Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Korai petefészek kimerüléssel...

Korai petefészek kimerüléssel (POF) sikerült valakinek a baba?

Figyelt kérdés
Ha valakinek ez a baja, légyszi írjon meg mindent! Azt is ha nem sikerült. Milyen eredményekkel, hány évesen? hogyan próbálkoztatok? Köszönöm szépen!

#POF #korai petefészek-kimerülés
2012. júl. 1. 13:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 32 évesen lett 0.8 az amh szintem, ami azt jelenti hogy kimerülő félben vannak a petefészkeim, az fsh az 9 . Most 33 vagyok és még mindig várok a babára de nem adom fel soha.

Neked hogy állapították meg?

Mióta próbálkoztok?

Te hány éves vagy?

Engem most stimulálnak így miinden hónapban (7) volt petesejt de nem maradtam babás.

2012. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

nagyon köszi hogy írtál!

én 35 vagyok, AMH 0,1 alatt :((

nekem már hálistennek van egy kisfiam, ő most 3 éves, őt úgy összehoztuk, hogy egyetlen alkalommal nem védekeztünk csak , a legrosszabb álmomban nem gondoltam volna, hogy 3 évre rá szinte ott tartok, hogy nem lehet gyerekem :(

nálam menzesz problémával derült ki, elhúzódó barnázás, rövid ciklus, ösztrogén lett magas, a doki nem is gondolt erre, én kértem az AMH vizsgálatot, és ez lett az eredménye, pár napja jött meg, még fel sem fogtam igazán :(

szóval mi csak most állunk majd neki próbálkozni, ha van egyáltalán értelme, mert ahogy a neten nézelődöm, ez az eredmény bizony nagyon gáz :(


ez a stimulálás pontosan mit jelent? hormonpótlást? gyógyszeresen vagy szuriban? és mennyibe kerül anyagilag?

2012. júl. 1. 21:55
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekem is egyre rövidebbek lettek a ciklusaim 22-26 nap között ingàzott.De barnàzni soha nem barnàztam.

Az ösztrogén szintem nekem még normàlis volt, de nem volt spontàn peteérésem.

A stimulàlás egyenlőre gyógyszeres ( closti), ha ez a hónap is sikertelen stabil peteérés mellett, akkor a pàromnak kell menni andrologiàra.Ha ott minden oké akkor én fogok másik kezelést kapni. Az anyagi része nem vészes ami a gyógyit illetti havi 1700 ft. Inkább a dokihoz jàrkàlás ami több 7000/ hó + a laborok mert azt iis maszek alapon csináltatom, mert rögtön fogadnak, du. meg küldik e-mailben az eredményeket, hàrom havonta olyan 10000 ft.

Az előző házaságomból nekem is hamar, a 4. hónapban , megfogant a fiam aki mostanra már 10 éves nagylegény .

Neked milyen rövidek a ciklusaid?

Egyéb tünet?

Amúgy az én dokim az idősebbek táborát erősíti, aki azt mondta nekem, hogy nem minden az amh, mert elég újfajta ez a vizsgálat és nincsenk tapasztalatok, hogy mikor ad fals rossz eredményt.

Úgy hogy én nagyon bizakodok....

2012. júl. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

szia!

nekem úgy kezdődött, hogy először a ciklus még pontos volt,28-29 napos, csak nem múlt el, illetve a rendes menzi után megmaradt a barnázás, ami eleinte csak a 8. napig tartott, aztán egyre tovább, volt hogy a 12-14. napig is. Először azt hitték kismedencei gyulladás, és a barnázás a méhnyálkahártya leszakadozása, antibiotikum, semmi, aztán sárgatest hormon 2 hónapig, semmi, végül hormonvérvétel, magas ösztrogén, aztán AMH vizsgálat. Közben a ciklusaim felborultak, volt hogy nem tudtam elmenni a 21. napi vérvételre, mert a 20. napon megjött, de volt 42 napos is. Változó. Most a legutóbbi teljesen rendben volt.

Nekem más tünetem nincs is.

Van egy csaj, fórumokon olvasgatom, nála is ez van, ő már nagyon kiokosította magát AMH témában, a 0,1 alatti azt jelenti, hogy 5 éven belül kimerül teljesen. De nem tudni, hogy mikor, lehet hogy 3 hónap múlva, de lehet hogy csak 5 év múlva. Illetve ő írta azt is, hogy már rájöttek, hogy az AMH szinjte is változhat, pl szülés után lecsökken, stb, szóval azt már tudják hogy nem állandó.

Reménykedek én is.

