Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák, anyukák, apukák,...

Kismamák, anyukák, apukák, tapasztalat?

Figyelt kérdés
35 éves fiatalember vagyok. párommal, új döntöttünk, babát szeretnénk végre. :) ő 24 éves. segíthetnétek abban, hogy mi ilyenkor a teendő. azt azért tudni kell, hogy pár hónapja megint szedi a fogamzásgátló gyogyit. tudom, annak is ki kell tisztulni a szervezetből teljesen. mi a teendő? még tapasztalatlanok vagyunk ebbe kicsit, ezért szeretném a véleményeteket kikérni. írjatok le mindent szép sorban. mindent, aminek köze van a tervezéshez, a kihordáshoz a szüléshez és az utána következő "korszakhoz". gondolok itt ilyenekre- orvoshoz elmenni, oltások, név választás, tervek, segély, tb kártya intézése, praktikák, gyerek ruha és holmi választás vásárlás majd... stb. kicsit tudom, előre szaladtam ebben a témában! előre is köszönöm a segítséget!

2013. máj. 14. 06:27
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
 291/422 A kérdező kommentje:
kész vége... elköltöznek... :(
2016. febr. 19. 21:13
 292/422 anonim ***** válasza:
95%

Szomorú és sajnálatos, de hosszútávon így lesz jobb!

Nem tudtátok megoldani és ez mindenhez vezetett volna, csak nem boldogsághoz..

Idővel jobb lesz meglátod, most erősnek kell maradni..

2016. febr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 293/422 A kérdező kommentje:
...cefet érzés egyedül itthon...
2016. febr. 28. 08:21
 294/422 anonim ***** válasza:
69%
Az biztos. Próbáld a"jó" oldalát nézni. Megszűnt otthon a megfelelési kényszer. Az, hogy bármit csinálsz, nem tudsz megfelelni. Nincs feszkó. A kicsit látogasd, vidd el ide-oda amikor csak teheted.
2016. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 295/422 anonim ***** válasza:
62%
Istenem!Pedig olyan jó volt az elejét olvasgatni és drukkoltam,hogy minden jó legyen..erre..pfff.
2016. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 296/422 A kérdező kommentje:
én is sajnálom. ez e topik nem ennek indult... :(
2016. febr. 28. 15:51
 297/422 anonim ***** válasza:
71%

Hát végig olvastam,régen is olvasgattam és csodáltam hogy egy férfi milyen odaadó is tud lenni.Ritka kincs.Persze ha ez így is van,mert ugye itt azt írunk le amit akarunk(ne érts félre,de a mai világban lehetnek az embernek fenntartásai)

Viszont ha az itt leírtak igazak akkor annyit mondanék,hogy te jobbat érdemelsz és el is fog jönni az aki becsüli azt aki te vagy.De figyelj arra oda hogy találj egy középutat,mert az ember gyarló és ha többet adsz mint amit kapsz akkor ezt maximálisan ki is fogják használni,főleg az aki erre jellemében is hajlamos.

Kívánok neked sok kitartást és minden csak azért történik hogy el tudj gondolkodni azon hogy min is kell változtatnod,mi a te utad.

Most ezt megemészted és meglátod minden nappal jobb lesz.Egy ilyen ember miatt pedig ne szomorkodj sokáig!

Boldog életet!

2016. febr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 298/422 anonim ***** válasza:
91%

Hm, hát azért nekem ez már az elején is furcsa volt. Nem a kérdezőt akarom hibáztatni, nyilván most már amúgy is mindegy, hogy mit kellett VOLNA, de azért van különbség aközött, hogy egy férfi RÉSZT VESZ a folyamatban, a babavárásban, tervezgetésben, gyereknevelésben, és aközött, hogy fejben már végigpörgette az egészet még akkor, amikor a baba meg sem született, és túlgondolja az egészet. A férjem az előbbi kategóriába tartozik, míg a nagyobbik fiam apja az utóbbit képviseli. Nem véletlenül nem vagyunk már együtt.

Gondolom, ezért a megjegyzésért én leszek a gonosz boszorkány, de nem érdekel. Egy ilyen férj mellett - én sajnos már tudom -, levegőhöz sem jut az ember. Ez nem odaadás, nem gondoskodás, még ha itt sokan olvadoztak is a kérdés elején.

2016. febr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 299/422 anonim ***** válasza:
85%
Kedves utolsó!Azzal egyet kell hogy értsek hogy ha egy férfi nem az erőt és a határozottságot képviseli akkor az lehet terhes egy nő számára,mert akkor ráhárul minden felelősség ezügyben,én értem amit mondani akarsz és ezért abszolut nem vagy boszorkány.Világ életemben az erős,határozott férfiakat kedveltem,igaz én is elég határozott jellem vagyok,ebből adódik néha konfliktus,de nem cserélnék senkivel :)
2016. febr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 300/422 A kérdező kommentje:

Sziasztok. :(


Nos, tényleg foghíjas az egész, legalábbis annak látszik.

