Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Diagnózis? Valaki segítsen...

Diagnózis? Valaki segítsen légyszí!

Figyelt kérdés
29N vagyok, szeretnénk babát. 18 éves koromtól tablettát szedtem 2-3 alkalommal hagytam abba ilyen-olyan tecnikai okból, de mindig egyből megjött, amikor kellett. Tavaly május óta nem szedem, februárig megszakítással "védekeztünk", februártól pedig direktben dolgozunk rajta, de még nem jött össze. Két hónapja csináltunk vérvizsgálatot 3. és 21. napokon. Ugyan nem lett meg minden eredmény, mivel a klinikának "hiánya" volt bizonyos teszterekből, de ami látszott, arra azt mondta az orvos, hogy rendben van és valószínű, hogy akkor volt peteérés - bár így utólag már nem tudom, hogy erre a vizsgálatra tényleg lehetett-e alpozni. Ma vagyok 12. ciklusnapon, ma csináltunk először ultrahangot, hogy ezzel belőjük a peteérés időpontját, de sajnos kiderült, hogy semmi nem érik ebben a hónapban. Ez mennyire gyakori, hogy egy hónapban nincs peteérés? Azt mondta az orvos, hogy most kb 12mm vastag nyálkahártyának kéne lennie, de nekem csak 1-2mm és a tüsző sincs megnagyobbodva. :-( Azt mondta várjuk meg a mensit, akkor menjek, felír valami gyógyszert, amit a 3. nap este kell majd elkezdenem és attól majd talán lesz. Egyebet nem beszéltünk, mert nem volt idő, illetve úgy érzem, nem kart megijeszteni és inkább ezért nem mondott más - ezt persze csak feltételezem. De mostanra már nagyon nyugtalanít a dolog és szeretnék tisztábban látni, mire is számíthatok. Akkor ez most PCOS? Milyen gyógyszer lesz ez? Valamilyen hormonkezelés? Annak lehetnek mellékhatásai. Állapotom függhet a táplálkozástól? (pl ezt eszem, vagy azt nem eszem, akkor marad el a peteérés, vagy ilyesmi) Egyébként normál alkatú vagyok, 3 hónapja rendszeresen sportolok. Ami még feltűnt, már jó ideje, hogy elég gyenge a menstruációm, most utoljára pl a tisztasági betét is elég volt. Ennek lehet köze az egészhez? Erre a legutosóra rákérdeztem, hümmögött, de végülis azt mondta, hogy nem. Előre is köszönöm a válaszokat! Ja és volt valakinek hasonló és azóta sikerült a bébi?
2012. szept. 7. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A női hormonjaid rendben vannak nem utalnak pcos-re, de a tsh-d magas azt biztos kezelni kell. Ez alapján az ezelőtti ciklusban volt peteérésed is. Egy terheléses cukor és inzulin vizsgálatot is érdemes lenne csináltatni.
2012. szept. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom a 10-es és az előttem lévő válaszolóhoz, a TSH magas!

Ez azt jelenti, hogy a pajzsmirigyeddel van probléma, hiába van a referencia tartományon belül. Babához 2 alatt kellene lennie, de 1 körüli az ideális.

Sajnos a nődokik nem igazán értenek ehhez, csak meddőségis endokrinológus.

A clostit felejtsd el, amíg a pajzsmirigyed nincs rendben. Ha esetleg generálna is peteérést, hibás pajzsmirigy működéssel nagyon magas a vetélés kockázata.


A jó hír : ha a pajzsmirigyedet kezelik (persze az endodoki valószínűleg kér még vérvételt a megerősítéshez, és utánajár, miért nincs peteérésed) egy egyszerű, olcsó kis gyógyszerrel , nagyon hamar rendbe jössz, ha nincs más probléma.

Az FSH-d elég magas, ezt is tovább kéne vizsgálni hogy miért, szintén endokrinológus feladata.


PCOS kizárására terheléses cukor + inzulin vérvétel lenne jó, ezt is endodoki.


A sport mindenképpen jó, és ha figyelni akarsz a táplálkozásra, akkor a mediterrán diétát javasolnám. Egészséges, van benne minden, és egy életen át tartható. :-)

2012. szept. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

en is ugy nezem hogy a pajzsmiriggyel lesz itt inkabb problema, mivel a tesztoszteron es az lh-fsh szint rendben van, bar egy prolaktinszint es egy terheleses cukor es inzulinszint vervetel meg nem artana, de az eddigiek alapjan talan nincs nagy baj.

en is a clostira tippelek mint gyogyszer, ennek az a lenyege, hogy megnoveszti a tuszoket, es remelhetoleg lesz peteeresed.

sok sikert!!

2012. szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

" Ez alapján az ezelőtti ciklusban volt peteérésed is"

Egy 3. napon vett vérvételből nem lehet megállapítani, hogy volt-e peteérés.

2012. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a sok valaszt, keresek egy endokrinologust!
2012. szept. 8. 09:24
 16/17 anonim ***** válasza:
de meg leghet. Mert ha mér a 3. napon is van egy progi a szervezetében akkor volt pé-je.
2012. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Akkor is van a ciklus első felében progeszteron, ha nincs utána ovu.
2012. szept. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!