Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valami trükk arra, hogy...

Van valami trükk arra, hogy ikreim legyenek?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon szeretnék ikerbabákat, de sajnos a mi családunkban és apai ágon sem gyakori (sőt, szerintem szinte egyáltalán nem is volt ikerszülés a családjainkban), így lehet esély arra, hogy ikreim lesznek? Van már egy fiam, de olyan jó lenne, ha most egyszerre ketten (vagy hárman?) érkeznének :)
2008. jún. 7. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd be a keresőbe, mert erről a témáról, már olyan viták voltak, hogy csak na. Lassan heti 1 alkalommal felteszik ezt a kérdést.
2008. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ikerszülés egyértelműen anyai ágon öröklődik, főleg a 2 petéjű ikrek, hiszen a nőnek érik meg 2 petesejtje az adott hónapban.

Én személy szerit nem szeretnék ikreket. Gyógypegagógusként tudom, hogy nagyon sok ikernek van valamilyen rendellenessége, sokkal gyakoribb a fogyatékosság is. Persze ez nem törvényszerű, ismerek makk egészséges ikreket, sőt! Azokból van a több, de nekem ott a negatív példa sajnos.

2008. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, anyukám is gyógypedagógus, és ő is ugyan ezt mondta. De azért inkább valószínű, hogy egészségesek lesznek, minthogy nem, remélem. De én úgy tudtam, hogy az ikrekre való esély apai ágon öröklődik. Végülis mindegy, mert egyikünk családjában sem voltak ikrek. Nagymamám szerint ha az együttlét előtt túrótortát eszem, akkor lesznek ikrek a babák. Gondolom ennek tudományos alapja nincs, de egy próbát megér. Van még valami ilyen "babona" vagy hasonló?
2008. jún. 8. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Sziasztok!


Először is, felnőttek beszélgetünk itt vagy kamasz, tudatlan fiatalok.


1. Az öröklődés, a véletlen, az inszemináció és a lombik a lehetsége ok ahhoz, hogy ikrek legyenek!

Szerintem ezt egy felnőtt anyukának és egy gyógypedagógusnak is tudnia kellene.

Túrótorta? Na ne, komolyan hiszel benne?

2. Gyógypedagógus létedre, hogy írhatsz ilyet, hogy az ikreknél több és gyakoribb a rendellenesség?

Ez egy nagy hülyeség! Inkább ne rémisztgess senkit sem ezzel az hülyeséggel, főleg ne az kezdő ikres kismamákat!!!

Inszeminációt és lombikot is csak indokolt orvosi esetben végeznek.

Mivel neked már van gyerkőcöd, esélyed sincsen rá.

Miért nem bízod a véletlenre?

Az, hogy kérésre ikreid legyenek, majd talán 2040-ben engedélyezni fogják. Tudod, mint a filmekben... :-(

S lőn világosság...


Üdv:

18 hetes felnőtt iker kismama

2009. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akiknek gond van a peteéréssel, azok peteérést serkentő gyógyszert szedve egyszerre több petesejt érik meg általában és sokszor ikrek fogannak. (azt nem tudom, hogy alkalmaznak -e ilyent, ha nincs peteérés probléma eredetileg)
2009. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!