Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagy pocakkal államvizsgázni?

Nagy pocakkal államvizsgázni?

Figyelt kérdés
Sziasztok...én egy 21 éves egyetemista lány vagyok..idén fogom kezdeni a 3.évemet (Bc).tehát államvizsgák stb...a párommal (24) nagyon szeretnénk már kisbabát,de nem tudom be e merjem vállalni,hogy majd nagy hassal államvizsgázzak...szerintetek?vagy várjak inkabb márciusig,hogy májusban ne lehessen még látni a pocakot?kerlek adjatok tanacsot :)
2012. aug. 28. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Én beválalnám :)
2012. aug. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem várj még egy kicsit. Tud le a vizsgákat, annyit idegeskedsz majd miatta, hogy inkább ne.
2012. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Én várnék, könnyebben tudsz készülni a vizsgákra, ha még nincs baba. Meg ha olyan a terhességed, esetleg rosszul vagy sokat, ilyesmi, akkor megint csak nem tudsz annyira a tanulásra koncentrálni. De ez persze csak az én véleményem.
2012. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
en a helyedben varnek. fejezd be a sulit eloszor. sot en a helyedben meg legalabb 1-2 evet dolgoznek is, de persze ezt te tudod. viszont azert is jobb lenne eloszor befejezni mert terhesen nem olyan egyszeru am. az elso 3-4 honapban a rosszulletek miatt orulsz ha elsz, aztan ott van a faradsag. en pl olyan hihetetlenul faradt voltam hogy minden delutan kellett aludnom 1-2 orat hogy csak letezni tudjak. aztan a terhesseg vege megint nehez lehet. alig tudsz aludni, nem vagy kipihent, nehez minden apro dolog, ilyenkor mar annyira a baba korul forog az ember agya hogy masra alig tud koncentralni. szoval szerintem magadnak konnyitened meg a helyzetet ha varnal, ez mar tenyleg nem sok ido.
2012. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

az is előfordulhat, hogy nem jön össze első próbálkozásra a baba.

egyébként én is megvárnám a vizsgák végét, és csak utána adnék magunknak zöld utat. :)

2012. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem vészes szerintem, én a jogon államvizsgáztam (polgárból) 7 hónapos terhesen. Még jobb is volt, mert nem stresszeltem magam agyon, ahogy korábban minden vizsgámon, mert a kicsire koncentráltam, nem a parázásra:) Első vizsga volt az életemben, amikor nem voltam rosszul a vizsgadrukktól:)
2012. aug. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

nekem 6 hetes volt a babám mikor államvizsgáztam.

36hetes voltam mikor az utolsó szigorlataim voltak.


Szóval szinte mindenki tudta,hogy közben szültem.Nem volt belőle gond,sőt inkább pozitív hozzáállást éreztem.


Ma sem csinálnám másképp,jó volt így.

2012. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi nem vártunk. Az egyik suliból még van hátra egy évem,a másikat szeptemberben kezdem. Eddig dolgoztam is,2 éves házasok vagyunk,mindenünk megvan,csak a babára vágytunk,de nagyon! Én 22 vagyok,a férjem 24 és most 10 hetes és 2 naposak az ikermagzatjaink.:) A felsőoktatás már nem olyan,mint a középiskola. Én úgy gondolom,hogy ha mindketten szeretnétek,akkor nyugodtan vágjatok bele,nem vagytok már gyerekek. Persze Ti tudjátok,hogy anyagilag is stabil lábon álltok-e,mert ez az,ami nem árt,ha megvan!:)

Attól függ egyébként,hogy milyen szakon vagy,mert sok helyen elítélik a tanárok,ha valaki "felelőtlenül vág bele a gyermekvállalásba és annyit se tud várni,hogy befejezze a tanulmányait." De én pl pedagógusképzésben vagyok és az én tanáraim kifejezetten kérdezgették már eddig is,hogy mikor akarunk babát. Hiába,a pedagógusoknak a gyerek igenis fontos!:)


Üdv:

10+2 hetes,ikres kismami

2012. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg tanácsot...de sajnos meg nem sikerült dönteni :( En is dolgozom 1 éve,szóval esti tagozatos ovónő vagyok,ill. leszek...csak nemtudom,hogy viselnem a terhességet,mivel pajzsmirigy alulműködesem van...szerintetek?van valakinek hasonlo problemaja?mert ez az egy dolog van,ami visszatart..
2012. aug. 30. 14:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor üdv a klubban óvónéni,mert én is az leszek,ha nagy leszek!:)

Én az egyetemen nagyon sok lányt láttam,akik pocakkal mentek vizsgázni és véletlenül sem buktatták meg Őket sosem. Hogy aztán ez a tudásuknak köszönhető-e...:P

Hová jársz egyébként,ha megkérdezhetem? Én most az ELTÉ-n vagyok csecsemő- és gyermeknevelő,gondozó szakon és szeptemberben kezdem a Szent István Egyetemen az óvót.


10+2 hetes,ikres kismami

2012. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!