Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Diagnózis? Valaki segítsen...

Diagnózis? Valaki segítsen légyszí!

Figyelt kérdés
29N vagyok, szeretnénk babát. 18 éves koromtól tablettát szedtem 2-3 alkalommal hagytam abba ilyen-olyan tecnikai okból, de mindig egyből megjött, amikor kellett. Tavaly május óta nem szedem, februárig megszakítással "védekeztünk", februártól pedig direktben dolgozunk rajta, de még nem jött össze. Két hónapja csináltunk vérvizsgálatot 3. és 21. napokon. Ugyan nem lett meg minden eredmény, mivel a klinikának "hiánya" volt bizonyos teszterekből, de ami látszott, arra azt mondta az orvos, hogy rendben van és valószínű, hogy akkor volt peteérés - bár így utólag már nem tudom, hogy erre a vizsgálatra tényleg lehetett-e alpozni. Ma vagyok 12. ciklusnapon, ma csináltunk először ultrahangot, hogy ezzel belőjük a peteérés időpontját, de sajnos kiderült, hogy semmi nem érik ebben a hónapban. Ez mennyire gyakori, hogy egy hónapban nincs peteérés? Azt mondta az orvos, hogy most kb 12mm vastag nyálkahártyának kéne lennie, de nekem csak 1-2mm és a tüsző sincs megnagyobbodva. :-( Azt mondta várjuk meg a mensit, akkor menjek, felír valami gyógyszert, amit a 3. nap este kell majd elkezdenem és attól majd talán lesz. Egyebet nem beszéltünk, mert nem volt idő, illetve úgy érzem, nem kart megijeszteni és inkább ezért nem mondott más - ezt persze csak feltételezem. De mostanra már nagyon nyugtalanít a dolog és szeretnék tisztábban látni, mire is számíthatok. Akkor ez most PCOS? Milyen gyógyszer lesz ez? Valamilyen hormonkezelés? Annak lehetnek mellékhatásai. Állapotom függhet a táplálkozástól? (pl ezt eszem, vagy azt nem eszem, akkor marad el a peteérés, vagy ilyesmi) Egyébként normál alkatú vagyok, 3 hónapja rendszeresen sportolok. Ami még feltűnt, már jó ideje, hogy elég gyenge a menstruációm, most utoljára pl a tisztasági betét is elég volt. Ennek lehet köze az egészhez? Erre a legutosóra rákérdeztem, hümmögött, de végülis azt mondta, hogy nem. Előre is köszönöm a válaszokat! Ja és volt valakinek hasonló és azóta sikerült a bébi?
2012. szept. 7. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Megírod a 3. és 21. napi hormon eredményed?
2012. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Az egészhez leginkább az évekig szedett hormonális fogamzásgátlóknak van!


Szerintem...

2012. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az 3. napit talátam csak meg (a másik gondolom a munkahelyemen van a fiókomban).

TSH 3,390 reftart: 0,270-4,200

LH 5,0

FSH 8,0

Progeszteron 1,5

Ösztradiol 111

Tesztoszteron 0,68 reftart: 0,22-2,90

Dehidroepiandroszteron-s REAGENS HIÁNY

2012. szept. 7. 20:16
 4/17 anonim ***** válasza:
Pont a 21. napi kellene, mert abból látnánk, hogy volt-e ovuláció vagy nem.
2012. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Második! Igen, ez a gyanúm nekem is megvan, ezzel együtt a többi kérdés is a fejemben... De ezt is köszönöm, ez is info azért, ha így van.
2012. szept. 7. 20:21
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor ez most PCOS? Milyen gyógyszer lesz ez? Valamilyen hormonkezelés? Annak lehetnek mellékhatásai? Állapotom függhet a táplálkozástól? (pl ezt eszem, vagy azt nem eszem, akkor marad el a peteérés, vagy ilyesmi) Volt valakinek hasonló és azóta sikerült a bébi?
2012. szept. 7. 20:23
 7/17 anonim ***** válasza:

A PCOS nagy vszínűséggel látszott volna az UH-n. És ha PCO lenne, akkor az LH/FSH arány is magasabb lenne.

De 21. napi progeszteron eredményből még mindig nem derül ki, hogy volt-e peteérés vagy nem.

2012. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Tehát, ha nem gyanús a PCOS, akkor mi okozhatja, hogy nincs peteérés? Mi lehet az agyógyszer, amit 3. CN este kell kezdeni?
2012. szept. 7. 20:41
 9/17 anonim ***** válasza:
Talán clostylbegyt.
2012. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a TSH szintnek 1 - 1,5 körül kell lennie a babához. Keress fel egy endokrinológust! Mielőbbi babásodást!
2012. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!