Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párom tudta nélkül, hogyan...

A párom tudta nélkül, hogyan essek teherbe?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már kisbabát, a párom meg azt mondta hogy még várjunk 3 évet. Anyagi háttér, és minden megvan ahhoz hogy be tudjunk vállalni egy kisbabát. Nagyon rossz, nagyon anya szeretnék már lenni. A párom azt mondta hogy ha becsúszna sem lenne gond, de konkrétan még nem akar belekezdeni próbálkozni. Tudtok valami olyan "házi praktikát" ajánlani amivel teherbe tudnék esni? 1 hónapja vagyunk házasok. Régen azt mondta hogy az esküvő után rögtön, akkor nem értem hogy miért változott a véleménye. Én 21 vagyok, párom meg 26. Mit tegyek?

2012. okt. 9. 16:01
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
62%

Nem olvastam el az összes választ, de én is csak azt tudom mondani, hogy nem vagy elég érett anyává válni. (bár nem ez a fő oka annak, hogy azt mondanám, még várj ezzel a gyerekvállalással, hiszen a várandósság alatt, mintha ez bele lenne kódolva a nőkbe, általában minden nő megérik rá)


Miért írod, hogy teljesen elkeseredtél? 21 éves vagy kérlek, pontosan annyi mint én, tehát még NAGYON fiatal! Nekünk van már egy kislányunk, akit IMÁDOK és nélküle már nem tudnám elképzelni az életünket. De azért néha ennyi idősen elgondolkodom azon, hogy mi lett volna ha még nem jön ... Most 13 hónapos és ezalatt az idő alatt a férjemmel tegnap voltunk másodjára CSAK kettesben (hozzáteszem, hogy mindkét alkalommal csak 1-2 órára) és sokszor nagyon hiányzik. Ugyanúgy, ahogyan a szabadság, a pihenés, mert nagyon sok mindent vállaltunk magunkra azért, hogy eltartsuk. Egy szóval, nem bántam volna ha később jön (Isten meg ne verjen érte) Hidd el, 21 évesen még bőven ráérsz anyának lenni ... Használd ki az időt amíg kettesben vagytok, töltsetek együtt minél több időt, építgessétek a jövőtöket mert ha jön a baba, ha csak nem lesz baromi sok segítséged és szerencséd, a kettesben vagy épp egyedül eltöltött idők teljesen megszűnnek. Ne érts félre, én imádok a gyerekemmel lenni, de majdnem, hogy semmi segítségem nincs, így (ha csak nem dolgozom) 0-24-ig vele vagyok, majdnem, hogy 0 kikapcsolódással ami azért valljuk be őszintén, minden embernek kell. Mellette itt a háztartás, plusz végzős főiskolai hallgató vagyok. (Nem könnyű)

Hidd el, ha majd ott lesz az ideje, a Párod sem fog ellenkezni és nem kell a háta mögött azon törnöd a fejed, hogy hogyan verhetnéd át. Mert valljuk be őszintén, ezzel semmi mást nem teszel mint átvered őt. Ez se Neked, se Neki, sem pedig a babának nem jó. (Sőt!)

Türelem ... Ne nyaggasd ezzel. Az a gyerek ugyanúgy az övé is lesz, mint a Tiéd, így Neki is akarnia kell ahhoz, hogy maximálisan ellássa majd apai teendőit!

2012. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Tudom hogy nagyon régi már ez a kérdés,de érdekelne,hogy mi lett veletek! Most én is hasonló helyzetben vagyok. Írj,ha még szoktál erre járni és van kedved beszélgetni egy kicsit.

Üdv Ani

2014. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Ha hasonló helyzetben vagy is, mint a kérdező volt, ne gondolkozz azon, amin annak idején ő, hogy a párod tudta nélkül essél teherbe.

Ahogy neked, úgy neki is joga van dönteni a gyerekvállalásról, és neki is egy életen át tartó felelősség, akkor is, ha egy szándékolt, tudta nélküli teherbeesés miatt elhagy téged (amihez minden joga megvan.) Gyerektartást akkoris fizetnie kell, és azt is tűrnie kell, hogy mások szemében ő a gyermekét elhagyó "apa".

Ahogy neki nincs joga téged erőszakkal teherbeejteni, neked sincs jogod őt akarata ellenére apává tenni.

2014. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Szia,nem nem jutott eszembe,de ugyan így vagyok most mint a kérdező volt 2 éve,majd nyáron nekikezdünk,majd ősszel,majd jövőre,mindig csak ezt hallgatom.
2014. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Töfködd fel az alsógatyáját a puncidba.
2018. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!