Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 1héttel mensi előtt esek...

Ha 1héttel mensi előtt esek teherbe azt is 4hetes terhességnek tekintik?

Figyelt kérdés

Elvileg 1 hetes terhességnél tünetek sincsenek. Így akkor a mensi, hogy marad el? Elméletileg amikor az aktus történt nem voltam már termékeny de kiszámolva 1 nap az meg nem számít sokat. Ha megjön akkor lesz valami különbség ha terhes lennék? Most kezdtünk próbálkozni babával elég tapasztalatlan vagyok ilyen téren. Azt tudom, hogy bármikor teherbe lehet esni csak az esélyek változóak , de érdekelne, hogy ezekre a kérdésekre mik a válaszok.


Előre is köszönöm a válaszokat:)


2013. jan. 6. 23:04
 1/3 Mara Acoma ***** válasza:

Tudtommal peteérés-tüszőrepedés egyszer van egy hónapban és rá 14 napra jelentkezik a menzesz. Vannak ritka esetek, amikor becsúszik még egy Pé, de nem az az átlag.


A terhességet mindig az utolsó menzesz első napjától számítják, pont azért, mert nem lehet tudni a fogamzás pontos idejét.


Vagy is ha véletlenül később esel teherbe, akkor is az utolsó naptól számítja az orvos, a szülés várható időpontját pedig az uh-alatt mért adatok alapján később módosítja.

2013. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem:) Köszi a választ:) Nem hiszem, hogy összejött volna a baba de ki tudja, ahogy olvasgattam bármi megtörténhet:)
2013. jan. 6. 23:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!Igen,bármikor teherbe lehet esni:-)Én (is) vagyok rá a példa,hogy szabályos 30 napos cilkusnál a fogantatás kb.a 23-25.nap között jött létre.Tehát vártam a mensimet 3-ára,előtte 25-e körül voltunk együtt a párommal.3-án nem jött meg,de utána sem..:-)A teszt késés után kb.7 nappal lett halványan pozitív.Ultrahangon is később volt látható az embrió.Korán mentem UH-ra,3-án késett,elmentem 14-én,még semmit nem látott,csak 13 mm-es endometriumot.az UH majd csak 27-én írt le 5 hetes terhességet.Végig el volt emiatt számolva az időm,a december 10-ére kiírt terminusom december 23-án ért véget:-)Akkor született meg a kislányom,végül császsármetszéssel.Szóval ha a mensi előtt 1 héttel történik a megretmékenyülés,akkor is ki fog (valószínűleg) maradni a nemvárt.:-)Ja,és a második kislányom is késői peteéréssel fogant,nála már okosabb voltam,nem mondtam meg egyszerűen az utolsó mensi első napját,csak az UH alapján számolták a terhességi kort,március 19-re voltam így kiírva,március 15-én szültem:-)Ő is el lett volna számolva....Kívánom,hogy mielőbb sikerüljön babássá válnod!Üdv:2 kislány anyukája
2013. jan. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!