Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák, anyukák, apukák,...

Kismamák, anyukák, apukák, tapasztalat?

Figyelt kérdés
35 éves fiatalember vagyok. párommal, új döntöttünk, babát szeretnénk végre. :) ő 24 éves. segíthetnétek abban, hogy mi ilyenkor a teendő. azt azért tudni kell, hogy pár hónapja megint szedi a fogamzásgátló gyogyit. tudom, annak is ki kell tisztulni a szervezetből teljesen. mi a teendő? még tapasztalatlanok vagyunk ebbe kicsit, ezért szeretném a véleményeteket kikérni. írjatok le mindent szép sorban. mindent, aminek köze van a tervezéshez, a kihordáshoz a szüléshez és az utána következő "korszakhoz". gondolok itt ilyenekre- orvoshoz elmenni, oltások, név választás, tervek, segély, tb kártya intézése, praktikák, gyerek ruha és holmi választás vásárlás majd... stb. kicsit tudom, előre szaladtam ebben a témában! előre is köszönöm a segítséget!

2013. máj. 14. 06:27
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/422 anonim ***** válasza:
91%

a vajúdás kezdetére gondolsz?

Kétféleképpen kezdődhet:

1. elfolyik a magzatvíz

2. fokozatosan erősödő RENDSZERES fájások (ha a fájások rendszertelenek és meleg zuhanyra el is múlnak, akkor az csak jóslófájás)


De egyébként google :)

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/422 A kérdező kommentje:
erre gondoltam köszi. de a többieknél esetleg?
2014. szept. 15. 16:51
 143/422 anonim ***** válasza:
92%

A legkonkrétabbak hogy elfolyik a víz illetve periódikusan ismétlődő fájás, ami meleg fürdő hatására sem múlik el.

De azért előtte valamennyivel már érez majd változást, nekem nagyon nehéz volt már sétálni, rá 2 napra szültem, előtte aktívan jöttem mentem egész terhesség alatt, nem volt semmi gond, de szülés előtt 2 nappal, nagyon nehezemre esett mozogni, húzott le a hasam.

2014. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/422 A kérdező kommentje:
köszönöm. nálunk amit észrevettem, hogy nehezebben alszik, nem jó neki (k ) már sehogyse, sokat mozog a pocaklakó. 40ik hét, az első időpont az ma van, a második meg 22-e. ( két orvos ) egyenlőre ennyi. :)
2014. szept. 16. 06:28
 145/422 anonim ***** válasza:
62%
Annyira aranyos vagy!Olvasgattam a hozzászólásaidat és annyira meghatódtam.Ahogy olvasgattam,látszik,hogy nagyon jó Apuka leszel.Nekünk is fiúnk van,lassan 2 éves.Gyönyörű tengerkék szemei és nagyon hosszú szempillái vannak,rövid szőke hajjal.Imádjuk!Nagyon várom a további hozzászólásaidat.Könnyű szülést és nagyon sok erőt,boldogságot a kisfickóhóz! :)
2014. szept. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/422 anonim ***** válasza:
56%
Úristen ez nagyon megható!!! Nagyon jó dolog, hogy ennyire izgatottan vártad a bébit. Nagyon ritka (KINCS) az ilyen férfi!! Mi is babár szeretnénk a párommal. A kérdésed és a hozzászólások sok okos dolgot tartalmaznak. Le is mentem őket ;) Nagyon-nagyon jó egészséget és BOLDOGÁSGOT kívánok mindhármótoknak!!!!!!!! :)
2014. szept. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/422 A kérdező kommentje:
köszönöm, köszönjük a szép szavakat. :) egy kérdés- tegnap óta vannak fájások, szakaszosan. írja is őket, mikor és meddig tart. nem tudjuk, hogy jósló fájások e vagy az igaziak. szeptember 16 és 22 a két időpont amire ki van, volt írva.
2014. szept. 18. 10:36
 148/422 anonim ***** válasza:
90%

A jóslók meleg nzuhanyn hatására elmúlnak.

Kórházba indulni csak akkor kell, amikor már a fájások rendszeresek. Pl. 10 percenként jönnek és kb 1 percig tartanak (de jobb minél később bemenni, mert a kórházi környezet stresszhormont termel, ami leállíthatja a vajúdást egy időre, megrekedhet, lassulhat a folyamat. Így minél tovább jó otthon vajúdni és csak 5 perceseknél indulni, ha nincs túl messze a kórház. Ezt tanultuk mi a kismamáknak tartott felkészítőn)

2014. szept. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/422 A kérdező kommentje:
Bent vagyunk. 3 peresekkel értünk be.
2014. szept. 18. 16:03
 150/422 anonim ***** válasza:
82%
De izgi! Hagyományosan fog szülni? Esetleg kád? Bent leszel a szülésnél?
2014. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!