Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vitaminokat ajánlott...

Milyen vitaminokat ajánlott szedni a teherbeesés előtt és kb. mennyivel előtte érdemes elkezdeni ezeknek a szedését?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Terhesvitamint (Elevit, Gravida vagy Femibion), és egy hónappal a tervezett teherbeesés előtt kezdd el szedni.


Másra nincs szükség. Ha félsz a vírusoktól, akkor szedhetsz napi 500mg C-vitamint is.


Többféle vitaminkombinációt ne szedj egyszerre, mert egyben-egyben a zsírban oldódó vitaminok napi adagja benne van, ezeknek a feleslegét meg nem pisiled ki, hanem elkaktározódik a zsírszövetben, és gondot okozhat.

2009. dec. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1-2-3 hónap, terhesvitamin.
2009. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én elevitet szedtem de olyan jó étvágyat csinált,hogy kapásból híztam 4 kilót!Persze ha az ember lánya gyereket akar ne a kilókat nézze viszont ha így indulok mi lesz a végére!:)Így váltottam és most gravidát szedek ami nekem tökéletesnek tűnik!Ugyan azt mondják a tervezett terhesség előtt egy hónappal érdemes elkezdeni nade ember tervez...szól a közmondás!Én már harmadik hónapja szedem és"végzés"még nincs viszont nem hagyom abba mert a vitaminokra és ásványi anyagokra a felnőtt szervezetnek is szüksége van így kárba nem vész és túladagolás sem lehet!!!
2009. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
elevitre azt mondják túl sok benne az A vitamin. ezért én inkább Gravidát szedtem.
2009. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az a baj, hogy nem lehet tudni, mikor esik teherbe az ember. Emiatt szerintem nem érdemes előtte terhesvitamint szedni, inkább csak folsavat és C vitamint. Esetleg próbáld ki a Hipp Natal-t, az nem olyan lórúgás, mint az elevit vagy a gravida.
2009. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Úgy értettem, lehet, hogy csak fél év után esel teherbe, ezért nem érdemes tömni magad ilyenekkel. De a folsavat mindenképpen szedd!!! Az akadályozza meg a velőcsőzáródási rendellenesség kialakulását.
2009. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha egyébként egészséges vagy, nem vagy idegeskedő, fáradékony... folsavat az adott ciklus első napjától! mindenképp!!! Napi 4 mg folsav kell, hogy a velőcsőzáródási rendellenességet minimálisra lehessen szorítani.

Ha óvatos vagy egyél még terhesvitamint: Gravida, Femibion (szerintem a legjobbak). Ha ideges és leterhelt: Magne-B6-ot. Ha fáradékony, aluszékony vasat. Ha náthás, vagy már volt banális csonttörésed: kalciumot.

2009. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
napi 4 mg folsav, na az egy lórúgás. :-( Annyi a sajlósejtes vérszegénységben szenvedőknek kell. A napi élettani adag 0,8 mg, és már ez sem kevés: 15 tányér spenótban van benne.
2009. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 4. 09:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, valóban lórugás.

0,8 mg van minden terhesvitaminban, mert ez az "előírás"-adag a terheseknek.

Viszont, ha vetéltél, vagy a családban bárhol is volt korábban idegcsőzáródási rendellenességről tudomásod, (egyébként ilyen a családok felében már tuti volt, csak 50-100 éve ezek a babák aligha maradtak meg) bizony a lórúgás 4 mg-os adagot ajánlott szedni. Így mérsékelhető az esély minimálisra.

A c-vitamint az előbbiben nem írtam, szedd, ha meg vagy fázva, vagy fáradékonyabb vagy.

+ antioxidánsok piros gyümölcsökből!

2009. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!