Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan lehet kibírni a vetélés...

Hogyan lehet kibírni a vetélés utáni időszakot, amíg várni kell a következő próbálkozással? Van itt még valaki "kiváráson"?

Figyelt kérdés

Holnap lennék 21 hetes...10 hetesen volt a műtétem,azóta minden nap csak a babára gondolok..Nemcsak a meghalt babámra,hanem arra,hogy mennyire szeretnék már babát..Szinte megőrülök a gondolattól! Fél évig nem szabad próbálkoznunk,úgy érzem, nem megy az idő ! Mit csináljak,hogy jobban teljenek a napok??? :(


Van még így valaki? Ti hogy élitek ezt meg?



2013. jan. 25. 17:36
1 2 3
 11/26 noemi30 válasza:
Sziasztok,szornyu hogy milyen sokan vagyunk (madnem) hasonlo helyzetben.Nekem decemberben halt el harmadjara a terhessegem...soha nem alakul ki baba a petezsakban,az elso ketto spontan veteles volt,a harmadiknal utrogestet szedtem es ezert nem sejtettuk hogy gond van,5 hetesen voltam akkor minden ok volt,aztan 7 hetesen de ures petezsak volt,azaz most volt szikholyag .Kertem varjunk meg egy hetet mert en nagyon remenykedtem...de sajnos missed ab lett a vege....szep kis karacsonyi ajandek...es ami erdekes az elso is pont ugyan igy novemberben fogant es krcsonykor ment el...:(en is allandoan szamolok hogy mennyi idos lennek,vagy ha az elso megmarad mar gyerekem lenne...de muszaly eros maradni...hogy elorol tudjuk kezdeni...nagyon nehez,de nem marad mas valsztasunk...TISZTA SZIVBOL KIVANOM MINDENKINEK HOGY MIHAMARABB LEHESSENEK BOLDOG ANYUKAK!!!
2013. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Szia Noemi 30 !


Nagyon sajnálom,hogy ezt 3x meg kellett élned! Voltál valamilyen kivizsgáláson?ha még nem,akkor szerintem minél előbb menj el az immunológiára! Az egyik ismerősömnek is folyton elmentek a babák,igaz ő lombikos volt,de az 5. alkalom előtt az immunológián kiderült,hogy csak véralvadás gondjai voltak,kapott egy pár 100 forintos gyógyszert és azóta 5 éves a kislánya!

Köszönjük a jókívánságokat,neked is azt kívánom,hogy ennyi szörnyűség után most már áldjon meg Téged a Jóisten legalább egy babával!

2013. jan. 30. 23:30
 13/26 noemi30 válasza:

Februar 4 hivott vissza az orvosom es azt mondta akkor majd megbeszeljuk,de mondta elore hogy kell majd immunologia,hormon,meg genetikai vizsgalat,de bovebben nem fejtette ki...most varom hogy lassuk hogyan tovabb

Kb 2 eve eszrevettem hogy a mellbimboimbol,nyomasra valami sargas-zoldes ragacsos valami jon...meg az arcom szorosebb az atlagnal...orvosnak eddig nem mondtam mert szegyeltem...most a mutet utan rakerestem a neten,valami prolaktint ir ,hogy az a gond...a mellfolyast , a korai vetelest es az arcszorosodest is irja. Most ,ha majd megyek 4-en megmondom a dokinak ,hatha van osszefugges...ez allitolag orvosolhato :)

Majd irok ,hogy mi volt az orvosnal ,hatha masok segitsegere lehetek az infokkal.

2013. jan. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Szia! Hát ez fura,mert nekem 6-7 hetesen már jött valami sárgás a mellemből,de nem mindíg,csak két alkalommal.

Én a terhesség előtt voltam egy hormon vizsgálaton,ahol kiderült,hogy a tesztoszteron szintem magas.Nekem is szőrösödést okoz,meg most ,hogy nem szedem a fogamzás gátlót kijöttek nagyon a pattanásaim.Szerintem hasonló problémáink vannak.Majd írj,hogy mi a helyzet!

2013. febr. 1. 12:08
 15/26 noemi30 válasza:

Szioka,ahogy tudok valamit irok,mar nagyon izgulok mi lesz hetfon...

Olvastam egy olyat hogy liszterzekenyseg is okozhat vetelest, most lehet hulyeseget kerdek en allergias vagyok nagyon sok mindenre,koztuk a lisztre is,most a liszterzekenyseg ugyan az mint az allergia? emlitsem meg ezt is az orvosnak?

