Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utalhatnak ezek a tünetek...

Utalhatnak ezek a tünetek terhességre?

Figyelt kérdés
Mivel menstruáció előtti 1 hétben tudtunk csak együtt lenni,ezért nem reménykedem,hogy sikerült,hisz nagyon csekély rá az esély.Viszont azóta sem jött meg,12napja voltunk együtt,és kb 7 napja késik,most nem tudom miért,hisz gyogyszert is szedtem szeptemberben ez miatt(volt már iylen eset és pár hónapig rendszeresen jött meg).Ez az 1. próbálkozásos hónapunk,viszont multkor 2x nagyon fel voltam puffadva,éjjelente hányingerem volt,és néha reggel.párszor ugy éreztem hogy meg fog jönni,de semmi . Jah és szinte naponta érzek apró éles szurkálásokat a petefészkem körül :O Csaknem sikerült?Alig birom kivárni,hogy teszteljek,multkor (tudom,hogy hülye vagyok,hisz tul korai volt,és negativ is lett a teszt,Ti tapasztaltatok ilyeneket,mint most én?Annyira jó az a tudat,hogy lehet baba van a dologban :)
2012. okt. 9. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Húha, lehet, hogy nem éppen hasznos a válasz, mert kicsit elkeveredtem, segíts kérlek!

Szóval, a ciklusod végén, az esedékes menses előtt voltatok együtt védekezés nélkül. Szóval, ha 28 napos a ciklusod, kb. a 21 napon. (+- pár nap)

Olyan "mindjárt megjön" érzésed van, és egy hete késik is.


Nos, szerény véleményem szerint több eshetőség lehet. Vagy kései ovulációd volt, és pont jókor voltatok együtt, vagy spontán ovulációd volt, bár ekkor még meg szokott jönni, vagy valami egyéb egészségügyi oka lehet, pl. stressz, idegeskedés, ideiglenes hormonprobléma is állhat a dolgok hátterében. Természetesen lehetsz terhes, de egy előzetes tesztet javasolnék a holnapi napra, mert akkor már van miből elindulni...


Sok sikert, hajrá!

2012. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát, nem kizárt hogy terhes vagy, de ha a petefészked szurkál akkor inkább most lehet ovulációd, vagy valamilyen peteérési rendellenességed lehet ami miatt ezt érzed (PCOS például). A terhességnek nem kifejezetten ez a tünete...

Szerintem csinálj tesztet, és ha negatív, akkor alapos orvosi kivizsgálás...

2012. okt. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni, de szerintem nem terhesseg miatt kesik a mensid. Olvastam a masik kerdesed/kerdeseid is. Ha jol emlekszem magasabb prolaktinra szedtel egy honapig gyogyszert. Nos, nem tudom, ki javasolta neked ezt az egy honapos kurat, de jo ha tudod, hogy ez nem ugy mukodik, hogy szedem egy honapig, helyrejon a hormonertek, es ennyi. Sajnos a prolaktin, tsh, es tarsai hormonok zavara egy eleten at elkiserhet, folyamatos gyogyszerszedes es ellenorzes kell, foleg babavaras, babatervezes idoszakaban. Az hogy atmenetileg mar egy honap alatt javult az erteked, az sajnos nem jelenti azt, hogy gyogyszer nelkul ugy is marad. Es valoszinulet ezert is nem jon most meg, mert a gyogyszer abbahagyasaval megint borult a hormonhaztartasod. En egy alaposabb kivizsgalast javasolnek endokrinologus szakember segitsegevel, mert a nogyogyaszok ehhez nem ertenek.

Elmeselem az en sztorimat nagyvonalakban: Februar ota rendszertelen lett a mensim, holott szules utan, szoptatas otodik hobapjaban megjott es azota vegig rendszeres volt, aztan iden februarban meg megjott, majd semmi. Nem hittem, hogy terhes vagyok, mert nem voltak tipikus tuneteim, es a teszt is folyamatosan nega volt. Persze a doki turelemre intett. Vegul pont 2 honappal a februari mensi utan aprilisban megjott, jo, gondolam, szoptatas utani atmeneti uzemzavar, remelhetoleg a kov.mensivel mar nem lesz gond. Persze kozben mi is probalkoztunk a babaval. Hat, majusban sem jott meg. Persze remenykedtem, de a teszt negativ, tudtam, hogy valami nincs rendben. Hetente jartam dokihoz, hogy legalabb egy vervetelt csinaljunk mar, de megint csak legyek turelemmel. Mar nagyon ideges voltam, hogy enyire szarnak ram a dokik, de csak addig jartam a nyakara, mig egy "napsutotte majusi delutanon a pofinkba vigyorogtak az undorito kis cisztaim". A doki nem is kellett mondjon semmit, tudtam, hogy pco. Ezutan mar a sajat kezembe vettem a dolgokat, fizetos vervetelre mentem ahova nem kell beutalo, es egy nap alaltt kesz az eredmeny, majd a mensmentisbe endodokihoz, aki azonnal irta is a gyogyszert ahogy meglatta az eredmenyeimet (IR). Gyogyszerrel azonnal visszatert a ciklusom, annyira, hogy pontosan ki tudom szamolni mikor kell megjonnie a kovinek a tojasfeherjes nyak alapjan (szoval talan pem is van), es eddig 3 honap alatt soha egy percet nem kesett (ami egyen ugye anyit tesz, hogy sajna meg nem lettem terhes, de talan mar nem sokat varat magara a baba). Persze az Ir engem is vegigkiser majd az eletemen, de folyamatos dieta es gogyszer meg mozgas mellett kordaban tarthato, de megszunni sose fog.

2012. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én sem zárom ki, hogy terhes lehetsz. A 2. válaszoló negatív tapasztalatai nem tények arra, hogy te sem lehetsz terhes. Azért is írom, mert nekem is kissé magas prolaktin szintem volt régen, és PCO ovárium is. A doki mondta, hogy vsz. nehezebb lesz teherbe esnem. 1 év alatt sikerült, és a 2. baba már fél éven belül!

A tüneteid alapján akár terhes is lehetsz, de lehet, hogy csak menzesz előtti tüneteid vannak...

Írdd meg, hogy mi újság, drukkolok neked!

2012. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!