Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párom tudta nélkül, hogyan...

A párom tudta nélkül, hogyan essek teherbe?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már kisbabát, a párom meg azt mondta hogy még várjunk 3 évet. Anyagi háttér, és minden megvan ahhoz hogy be tudjunk vállalni egy kisbabát. Nagyon rossz, nagyon anya szeretnék már lenni. A párom azt mondta hogy ha becsúszna sem lenne gond, de konkrétan még nem akar belekezdeni próbálkozni. Tudtok valami olyan "házi praktikát" ajánlani amivel teherbe tudnék esni? 1 hónapja vagyunk házasok. Régen azt mondta hogy az esküvő után rögtön, akkor nem értem hogy miért változott a véleménye. Én 21 vagyok, párom meg 26. Mit tegyek?

2012. okt. 9. 16:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj, de szerintem pont ez az egyik legnagyobb szemétség, amit egy ember a párjával megtehet. Attól függetlenül, hogy mennyire örülne egy gyereknek, neki is ugyan annyi joga van döntést hozni ebbe a kérdésbe, mint neked!!!!!
2012. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
56%
Huhh, rosszul lettem tőled, bocs!
2012. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
40%

már mindenki mindent leírt, mindennek elhordott. Láthatod hogy ez a fajta "meggyőzés" nem etikus. Tudod kik cisnálják ezt? Azok az anyukák, apukák, akik ráerőszakolják a kölykükre az akaratukat... Ha belegondolsz -együttérzés, a társas kapcsolatok alapja..- ez ugye nem túl kellemes dolog.

Ez olyasmi amit te akarsz ártatlanul ráerőszakolni, mintha pl. kitalálja a férjed hogy ő innentől csak a fenekedbe szeretné rakni, de te nem akarnád ezért ő titokban elmenne máshoz, közben meg behazudná hogy oké... akkor minden rendben, éljetek úgy mint eddig. Gondolj bele, hogy esne neked ha kiderülne, hogy ő titkon más nő hátsóját tágitgatja?... Jah, de közben szeret persze. Csak tudja, hogy ez a megoldás mindkettőtöknek megfelelő lesz hosszútávon.


Ugyanakkor.


Sajnos megértem a helyzetedet, én is voltam így ennyi idősen, tényleg előnyösebb ebben a korban gyereket vállalni, ha van rá lehetőség. Nekem nem volt, és ha volt is mellettem valki akkor sem volt, mert nem volt megfelelő a személy. De utólag tudom azt, hogy nem várnék arra az emberre aki mellettem volt, hanem kitenném. Keresnék egy normálisat.

ÉS a te esetedben is ezt látom járható megoldásnak, hogy beszélsz vele, és adsz neki időt. Legyen 2 év. Próbáld megbeszélni vele, hogy neked mennyire fontos ez, és tudnod kéne hogy mi az ami pontosan visszatartja. Ha nem képes rá hogy megérjen a dologra, akkor váltani kell.

Döntsd el, hogy mi neked a fontosabb. Sajnos ilyen egyszerű...

De átb.szni a másik fejét... nem mondok a fentihez hasonló példát. A te gusztusodtól függ, hogy átvered-e. Nem vagy egyzserű helyzetben, de az érettség azt is magába foglalja, hogy képes vagy e egy ilyen helyzetet etikusan megoldani, vagy hülyegyerekként meghozol egy saját döntést, és csináljon a párod azt amit akar..

2012. okt. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Jó, persze, igazatok van mindenben, undorító megoldás ez, nem szép dolog. Csak már annyira el vagyok keseredve hogy más megoldást nem láttam. Még nem próbálkoztam semmivel, gondoltam először ide kiírom a kérdést, de tudtam hogy mindenki így fog reagálni rá. Köszönöm a válaszokat, a negatívakat is, és senkit sem fogok lepontozni, mert ez egy szabad ország, mindenkinek joga van kiírni ide a véleményét. Nem hinném hogy át tudnám verni a páromat, hiszen szeretem, csak már annyira szeretnék babát. Tegnap este volt egy alkalom amikor meg tudtam volna oldani ezt a dolgot, de nem vitt rá a lélek, a lelkiismeretem közbeszólt, és érthető miért. Megpróbálok türelmes lenni, és várni még kicsit. Már rájöttem hogy a férjem tudta nélkül nem tudnék babát csinálni magamnak, csak belegondolva abba is amit az egyik kedves válaszoló írt, hogy nem tudnám végighazudni a terhességemet, megölne a lelkiismeret furdalás. Na és, igazából, nincs is szebb és boldogabb dolog annál, amikor a pozitív terhességi tesztnek mind a ketten ugyan annyira örülünk és a fellegekben járunk. Tegnap még a férjemmel este beszélgettünk erről egy picit. Megegyeztünk hogy nem lesz 3 év, csak picit várjunk még, a jövő évet várjuk meg, éljünk még egy picit, nyáron majd menjünk el nyaralni külföldre, a tengerhez (mert még nem voltunk ott, mindig kellett valamire a pénz, kocsit vettünk meg a lakást újítottuk, stb.) és élvezzük még ki az életet, és télen még elmegyünk síelni meg üdülni, és másfél év múlva pedig belekezdünk a próbálkozásba. Kompromisszumot kötöttünk, elmondta hogy nincs szó róla hogy fél az apaságtól, mert azon a félelmén már túltett, hanem még élni akar picit, elvinni engem szép helyekre, romantikázni kicsit, és utána meg jöhet a trónörökös. :) Nem ez a kompromisszum változtatta meg a véleményemet, mert előtte is lett volna alkalmam arra hogy megpróbáljam megcsinálni magamnak a gyerkőcöt, de nem vitt rá a lélek. Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Ez most már jobban hangzik nem? :) Vélemények? :)
2012. okt. 10. 11:10
 25/35 anonim ***** válasza:
54%