Tehát- a babaprojektet anno, nagyon átbeszéltük, meg egyeztünk, hogy amibe csak tudok, segítek és ott leszek vele ahol tudok, már ahogy a munkám engedi, mert ugye dolgozni is kell. Ha a főnöknek nemet mondok többször, egy idő után ő is nemet mond nekem. És akkor nincs fizetés ( ami nem átlagos, elég jó ). Én, a babatervezéskor elmentem a körzetimhez, és kértem tőle sok helyre beutalót, hogy kivizsgáltassam magam, nehogy valami baj legyen. Hála az égnek minden okés lett. Teljesen átváltoztattam az étkezési szokásaimat, olyan vitaminokat szedtem, ami serkentette, gyorsította és aktívabbá tette ott lenn a dolgokat. El kezdtem fogyózni, sportolni futni. Rengeteget sétáltunk, mikor növekedett a poci, sokat beszélgettünk a magzattal. Próbáltuk a stresszt is minimálisra csökkenteni. A munkám ami kissé bökkenő a dologban, de ezt együtt kezdtük el. Tudtuk, tudta mit vállalunk, megbeszéltük átrágtuk, csináljam tovább mert kell a pénz. Nagyon sokszor említettem neki, hogy ha úgy gondolja, abba hagyom a munkát, hogy többet lehessek itthon. De nem szólt, sőt hónap elején még tuningolt is, hogy csináljam, mert nem tudni mi lesz hónapvégén. Volt, hogy el is jött velem. Teherautóval járom az országot és Európa országait. Míg el nem kezdenétek szórni a vádakat, nem hetelős meló volt, hanem jövök-megyek. 1-4 nap volt maximum. Átlagosan 1-3 napot voltam itthon hetente. Ha volt rövid váltás ( este érkeztem reggel mentem máshová ), annak volt értelme hónap elején. Amit csak tudtam megoldottam, kértem szabit a főnök is család centrikus. Bár itt is kell húzni egy határt. A szülés előtti és utáni időket is megoldottuk, hogy volt munka is, pénz is, meg itthon is voltam sokat. Én nem nagyon jártam sehová a kapcsolat alatt, nem iszom, nem dohányzom, a fizetésem minden egyes fillérig leadtam, felégettem magam mögött mindent, álmokat barátságokat, csak a kapcsolatért, majd később a gyerekemért és a páromért éltem, és élek. Sok minden jót tanultam tőle, ezt fel vállalom. Igazából örök adósa maradok, mert ő kapart össze a földről anno, mind anyagilag, mind érzelmileg és szült nekem egy csodálatos kisfiút. Ha látnátok a képeket... :) Soha nem tudnék rájuk haragudni, az elválás is korrekt volt, meg egyeztünk mindenben. Ő, most arra adta a fejét, hogy bemegy katonának, és lesz előtte egy 3 hónapos kiképzés. Ugye ezért is költözött MOST el. Én ezt nem nagyon szponzorálom, de elfogadom. Találja meg a helyét, szurkolok neki. Nem akarok mártírnak tűnni, de nem tudom, hogy miért kaptam ezt a feldolgozhatatlan nagy pofont az élettől. Nem hinném, hogy rossz ember vagy apa lennék. Amikor hazajöttem munkából, soha nem feküdtem le pihenni, soha nem a gép elé ültem, hanem gyors fürdés, és mentem el a gyerekkel, hogy hagyjuk anyát egyedül itthon pihenni, egyéb dolgokat csinálni. Eleinte, mikor még nem kezdődött el ez az egész dolog, még hárman mentünk mindenhová. Mind ezek mellett, még mindig azt vallom, hogy sokat köszönhetek neki- megtanított tudatosan élni, bocsánatot kérni, megbocsátani, és a hibáimat elismerni. Láttam benne valamit, ő volt az én hősöm. Apás szülés volt, onnantól kezdve nekem az anyák, a nők, Ő, rettentő nagyot nőttek a szemembe. Jobban beleszerettem, mondhatnám, még egyszer szerelmes lettem belé. Ha nő lennék, én tuti nem szülnék. Nos, remélem leírtam mindent, ha valamit nem értetek, kérdezzetek csak bátran. Jó itt kibeszélni magamból ezeket. A napjaim nagyon nehezen telnek el, nagyon nagy dühöt érzek, hogy mit ronthattam el, mit nem vettem észre. Leg szívesebben, lefeküdnék a földre üvöltözni, toporzékolni sírni. De sírni nem merek, mert félek, hogy össze omlok. No meg kicsit szégyellem is. Voltam az orvosomnál, elmondtam neki mindent, írt fel frontint, attól tudok aludni. Megyek dilidokihoz is. Szellemileg nagyon fáradtnak érzem magam, de fizikailag teljesen kipihent vagyok. Azért is futok amikor csak tehetem, hogy teljen az idő, és fáradjak már el végre egyszer. Belülről, lelkileg egy romhalmaz lettem, nem látom a kiutat, fogalmam sincs mit tegyek, meddig várjak arra, hogy esetleg meg gondolja magát- mert ennyivel tartozom a fiamnak is. Kegyetlenül hiányoznak, üres a lakás, reggel arra kelek fel, hogy csend van.... Nem tudom, meddig bírom ezt így. Cefet nehéz dolog ez. Édes apám halála nem tett ennyire padlóra érzelmileg...

2016. márc. 1. 21:32
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!