Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4 pozitív teszt és mégsem...

4 pozitív teszt és mégsem vagyok terhes?

Figyelt kérdés
Múlt hét kedden kellett volna megjönnie, aznap csináltam egy tesztet, pozitív lett - erős második csíkkal, és még csak nem is reggeli vizeletből. Másnap és harmadnap is pozitív tesztek, különböző fajták. A héten kedden - vagyis egy hétre az elsőhöz, újra pozitív teszt, megint egy másik fajta. Aznap délután elmentem az orvosomhoz, nem látott még semmit (a kalkulátor szerint 4 hét 6 napos voltam), azt mondta kicsit korán mentem, illetve még azt, hogy ne ijedjek meg, ha vérzést és fájdalmat tapasztalok, egy hét múlva újabb teszt és ha az is pozitív, jelentkezzem. UH-án látta, hogy 7mm volt a nyálkahártya, tudom, elég kevés. Persze másnap délelőtt egy kis barnázás után vérezni kezdtem és fájt a hasam, a fájdalom mára elmúlt, de vérezni még mindig vérzek. Nem értem az egészet... Közben produkálom a tüneteket, mellfájdalom, szédülés, álmosság, enyhe hányinger. Mitől lehet álpozitív egy teszt? Cisztám nincs, hcg tartalmú gyógyszert életemben nem szedtem. Persze lehet, hogy még nem álltak helyre a dolgok odabent, mert március óta nem szedek fogamzásgátlót, kivártuk a három hónapot, ami május végén járt le, rendben megjött minden hónapban, utoljára június 13-án. Mit gondoltok? Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 19. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Egyrészt valóban túl korán mentél,7 hét körül érdemes mert akkor már a szívhangra is van esély és biztosat tud mondani a doki is jó helyen van-e a baba stb.

A vérzéssel kapcsolatban pedig,attól függ milyen a vérzés?Erős élénkpiros?Vannak benne darabkák,mert ha igen,akkor ami elkezdődött sajnos valószínű,hogy véget ért,ha nem annyira élénk piros nincsenek benne darabok,akkor a szervezeted emlékszik,hogy ideje menzeszelni,attól még a folyamat zajlik belül.

Én nagyon szorítok neked-nektek,és kívánom,hogy maradjon veled a picurkád,de lelkileg készülj arra,hogy talán nem így lesz.Addig is nyugi!

Egy hét múlva még pozit fogsz tesztelni attól függetlenül,mi történt...

2012. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nos,4 hetes terhességet nem álapít meg az orvos.6-7.hét körül szoktak menni,akkor már van szívhangja is a picúrnak.Szóval az egyáltalán nem gond,hogy nem látott a doki semmit.Viszont a vérzés,hasi görcs utalhat vetélésre.Darabos volt és élénkpiros?Csinálj délután egy tesztet.Drukkolok!
2012. júl. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát azért ne jelentsük ki,hogy 4 hetes (sőt a kérdezőnél már inkább 5) terhességet nem állapít meg a doki!

Nekem 4+5 hetesen mondta elsőre a kézi vizsgálatkor,hogy valószínűleg baba van, és utána már uh-on kristálytisztán látszott a petezsák!

Ráadásul 7 mm nyálkahártyával szerintem kicsi az esély,hogy baba legyen!

2012. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bátorítást, bár félek, hogy itt valami véget ért, de azért még csinálok egy tesztet délután és türelmesen várom a jövő hetet..., már amennyire lehet. Hát a vérzés piros volt, de inkább nyúlós-nyákos, mint darabos. És most meg mintha elvágták volna, az előbb voltam wc-én és semmi nem volt..., persze később még lehet.
2012. júl. 19. 09:54
 5/12 anonim ***** válasza:
A délutáni teszt tuti + lesz. Egy esetleges vetélés után is még kell 1-2 hét mire a hcg kiürül a szervezetböl. Szerintem felesleges tesztelni. Amit tehetsz az hogy pihensz, és reménykedsz, hogy meg tud rendesen tapadni. Legfontosabb most a fekvés. Az jó jel hogy abbamaradt a vérzés. Én mindenesetre szorítok neked. Ird meg mi lett veletek.
2012. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, továbbra sem vérzek, azt hiszem várok a teszttel, ahogy a doki mondta, jövő hét keddig, addig még bármi lehet.
2012. júl. 19. 11:06
 7/12 A kérdező kommentje:
Még annyi jutott eszembe, hogy lehetséges, hogy az ultrahangos vizsgálat miatt véreztem? Nem értettem miért mondta utána a doki, hogy ne ijedjek meg ha vérzek és fájdalmaim lesznek... Bár még sosem hallottam ilyenről. Mondjuk az is igaz, hogy jól körülnézett odabent.
2012. júl. 19. 11:39
 8/12 anonim ***** válasza:
A hüvelyi uh és a kézi vizsgálat után lehet vérzés,de nem sok a mennyisége.Felesleges tesztelned,még most,várj legalább egy hetet és,ha esetleg mégsincs baba legközelebb türelmesen várd ki a hetek számát,de nagyon nagyon szorítok!!!
2012. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igazából első babás lennék, nem is igazán tudtam mikor kellene orvoshoz mennem, mondtam is a dokinak mikor bementem, hogy lehet még korai, de azt mondta, ha már ott vagyok nézzük meg.

Még egyszer köszönöm mindenkinek, várok türelmesen és majd jelentkezem.

Amúgy továbbra sem vérzem, csak egy kis barnázás van már egy ideje...

2012. júl. 19. 13:56
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha volt baba, de elment, akkor meddig érezhetek még tüneteket, pl. mellfájdalom, hányinger, szédülés? 1-2 hét? Jó lenne, ha a természet mihamarabb abbahagyná... Sajnos véreztem még tegnapelőtt és tegnap is, fájdalom már nem volt már alvadt darabok sem, de már nem reménykedem. :(
2012. júl. 21. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!