Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagy étvágy, fáradtság és...

Nagy étvágy, fáradtság és erős szagok utalhatnak terhességre?

Figyelt kérdés

szerdán feltettem egy kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

azóta is egyfolytában alszom, pedig nem szokásom, de ilyen 14-16 órákat egyhuzamban vagy kisebb megszakítással. 2 napja pedig ez az állandó élesztőszag, de mindenhol érzem, néha úgy megcsapja az orromat, hogy a hányinger kerülget. senki más nem érzi, már mindenhol körülnéztem, de semmi sem olyan szagú.

meg nagyon sokat pisilek, úgy érzem mindjárt bepisilek és jön 3 csepp(én mindig nagyon keveset ittam, most is). plusz állandóan megkívánok dolgokat, úgy érzem ölni tudnék tonhalért 15 perc múlva meg már valami másért.

ezek terhességi tünetek lehetnek? azt tudom, hogy pl anyukám is azonnal a szagokra volt érzékeny.


2011. dec. 2. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen,arra utalnak.Miért nem tesztelsz,hányadik napon vagy?
2011. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

legkorábban szombaton foganhatott a baba, tesztelni még nagyon korai lenne, szerintem egy érzékenyebb teszt sem mutatna még semmit.

de pl a kávét ma reggel simán megittam, pedig a családban szintén minden nő a terhesség elejétől undorodik tőle.

2011. dec. 2. 13:08
 3/10 A kérdező kommentje:
igazából annyira korai még minden, hogy lehet csak beképzelem vagy nem tudom. gondoltam arra is, hogy elkaptam valamit, de amúgy semmi bajom, még csak náthás sem vagyok. fájogat a fejem, de ennyi.
2011. dec. 2. 13:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Szerintem csak beképzeled...

Túl sok tünetet érzel és túl korán. Felsoroltad kb. az összes jellegzetes tünetet, amit anyukádtól, vagy innen onnan hallani lehet a terhességgel kapcsolatban, pedig ezek azért nem így működnek. Először csak nagyon apró jelei lehetnek, ami akár a közelgő menstruációt is jelezhetik, és inkább csak utólag lehet sejteni, hogy az már a baba miatt volt. Nem egyből éhségroham, hányinger, meg hasonlók. Azok majd csak később jönnek. Ha azt mondod, hogy legkorábban szombaton foganhatott, akkor még a beágyazódás sem történt meg, márpedig a terhesség tünetei csak azután jelentkezhetnek, és akkor sem egyből, és ilyen intenzitással.

Tudod, hogy a megszakítás nem rendes védekezés, és pont ovulációs idődben csináltátok, és ez nagyon szöget ütött a fejedbe, hogy anyukád példáján most te is teherbe fogsz így esni, azért vélsz ennyi tünetet érezni. Nyugi, ne agyalj ezen, próbálj másra koncentrálni, és majd 1-1,5 hét múlva megtudod. Addig ezzel csak feleslegesen gyötröd magad.

2011. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valójában nekem is elég hamar jelentkeztek a tünetek, igen, ilyen korán, mint Neked. Fájt a mellem, álmos és fáradt voltam, néha elkapott hirtelen az ideg, nem kívántam a cigarettát, nem volt fehérfolyásom... Ettem a levest, amit imádok, és majdnem visszafordult...

Nekem is azt írta mindenki, hogy beképzelem. Persze, benne van a pakliban, de én egyáltalán nem terveztem, tudtam, hogy ez nem képzelődés. Most azt teheted, hogy vársz a következőig, ha nem jelentkezik, akkor teszt, ha pozitív, egy hét múlva doki.

Elhiszem, hogy ilyen tünetek ilyen korán lehetnek, nekem is volt. Egyszerűen mások vagyunk. Ezt végérvényesen a dokitól fogod megtudni, hogy igen, vagy nem.

(Ki nem állhatom, ha valaki azt írja a másiknak, hogy képzelődik, mert korán vannak tünetei. Persze, benne van a pakliban, hogy annyira akarja az egyén, hogy beképzeli, de nem kellene rögtön ezzel letámadni a másikat. Le lehet szavazni, gondolom, ezért kaptam eddig is a lepontozást.)

Minden jót Neked!

11+5 hkm

2011. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem vagyok rágörcsölve a babára, ilyen indíttatásból nem képzelem be. Ennek ellenére minden válaszban van igazság.

Fehér folyásom minden nap szokott lenni, 2 napja az sincs, igaz ezt nem is figyeltem eddig. Hát, nem tudom, még várok egy hetet a teszteléssel.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 2. 15:32
 7/10 A kérdező kommentje:
most délután nagyon haloványan görcsölgetett a hasam. lehet a mensim, bár azt csak 9-re várom és pontos szokott lenni.
2011. dec. 2. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem rosszindulatból mondtam, hogy csak beképzelés, de ez a véleményem. Nem tartom reálisnak, hogy pár nappal a vélt fogantatás után ilyen tünetek legyenek. Kivételek mindig voltak, és lesznek is, de annyi ilyen kérdés volt már, hogy idejekorán felsorolta a klasszikus tüneteket, és 99%-uknál ki is derült később, hogy nem volt terhes. Akkor most miért ringassam hamis illúziókba, csak mert néha akad 1-1 ember aki mégis az ellenkezőjét állítja?

Jobb inkább pozitívan csalódni a végén, mint fordítva, szerintem.

2011. dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha most szombaton foganhatott a baba, akkor a szervezetedben még semmiféle változás nem történt. Ez egészen addig így is marad, amíg a beágyazódás meg nem történik. Onnantól kezdve lehet valódi tüneteket érezni, már akinek van. Ha megtermékenyült a petesejt, akkor kb most ér a méhedbe, most kezdődik el a dolog igazából.

De ezt ne úgy képzeld el, hogy ma még semmi, holnap pedig már ott van, ez egy több napos folyamat, aminek bármilyen hormonális hatása csak a nemvárt körül kezdődik.

Addig bármit is érzel, az nem a terhességgel függ össze. Sokan érzünk ilyen tüneteket akár minden ciklusban is, és néha páran pozitívat tesztelünk. Ilyenkor rögtön arra gondolunk, hogy biztos a baba miatt éreztük, de mi van azokkal, akik nem lettek babásak ilyen tünetek ellenére sem? Nekik akkor mitől voltak?

Tünetekre nem lehet alapozni, ezt tudja produkálni a szervezetünk, ha nagyon akarjuk, vagy ha nagyon nem.

Pl a szagérzékenység agydaganatot is jelezhet.

Most nem megijeszteni akarlak, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy bármitől lehetnek ilyen tüneteid, de mivel babát szeretnél, rögtön erre gondolsz.

Drukkolok neked, hogy egy-két hét múlva pozitív legyen a teszted!

És figyeld majd meg, milyen tüneteid lesznek akkor! :-)

2011. dec. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyet èrtek az előttem szòlòval. Minden tünetet be lehet kèpzelni.


Nekem a tüneteim èrdekes mòdon, minden alkalommal hussss elszàllnak a negatív teszt utàn!


Ès annak ellenère, hogy az eszemmel ezt tudom, minden hònapban megszívatom magam...


Csak tudnàm mit tegyek????

2011. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!