Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abba hagytam a fogamzás...

Abba hagytam a fogamzás gátlót de azóta nem volt menzeszem? Ilyenkor mit kell tenni? Segítsen valaki!?

Figyelt kérdés
Július 8.-án abba hagytam a fogamzás gátlót. Utána volt megvonásos vérzésem de azóta semmi.Mondjuk élesben próbálkoztunk a baba összehozásával de a tesztjeim negatívak. A melleim fájnak és görcsölget a hasam. Ilyenkor mi van? Meddig várjak hogy megjöjjön? Vagy egyből menjek dokihoz?

2012. aug. 14. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Először csinálj egy tesztet, aztán menj dokihoz akármi is lett az eredmény. Szólj neki, hogy nem tudod: ez terhesség, vagy csak késik a menstruációd.
2012. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ma reggel is csináltam és negatív. :( akkor kérek időpontot a dokihoz.
2012. aug. 14. 09:31
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem felesleges.

Amikor szedtem fog. gátlót, nekem az 1. menzesz 60 napra jött meg az utolsó megvonásos után. Utána pedig már rendszeresen. Nekem azt mondta a doki, hogy 3 hónap kell, mire beáll. Szerintem nyugodtan megvárhatod a szept. 8-at, sokmindent nem fog mondani a doki sem. Az korai, hogy gyógyszert kapj rá, hiszen a fog. gátló ki se ürült a szervezetedből.

2012. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hú én 20 évesen amikor kimentem németországba au-pairnek abbahagytam a gyógyszert. Fél évig vagy 8 hónapig (nem emlékszem tisztán, mert azóta 13 év telt el, de tudom, hogy nagyon sokáig) nem volt mensesem. Utána beállt. Máskor amikor abbahagytam már nem volt ilyen hosszú szünet.
2012. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 1évig szedtem így reméltem nem lesz semmi baj! Na mindegy akkor még várok egy kicsit.De amúgy lehetséges hogy a gyógyszer miatt később volt peteérésem? Ha egyáltalán volt?
2012. aug. 14. 10:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Először is nyugalom! Ha nem telt még el 3 hónap a gyógyszer abbahagyása után, felesleges dokihoz menni, mert csak türelemre fog inteni... Nekem a megvonásos után az első menzesz kimaradt, majd a második kicsit hamarabb jött meg, de alig véreztem, pedig nekem mindig is sokáig tartott és nagyon erős volt. A következőt péntekre (nem) várom, kiderül majd jön-e. A 2. hónapban voltam nőgyógyásznál, azt mondta nem ír fel gyógyszert, mert jobb, ha természetesen visszaáll, szóval türelemre intett.
2012. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2012. aug. 14. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 9 hónapig nem jött meg a bogyó abbahagyása után...

Elmentem dokihoz és rendbe rakta a ciklusom, amit a fogamzásgátló sajnos fel tud borítani!

Én is túl voltam nagyon sok negatív teszten!

Abban igazuk van a fentebb válaszolóknak, hogy 3 hónap a kiürülési ideje a gyógyszernek, például hormon vizsgálatot is csak a bogyó abbahagyása után 3hónappal kérnek az orvosok leghamarabb.

De , ha babát szeretnétek én nem várnám meg a három hónapot, hanem elmennék egy dokihoz, és elmondanám neki mi a helyzet és ő majd megmondja, hogy mit lehet ilyenkor tenni!

Én ezt tenném a helyedben!! :)

39hkm

2012. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem utolsó menzeszem juni 29-én volt, utána nem szedtem többet a gyógyszert. Azóta nem volt menzeszem, mi is babát szeretnénk. Rengeteg tesztet csináltam mind negatív. Én kértem időpontot, az orvoshoz, mert tudom hogy késhet a menzesz amiért abbahagytam de magamat szerettem volna megnyugtatni. Dokihoz csütörtökön megyek, de ma is csináltam egy tesztet,mert a eddig csak a mellbimbóm fájt, de az éjjel nem tudtam aludni,mert a melleim minden helyzetben fájtak. A teszt amit reggel csináltam, nem első vizeletből pozitív lett. Szóval 6 hetes terhes lehetek, és most mutatta ki a teszt, pedig múlt héten is csináltam. De nagyon remélem az orvos is megerősíti a teszt eredményét! Én a helyedben mindenképpen elmennék, még akkor is ha azt mondja várj, de te legalább megnyugszol!
2012. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!