Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikhoz lehet kérni hogy...

Lombikhoz lehet kérni hogy stimu elött valaki más petesejtjével és a mi spermánkkal laboratoriumi körülmények közt nézzék meg h osztodik e a sejt? Hogy ne kelljen feleslegesen stimulálni engem?

Figyelt kérdés

2012. nov. 13. 07:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%
Ez nem így van. Az osztódáshoz kell a spermium is. Ha az nem jó minőségű, valami baja van akkor hiába jó a petesejt nem fog osztódni.
2012. nov. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

11-es: De a megtermékenyítés előtt mindig nézik a spermiumot is. Amennyiben nem elegendő számú, vagy sok benne a sérült, akkor ICSI eljárást alkalmaznak, amikor a kiválasztott spermiumot közvetlenül injektálják a petesejtbe.


Ha meg hagyományos lombik: az a spermium, ami nem megtermékenyítőképes, be se tud furakodni, ilyenkor az életképesebb győz...


Egyébként ha igazad is lenne, a mai magyar jogszabályozás mellett erre egyébként sincs lehetőség.

2012. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Attül, hoyg ICSI-vel megszúrják még nem biztos, hogy az képes megtermékenyíteni a sejtet.


7. lombikra készülök, hidd el tudom miről van szó.


Épp ezt mondom én is, hogy erre nicns lehetőség egyébként.

Csak mondom, hogy ez csak 50%-ban múlik a petesejten.

2012. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én is lombikos vagyok ;)


Persze, nagyon jól tudom, nálam is csak az egyik termékenyült meg a két petesejtből, úgy hogy tudvalévő volt, hogy a spermiummal volt gond... mondjuk nálunk nem is nagyon volt miből válogatni sajnos..... de ha már megtermékenyíti, akkor osztódik...


Olyan nincs, hogy megtermékenyíti, de nem osztódik... olyan csak petesejt problémánál van.

2012. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nálam 10-13 sejtből soha nem soztódott 1nél több, de nem is termékenyültek meg, egyetlen egyszer az utolsónál volt, hogy 10ből 2 megtermékenyült, de az egyik megállt 2 sejtesen.
2012. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Akkor viszont megbocsáss, de látatlanban, minden orvosi diploma nélkül azt mondom, ott a petesejttel van a probléma :((


Nem tudom, hova jársz, de nem erőltetném a lombikot így, hanem utána kellene előbb járni, mi az oka....


Részben mert a szervezetednek is megterhelő lehet, részben meg tudom, milyen nehéz ezt pszichésen feldolgozni :(.

2012. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nem. egèszen biztosan tudjuk, hogy a spermiumokkal van a gond. Minden vizsgàlatunk meg van már.
2012. nov. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

köszi h irtatok:)

nállunk minden sperma halott tehát patologiás 100% de azért megprobáljuk majd.velem elvileg minden rendben.csak nem szerettem volna feleslegesen stimun részt venni ha majd ugysem osztodik.

2012. nov. 13. 22:10
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha lenne is lehetőség ilyenre semmit nem jelentene az eredmény, mert attól, hogy azok nem osztódnak a tied még osztódhat és fordítva is.
2012. nov. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Manka68 ***** válasza:

Sziasztok!

Nem tudom már hol olvastam hogy a leszívott petesejtek kb 60-70%-a termékenyül meg, akármilyen megoldást választanak is. A megtermékenyülés és osztódás nagyon érzékeny folyamat. Persze ezt nem úgy kell venni, hogy 10 petesejtből biztosan 7 embrió lesz, nekünk is volt már több variáció (pl 8-ból 3, 3-ból 3).

Kedves Kérdező!

Nem olyan nagy cucc az a stimuláció, ne félj tőle! :-) Főleg hogy gondolom a párod bevállalja a biopsziát a babáért! Pedig a pasik még a sima andrológiai vizsgálattól is úgy félnek, mint egy halálos betegségtől. :-) A szülés sokkal nagyobb trauma lesz, mint a stimu. :-)

2012. nov. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!