sokkal jobban hangzik... :)

És ha az a sok jó és szép összejön amit a férjed tervez még nektek hidd el nem fogod megbánni. Ha 2-3 év múlva visszaolvasnád az utolsó hozzászólásodat, akkor valószínűleg mosolyognál amikor előjönnének a mögöttetek álló élmények :)

Csak ügyesen, okosan..és szerencsés, boldog, őszinte éveket nektek :)


(utolsó voltam)

2012. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
37%

Na végre észhez tértél!:)))))

ügyes vagy:)

2012. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
7%

Ez már sokkal érettebb gondolkodásra vall! De ne csak úgy leírd, hanem ténylegesen így is érezd a dolgot, hidd is el!

Egyébként szerintem tök igaza van a párodnak, éljetek még egy kicsit! Én pl. 29 voltam, amikor összejöttem a párommal. Előbb vettünk házat, megteremtettünk magunk körül mindent, amire már be lehet vállalni a babát, világot láttunk, utazgattunk, szórakoztunk sokat, és csak utána vállaltuk be a gyerkőcöt. Nagyon nem bántam meg, hogy így történt, mert így nem érzem azt, hogy ki akarok szabadulni a mindennapokból (pl. szórakozni). 37 leszek, 3 éves a kisfiam, és egyáltalán nem érzem magam öregnek, sőt, valószínűleg lesz még kistesó. (Igaz, hogy eleve 25-nél nem néznek többnek, annyira gyerekarcom van, de nem is érzem magam annyinak, mint amennyi valójában vagyok.) Viszont ÉLTEM eleget, mielőtt jött a gyerek. :)

2012. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
22%
Kedves kérdező, én 2 évvel vagyok nálad fiatalabb, igaz, az emberek nem egyformák. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy egyrészt, 21 évesen még igazán ráérnél 3 évet várni, még 24 évesen is fiatal anyuka lennél, másrészt nem tisztességes dolog visszaélned azzal, hogy a párod vállalná, ha már "becsúszott". Neki éppúgy joga van eldönteni azt, hogy akar-e gyereket, mint neked. Gondolom, te sem lennél boldog, ha a párod kijátszana egy ilyen fontos kérdésben. Pláne, ha utólag még be is vallanád neki...Ezzel olyan szinten rendítenéd meg a bizalmát, hogy rámehet a kapcsolatotok, és te egyedül maradsz a gyerekkel. 21 évesen van olyan szakmád, végzettséged, amivel el tudnád magatokat tartani? Az is lehet, hogy a biztonságérzete miatt mondja, hogy tartsátok meg, ha megfogan véletlenül, mert nem akar megbántani, és bízik benne, hogy nem lesz úgysem baba. Ha ez van, egy tényleges terhesség esetén "meggondolhatja" magát, aztán ő lesz a szemét, aki esetleg lelép, vagy azt mondja, vetessétek el. Én a helyedben győzködném tovább, hátha beadja a derekát, és ehhez, nem pedig a titkos akcióhoz, kívánok neked sok sikert! :)
2012. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
29%
Előző vagyok, átsiklottam a kérdező utolsó bejegyzése felett. Ebben az esetben örülök, hogy mégis felelős döntést hoztál, és kívánom, hogy a férjed minél előbb akarjon gyereket, és hamar összejöjjön a baba. :-)
2012. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező! Sajnos praktikát nem tudok mondani, de nem is szerettem volna. A férjed szeretne majd gyereket, és ez a világon a legjobb dolog! Örülj ennek és várjál türelemmel, míg ő is megérik erre az érzésre.

Teherbe eshetsz, de az közel sem olyan érzés, mint mikor valaki várandós, és a társával együtt örül minden apró mozzanatnak (pozitív teszt...)

Én 3 évet vártam a férjemre :-) Most vagyok 30, ő 33 éves, és itt szuszog mellettem a 4 hetes babánk. Türelmes voltam...Ő pedig eljutott arra a szintre, hogy már jobban várta a kicsi fia érkezését, mint én. (na jó, nem :-) )

Amit érzel, hogy anya szeretnél lenni, az teljesen normális, de várd meg, míg mind a ketten felkészültök az új szerepre. Hidd el megéri!

2012. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!