Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák, anyukák, apukák,...

Kismamák, anyukák, apukák, tapasztalat?

Figyelt kérdés
35 éves fiatalember vagyok. párommal, új döntöttünk, babát szeretnénk végre. :) ő 24 éves. segíthetnétek abban, hogy mi ilyenkor a teendő. azt azért tudni kell, hogy pár hónapja megint szedi a fogamzásgátló gyogyit. tudom, annak is ki kell tisztulni a szervezetből teljesen. mi a teendő? még tapasztalatlanok vagyunk ebbe kicsit, ezért szeretném a véleményeteket kikérni. írjatok le mindent szép sorban. mindent, aminek köze van a tervezéshez, a kihordáshoz a szüléshez és az utána következő "korszakhoz". gondolok itt ilyenekre- orvoshoz elmenni, oltások, név választás, tervek, segély, tb kártya intézése, praktikák, gyerek ruha és holmi választás vásárlás majd... stb. kicsit tudom, előre szaladtam ebben a témában! előre is köszönöm a segítséget!

2013. máj. 14. 06:27
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/422 anonim ***** válasza:
29%

Az elsö 6-8 honapban nagyon fontos a testi közelseg neki (Jean Liedloff - A kontinuum-elv c. könyveben leirja, hogy pontosan miert), ne hagyjatok sirni, es ha lehet hordozzatok, legyen annyit kezben, amennyit csak lehet (vannak nagyon jo hordozokendk erre a celra).


A közöttetek alvas helyett lehet olyat is, hogy egy 3 oldalu kisagyat toltok az agy egyik oldalahoz, es akkor gyakorlatilag ott van, az anyuka tudja szoptatni felalomban, ha ehes, de tudtok kicsit kenyelmesebben aludni.

2014. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/422 anonim ***** válasza:
78%
Én szerintem pedig igenis fontos,h az ágyába aludjon.Nekünk lassan 2 éves a fiúnk és a kezdetektől fogva ott alszik!Egyszer se hisztizik,h velünk akar aludni!Amikor ébren volt,mindig kivettük és vele foglalkoztunk!De mi tudatosan nem cipeltük egész nap.M nagyon könnyen hozzászokik.Nem is egy ismerősöm van,aki mindig ölbe meg ringatva altatta a csemetéjét és még mindig úgy alszik el.Sógornőméknél 3 éves kislány van és még mindig ölbe alszik el.Ugyhogy sztem úgy a helyes,ha a kiságyába alszik,nem dísznek lett megvéve meg,h a port fogja!!!Ha ébren volt vagy mostmár van,mindig kivesszük és vele vagyunk!
2014. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/422 anonim ***** válasza:
47%

Az egy év alatti csecsemők esetében ez teljes mértékben téves hozzáállás! A bizalom kialakulásához a legfontosabb, hogy a jelzésekre visszajelzést kapjon a szülőktől. Az együttalvás olyan légkört eredményez, melyben a kisded biztonságban érzi magát.

forrás:

[link]


Remélem tudtam segíteni :)

Jó babázást!

146, 157.voltam

2014. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/422 anonim ***** válasza:
63%
Jól mondja a 163-as, ilyenkor még nincs olyan, hogy elkényeztetni a gyereket, akinek még se éntudata, se időérzéke nincs, és csak azt érzi, hogy valami nagyon nagy baj van, ha nincs testi kontaktusban a szülővel. Nagyon jól teszitek, hogy együttalusztok vele.
2014. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/422 A kérdező kommentje:
második éjszaka: megint 00.00.tól 04.00.ig, fent volt. semmi nem volt jó neki. abba az időben felborul a szoptatási idő, össze vissza szopik. valami ötlet erre? továbbá a drágámnak valamiért nem nagyon megy az emésztése. pedig van tornáztatva is, de nem igazán akar rotyogni. büfi van. sehol nem jó neki, a szívem szakad meg. addig az időig amíg szopik, kicsit csendbe marad. még egy kérdés- hogyan tudok és mit, ilyen korba vele már "játszani" ? hátha lefáradna estére kicsikét. :)
2014. szept. 23. 08:22
 166/422 anonim ***** válasza:
84%

Hát egy darabig még ez lesz.

Nagyon nehéz az első időszak. Nálunk hasfájós volt a fiam és jó sokat keringtünk fele a szobába, ahogy elkezdtem leülni vele már üvöltött. Szóval az első 3-4 hónap nagyjából ilyen nehéz aminek most érzitek, de javulni fog és az éjszakai alvás is előbb utóbb remélhetőleg menni fog. Az én fiam nagyon hamar átaludta az éjszakát, kora hajnali etetés maradt meg sokáig. De ismerek olyat is aki már bölcsis és még mindig felkel éjszaka.

Szokták mondani a napirendet, én azt mondom, ilyenkor még nem lehet kialakítani. Persze az esti fürdés jó ha már kialakul mikor van, meg mondjuk a séták.

A köztetek alvás meg rajtatok múlik mennyire hagyjátok. Minden gyerek szereti, de hidd el nektek ez nem jó hosszú távon. Csak egy tipp, mi így csináltuk, hogy elaludt köztünk, de aztán áttettük a kiságyba. Így annyira nem szokott közénk.

Ilyenkor sok tippet tanácsot nehéz adni, mert minden gyerek más, de azt vettem észre inkább át kell vészelni az időszakot, valahogy túl lenni ezen és utána könnyebb, hidd el. Bár jön majd más nehézség :)

Az hogy hogy alszik, eszik, függ mennyire lakik jól. A hasfájásra érdemes valami szert használni, de ezek nagyrésze 1 hónapos kortól vannak. Pl Infacol, nekünk ez egész jól bevált, persze így is fájt a hasa, de jobb volt sokkal. Úgy emlékszem espumisamot lehetett ilyen picinek próáblni, de az nem vált be nálunk.

2014. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/422 anonim ***** válasza:
84%
játszani még sok mindent nem tudsz, de érdemes énekelni mondókázni szeritnem már ilyenkor is. Pl pelenkázás közben. Érdemes mindig ugyanazt ugyan annál a cselekménynél. Élénk tárgyakat, csörgőket szeretik. De még pici, hidd el neki az is egy esemény ha eszik :)
2014. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/422 A kérdező kommentje:
nos úgy látszik megtört a jég. 3szó- rendszeresség, babamérleg, és cumi... :):)
2014. szept. 24. 07:10
 169/422 anonim ***** válasza:
89%

Sokan nem hisznek a napirendben, és van baba, aki nem is igényli, de sokaknak életmentő :) Persze számíts rá hogy folyton változni fog, amikor már azt hiszed hogy beállt, gyorsan dob egyet rajta :D

A cumi sem az ördög műve, ha nektek beválik, használjátok bátran :)


Az együtt alvásról. Ha el tudjátok fogadni, és ti is tudtok úgy pihenni, akkor szuper dolog. De ha nektek nem jó, akkor szoktassátok a kiságyba, mert a ti igényeitek is fontosan! Lehet pl. "oldalkocsizni" ami azt jelenti, hogy úgy van a kiságy a szülői ágy mellett, hogy közte ki van véve a rács, így az együtt alvás, válaszkészség nem sérül, de nem is zavarjátok egymást.

2014. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/422 A kérdező kommentje:
huhh. ennyi értékes tanácsot... :)
2014. szept. 24. 08:40
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!