmel,és szeretkezzetek sokat.Ne görcsöljetek a kicsin!22éves vagy,semmiről nem maradsz le,ha 23 évesen fogan meg a pici.Ha esetleg szeptemberig nem foganna meg,akkor beszélj erről egy dokival,és ha bebizonyosodik,h mindketten egészségesek vagytok,akkor csak türelem kérdése.Bár sajna én is ismerek nem egy olyan párt,akik mindketten egészségesek,de valah nem akar összejönni a baba.Az orvosok azt mondják,h mindenki mással gyönyörű gyermekeik lennének,csak együtt nem.Másik ismerős lombikbaby programmal lett az első fiuk,és most meg akartak menni a második gyermeke miatt,de 2-3 hónappal azelőtt természetes úton megfogant a következő.

A gyermekek útjai kifürkészhetetlenek!

2008. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Ahány orvos annyi féle vélemény. Az én orvosom már novemberben mondta, hogy szedhetem nyugodtan. Mi is hasonló helyzetben vagyunk. 2007.07.14-én házasodtunk össze, és azóta próbálkozunk. Ne legyél görcsös. Jön a baba, ha azt érzi, hogy itt az ideje. Szerintem nyugodtan szedjed a vitamint, és elevitet szedek. Figyeljetek a peteérés körüli együttlétre, és még a teshelyzetre is. Össze fog az jönni!
2008. jan. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mi szeptember óta próbálkozunk..én is türelemre intem magam. Nem terhesvitamint, hanem egy természetes vitaminkészítményt szedek, mert az korábban bevált.Ismerek egy nagyon jó gyógynövényes készítményt is, ami méregtelenít, egyensúlyba hozza a szervezetet és a hormon és immunrendszerre egyaránt hat. Szeretném kúraszerűen elkezdeni, mert korábban 2 hónapig fogyasztottam és jó tapasztalataim voltak vele.

A terhesvitamint érdemes már 1-2 hónappal előtte elkezdeni szedni, általában jót tesz a szervezetnek,akár lesz baba, akár nem jön össze rögtön. Ha hasi panaszt okoz, vagy nemkívánatos hízást, lehet váltani más vitaminkomplexre, mindenkinek más jön be, némi eltérés van az összetételekben.

2008. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
mindenki annyira akarja, hogy már stresszeltek emberek...lehet pont ezért rontjátok el örökké :D hova akar mindenki ilyen gyorsan? Főleg 22 évesen... talán félsz, hogy elhagy az urad, és ezzel akarod odakötni magadhoz?
2013. jún. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!