Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már 12 napja fogamzásgátlót...

Már 12 napja fogamzásgátlót szedek, a menstruációm első napján vettem be az első szemet. Ugye nincs rá esély, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

A vérzés megindulásától kezdve pár óra elteltével vettem be az elsőt, azóta rendszeresen, ugyanabban az időpontban veszem be a gyógyszert. Közben volt kis mennyiségű, mellékhatásként fellépő vérzésem. A barátom szerint nincs miért aggódnom, én mégis félek egy picit.

Jangee fogamzásgátlót szedek.


2012. aug. 15. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
ha rendesen szeded nem hagytál ki akkor nincs illetve minimális mert ugye egyik fogamzásgátló modszer sem 100 százalékos
2012. aug. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Amíg a fogamzásgátló hatni kezd, az minimum 1 hónap, de az orvosnak el kellett volna mondania, vagy elolvashattad volna az útmutatót. Nagyon is van esélyed a terhességre, mivel ennyi idő után még nem ad védettséget.
2012. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Ezzel vitatkoznék, kedves utolsó, ill. azzal hogy a tájékoztatóban mi szerepel. Én leglább 4 félének a tájékoztatóját olvastam már, mindegyikben az van, ha rendszeresen szeded, és sem hányásos sem hasmenéses megbetegedés következtében nincs esély rá, hogy felszívódás előtt kikerült a szervezetből, akkor már az első naptól lehet bármilyen más védekezés nélkül szexelni,mert már védettséget ad.

Szerintem ha aggódsz emiatt, akkor az orvosodat, vagy egy gyógyszerészt kérdezz meg, biztosabb,mint a mi véleményünk.

2012. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a 2es vagy nem szedett még fogamzásgátlót vagy csak szivatni akar, 3as tökéletesen leirta
2012. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, valóban, ezért írtam, hogy a tájékoztatót olvassa el, mivel ilyen gyógyszerrel még nem volt dolgom. Én anno milligestet szedtem és nekem még azt mondta az orvos, hogy ha teljesen biztos akarok lenni a hatásában, akkor várjak 3 hónapot. Én akkor sem gondolom, hogy egy nap után már védettséget adna, de attól még én is tévedhetek. Ezért a legcélszerűbb az orvostól tudakozódni, nem mások véleményére alapozni.
2012. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!