2013. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a legfontosabb, hogy ezeket a tejcsorgásos dolgokat rendbehozzák, és főleg hogy kezeljék. Természetesen hogy vetélést okoz, ugyan úgy mint a hormonáis problémák, pajzsmirigybetegség, pco, Leiden mutáció, egyéb genetikai eltérések. Ha pl nincs kezelve egy egyértelműen magas TSH (pm alulműködés), akkor annak vetélés a vége, vagy fejlődési rendellenessége lesz, vagy ha sikerül megszületni nagy esetben fogyatékkal élő. Hormonális problélmáknál (pl. tejcsorgás, vagy tesztoszteron) a szervezet simán megakadályozza, hogy az az "egészséges" kis lény ottmaradjon. Én Bromot szedtem mikor megmaradt a kisfiam, utrogestatn utánna egész a 16-ik hétig. Ha nem támogatja meg a doki tudatosan, ezt a kis csöppet is elvesztem, mint a többit. :(

Tehát kérlek benneteket, endokrinológushoz menjetek, vizsgáltassátok ki magatok amire csak tudjátok! Ne pazaroljatok el sok sok évet mire kiderül mi is volt a gond, és ne hallgassatok el apróságoknak tűnő dolgokat a doki elől, mert egy csomó betegségre utalhat!

Minden jót nektek!

(én voltam az a "sok" babás az első oldalon)

2013. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Szia utolsó! Köszi a tanácsokat,mindenképpen megfogadom,mert nem szeretnék mégegyszer így járni!


Szia Noemi 30 ,hát hallod az utolsó hozzászólót,mindenképpen említsd meg a dokinak a problémákat,én is ezt fogom tenni! Aztán írj,hogy mit mondott a doki!


amúgy nekem az endokrinológus azt mondta az eredményemre (icipicit túl működik a pajzsmirigy) hogy ha a szőrökön meg a hajhulláson kívül nincs más panaszom,akkor ez negatív eredmény,azaz nincs bajom...

2013. febr. 1. 23:28
 18/26 noemi30 válasza:

Nagyon szepen koszonom mindenkinek ,hogy megossza velem ,velunk tapasztalatait ,gondolatait...mikor regisztraltam erre az oldalra azert tettem mert nagyon megrenditett ,hogy milyen sokan vagyunk ilyen es ehez hasonlo problemakkal .Szerintem sokat segit ha az ember nincs egyedul a dondjaival es tapasztalatokat cserelhet a vele hasonlo helyzetuekkel.Nekem az is sokat segit hogy leirhatom a gonjaimat,es talan ha szabad ilyet irnom enyhules sokak szamara hogy vannak sajnos sokkal de sokkal roszabb helyzetben levok...szornyu...pedig mindanyian csak egy kis egesszeges csopsegre vagyunk...Tudom hogy mindennek oka van es hiszem hogy a mi idonk is el fog jonni :)

Mindent bele csajok,egy uj ev tele uj lehetosegekel!!!

Nagyon nehez...DE CSAK POZIIVAN!!!:)el kell tudjuk engedni a multat hogy egy boldogabb jovore oszpontositsunk!!!

SOK SZERETETTEL MINDENKINEK ES MEGNAGYOBB EGYUTTERZESEL NOEMI

2013. febr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Detto ugyanezt tudnám leírni! :)
2013. febr. 2. 10:57
 20/26 noemi30 válasza:

Sziasztok,tegnap voltam kontrolba a decemberi missed ab utan, csak most tudtam elmenni. Elmondtam neki a mellfolyasomat, meg is nezzte, azt mondta magas a prolaktinom, majd megvizsgalt ,irt fel bromocriprint a magas prolaktinra es egy honap mulva kell visszamennem. Pedig azt hittem elkuld vizsgalatokra, hormon, genetika meg kromoszoma, legalabbis ebben maradtun a mutet utan...lehet nem emlekezett ram? vagy elfelejtette hogy nekem nem ez volt az elso ures petezsakom...na nem tudom mi lesz,szedem a gyogyszert aztan a jovo honappban ha megyek rakerdek...es azt mondta hogy meg ne probalkozzunk, mert ha nem telik el az a bizonyos ido megismetlodhet a veteles, mivel nem keszul fel elegge a szervezetem a kovetkezo terhessegre.

Veletek azota mi van? valakinel valami valtozas?

2013. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!