Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák, anyukák, apukák,...

Kismamák, anyukák, apukák, tapasztalat?

Figyelt kérdés
35 éves fiatalember vagyok. párommal, új döntöttünk, babát szeretnénk végre. :) ő 24 éves. segíthetnétek abban, hogy mi ilyenkor a teendő. azt azért tudni kell, hogy pár hónapja megint szedi a fogamzásgátló gyogyit. tudom, annak is ki kell tisztulni a szervezetből teljesen. mi a teendő? még tapasztalatlanok vagyunk ebbe kicsit, ezért szeretném a véleményeteket kikérni. írjatok le mindent szép sorban. mindent, aminek köze van a tervezéshez, a kihordáshoz a szüléshez és az utána következő "korszakhoz". gondolok itt ilyenekre- orvoshoz elmenni, oltások, név választás, tervek, segély, tb kártya intézése, praktikák, gyerek ruha és holmi választás vásárlás majd... stb. kicsit tudom, előre szaladtam ebben a témában! előre is köszönöm a segítséget!

2013. máj. 14. 06:27
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/422 anonim ***** válasza:
37%
pocakfájásra biogaia! :-) vagy infacol. A kisfiam sem nyugodott meg, esténként lilára ordította magát, ringattuk, tiszta volt a pelus, evett-ivott, tornáztattuk, majd betettem a kiságyába még rohantam a telefonért, hogy hívom a védőnőt vagy orvost, hogy tehetetlen vagyok segítsen, amikor csönd lett. A sok babusgatásból is elege lehet ám! :-) Teázik? Nekünk a kamillatea volt a ludas a pocakfájásban.. Sokszor "ok nélkül" sírnak, sokszor még este is betettem a babakocsiba és ott ringattam el, még megnyugodott.
2014. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/422 A kérdező kommentje:
a baba nem teázik még. van tej bőven. anyuka iszik laktoher teát.
2014. okt. 5. 11:03
 183/422 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Az én kislányom 6 hetes, nálunk is van menetrendszerinti esti ordítás. :) Azt olvastam, hogy ők még így vezetik le a nap során őket ért ingereket. Neki sem volt jó sehogy, aztán 2 napja vettünk mei-tai-t, ami 0 hónapos kortól használható, tegnap abba tettem bele, magamra kötöttem és nem volt sírás, sőt aludt is egy kicsit fürdetésig. Kíváncsi leszek, ma bejön-e neki a dolog, majd meglátjuk. Szerintem egy próbát Nektek is megér.

Illetve: a tejszaporító teától is fájhat a hasa, próbáljátok ki, hogy néhány napig nem issza a párod. Ha szaporítani kell a tejet, nekem nagyon bejött az alkoholmentes sör. ;)

2014. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/422 anonim ***** válasza:
67%
174-es vagyok. mi volt a baj a válaszommal? Istenem, kinek szúrta a szemét amit írtam?
2014. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/422 A kérdező kommentje:
a 174-es én vagyok. most mi van?
2014. okt. 5. 14:30
 186/422 anonim ***** válasza:
94%
Tudom nem ezt a választ várod, de hidd el akármit csináltok úgyis sír majd. Ezeket max enyhíteni lehet, de az sem sokat ér. Ezen majd túl lesztek , úgy 3 hónap múlva. Aztán majd jön más :)
2014. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/422 anonim ***** válasza:
26%
174-es az én vagyok nem te kérdező!!!én írtam hogy Lucánk született és a válasz 55%-ban hasznos jelenleg.....
2014. okt. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/422 A kérdező kommentje:
képzeljétek! Jövőhéten megkapjuk az első, egy hónapos védőoltást! :)
2014. okt. 10. 06:32
 189/422 anonim ***** válasza:
90%

majd biztos mondja a védőnő, de délután célszerű megelőzésképpen egy fél kúpot beadni. Nekünk így kellett és utána minden oltásnál, bár volt aminél nem adtam...... amúgy sosem lázasodott be a fiam az oltásoktól.

szóval az első kúp felnyomás az "szép" eset lesz :) pláne ha addig nem nagyon kakilt, akkor a kúptól majd megjön az inger :) De csak akkor tegyétek ha mondják!!! Nekünk mondták, ezért csináltuk.

2014. okt. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/422 A kérdező kommentje:
már 6 hetesek vagyunk. ilyenkor szabad neki már valamilyen teát adni? és ha igen,milyet?
2014. okt. 30. 19:38
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!