Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért vannak ennyire ráparázva...

Miért vannak ennyire ráparázva a nők a gyerekre?

Figyelt kérdés

értem ez alatt azt a sok terhes vagyok? akkor most peteérésem van? milyen a ciklusom? stb... kérdést

miért nem lehet szépen élvezetel szexelni és nem napra pontosan csak h gyerek legyen?

és a párotok h viseli ezt? nem gondoltok bele h esetleg ez már megterhelő nekik? miért görcsöltök rá ennyire? nem lehet pont ez az ami miatt sokan nem lesznek terhesek?



2012. szept. 28. 10:05
1 2 3
 11/24 Alexandra8803 ***** válasza:
42%
Hát azt én is nagyon remélem,hogy akik figyelik az ovut, meg ilyesmi, nem csak akkor szexelnek a párjukkal...
2012. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
igazából én se értem ezt a görcsös akarást!2 gyerekem van pajzsmirigy beteg vagyok,így nekem elméletileg nehezebb teherbe esnem.a nagy 5 éves ö "sokadig hónap után jött" 21 éves voltam,a kicsi 15 hónapos ö a fogamzásgátló gyógyszer abba hagyása után elsőre meglett.Sose görcsöltem rajta,élveztük a sexet...
2012. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Szerencséd volt:)

Mi 2éve próbálkozunk, nincs peteérésem csak ritkán, gyógyszerrel, így muszáj hőt vezetnem, uh-tatnom, peteérést nézni és együtt lenni:(

2012. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed alapján azt gondolom, hogy valóban nem értheted a dolgot, mert ti lazítottatok, nem védekeztetek és jöttek a babák. Szerinted ez ennyire egyszerű. Én elveszítettem egy babát, betegségekre derült fény, tudatosan kell élnem és változtatnom ahhoz, hogy eredményt tudjunk elérni. A párommal ez talán még közelebb is hozott minket egymáshoz, mint korábban voltunk. Nem megterhelő neki, a szeretkezés mindig szeretkezés, csak nem úgy kell hozzáállni, hogy muszáj. Attól, hogy nem élted át, nem nehéz elképzelni, miért lehet ezekre a dolgokra szükség, csak egy kis empátia kell hozzá. Senki sem azért teszi, mert rosszat akar.
2012. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
én első próbálkozós hónapban vagyok, de abszolút megértem azokat akik nézik és mérik és számolgatják a megfelelő időpontot. a mai világban azért igenis tervezni kell a gyereket. az én szüleimnek sem volt ilyen gondja 28 évvel ezelőtt, de nekem és minden felelős nőnek majdhogynem kötelessége, a megfelelő exisztencia megteremtése és a legtöbben a munkájukba is szeretnének visszatérni a gyed-gyes után, ami újabb számításokhoz vezet.szerencsés az aki ezeket figyelmen kívül hagyhatja, de a legtöbbeknek igen is komoly oda kell figyelnie, hogy a terhességét ne kompromisszumok és kétségek árnyékolják be, hanem tényleg élvezni tudja...
2012. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudod,ma már a természet nem adja olyan könnyen a gyermekáldást! És lehet, hogy ezért mi nők vagyunk a felelősek. De ez más kérdés.

Kb. 4 olyan pár van a környezetemben, akik harcolnak, hogy gyerekük legyen.

Én 2 év után lettem terhes, csak azért nem számolgattam, húztam a peteérést, mentem dokihoz stb., mert egyszerűen nem akartam szembesülni bizonyos dolgokkal. A lényeg, hogy sikerült. Sajnos sokan vannak, akik hosszú éveket várnak babára.

Tudod: egy nő 2 dologért képes mindent megtenni - hogy legyen gyereke, és hogy ne legyen.

Ahogy a kommentekben írtad, neked elég könnyen sikerült teherbe esned. Azt kell mondanom (jöhet a lepont)nem tudod, milyen érzés az, amikor küzdesz a legcsodálatosabb dologért a világon és nem sikerül. Nem tudod, milyen érzés sikertelen évek után ránézni egy csecsemőre.

2012. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Elég érzéketlennek érzem ezt a kérdést, pláne úgy, hogy anya vagy.

Nekünk szinte azonnal összejött a baba, azután, hogy eldöntöttük, hogy gyereket szeretnénk. A környezetünkbe a legrövidebb idő 8 hónap volt, egy barátnőm több mint 2 éve nem esik teherbe.

Örülj neki, hogy neked sikerült. Akik ovuteszteket csinálnak, elhiheted, hogy nem jókedvűkben teszik ezt. Ha nem sikerült volna 6 hónap alatt sem teherbe esnem, én is bevetettem volna mindent, hogy legyen gyerekem.

2012. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért 6 hónap próbálkozás nem sok, nem csoda hogy te nem jutottál oda, mint itt sokan. Másnak viszont alapból peteérése sincsen, úgy kell ilyenolyan gyógyszerrel elindítani a dolgot, és akkor sem jön össze. Azért több év próbálkozás után nem egyszerű. Örülj neki, hogy neked egyszerűen összejött...


A másik dolog:

Régebben a nők 20-25 évesen szültek. Ha nem jött össze elsőre, hát nem jött össze, volt egy csomó idejük.

Manapság meg sokan 35 évesen kezdenek el próbálkozni, és persze, hogy minél előbb, akár azonnal akarják, nem 5 évet várni, hogy majd 40 évesen meglegyen az első gyerekük.

2012. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még mindig jobb az, ha valaki ovutesztel, hőmérőzik, stb.., attól akinek fogalma sincs a női test működéséről! Számos olyan sokgyerekes anyukával találkoztam, akinek halvány fogalma sem volt róla, hogyan is megy végbe egy női ciklus. Semmi rossz nincs abban, ha egy nő megismeri a saját testét, hisz kevés ilyen csodálatos dolog van! A rágörcsölésről meg csak annyit, hogy mind a három terhességemnél " rágörcsöltem" és mindig elsőre összejött a baba!
2012. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Aki évekig próbálkozik, és nem sikerül az már ilyen szintre jut ahogy a kérdésben is írtad. Nagyon nehéz elviselni hogy babát szeretnél és nem sikerül. És akkor még hol van a második?

38 éves, 5 éve próbálkozunk.

2012. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!