Mivel én csak múlt héten kaptam meg az eredményt, még nem voltam dokinál, szerdára kaptam időpontot.

2012. júl. 2. 14:56
 5/18 anonim ***** válasza:

Èn már kivagyok a sok információ miatt, úgy vagyok vele inkább ne tudnék az egészről semmit és akkor nem görcsölnék rajta.

Megtudod adni annak a fórumnak az elérhetőségét ahol ezt olvastad?

Akkor nekem ezzel a 0.8 elvileg tengernyi esélyemnek kellene lennie, de mégsem....

Èn már annyi mindenk kipróáltam és alkalmazok, hogy két làbon járó egészség vagyok.

Szedek e vitamint, folsavat, méhpempőt, vitamin komplexet, nem dohányzom nem kávézok, nem iszok colát, energiaitalt, alkoholt.

Megvan mindenünk, hogy jöjjön a baba, és mégsem :-(

Akik meg semmit nem tesznek meg a teherbeesésért azoknak meg csak úgy potyognak.

Kicsit ilyenkor igazságtalannak érzem a világot.

Egyébként nekem anyukámnak korai klimaxa volt valahogy sejtettem, hogy nekem is hasonlóan alakul a ciklusom, a nővéremnek már van 3rom gyereke és vigyáznia kell, hogy nem legyen több, szerencsés....

2012. júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

szia!

a nők lapja café-n olvasgatok, ez nagyon jó, 2007-ben kezdték: [link]


de van a hoxa-n is, nem is gondoltam volna, hogy ilyen sokan vagyunk :( vannak huszonévesek is !

és vannak még csodák!!! én már csak ebben reménykedek :(

és a lombikkal nem próbálkoztatok még?

meg a méhpempőről olvastam jókat, látom te szeded, érdemes szerintem megvenni?

és még olvastam hogy segíthet az akupunktúra, meg van egy DHEA nevű hormon, ez is vmi újdonság, szerdán rákérdezek a dokitól

ti mióta próbálkoztok? és neked hogy derült ki?

2012. júl. 2. 18:57
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia !


majdnem 2 éve próbálkozunk.

A méhpempöről eddig csak jó a tapasztalatom,míg nem szedtem addig alig volt menstruációm,most meg normálisan 5 napig tart,de csak a tiszta pempőt érdemes megvenni 100g 10000 ft,de 3 hónapja szedem és csak most fog elfogyni.

A DHEA az nem egy tabletta?Errőlén is hallottam és hajlok is rá hogy kipróbáljam

Nekem miután másfél éve nem jött a baba elkeztema netet bújni így találtam rá az AMH vizsgálatra,és mivel mindig is volt egy megérzésem,hogy anyumtól örököltem így másnap már a vizsgálaton voltam, de ennekaz aeredménye csak 3 hét alatt lett meg,addig rágam a kefét és hát azóta is rágom, ha nem még jobban...

Lombikig még nemjutottunk el, de ha nem lesz más lehetőség akkor belevágunk, de ezeknek a stimulásoknak van egy követendő protokoljuk ami egymás után következnek, én még nagyon az elején járok.

Szegény huszonévesek akiknek még nincs gyerekük, de remélhetőleg sikerülni fog Nekik.

Neked most mi a következő lépés majd?

2012. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Ma mész dokihoz, ha lesz időd és kedved leírod hogy mit mondott ?

2012. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szia!

én clostyt kaptam, ciklus 3. napjától kétszer fél szem 5 napig, majd uh figyelés,

de a lányok a nlcafén azt írják, hogy szerintük ez nekem pont nem fog jót tenni, és hát sajnos én is ezt olvastam, hogy így hamarabb kimerül a maradék is

aztán említette a győri Kaálit, először inszem, majd lombik lehet,

egyre több a ilyen betege,

de az egyéb "alternatív" gyógymódokról semmivel nem tud többet mint én sajnos :( ezért nem is vagyok vele igazán megelégedve, a DHEA-ról hallott már, ki lehet próbálni azt mondta, de semmi más,

a kockázatait sem, az adagolást sem,

lehet szedni Elevitet vagy Gravidát,

hát nagyjából ennyi volt

nem tudom mit tegyek, most a legutolsó ciklusom tök rendben volt,

meg a fogaimat meg kéne még csináltatnom, sajnos a terhességben elromlottak, és egyet húzni kéne, stb.

szóval nem tudom, hogy most elkezdjem e a clostyt vagy pár hónapot bízzak még a természetre valami vitamin rásegítéssel

2012. júl. 5. 22:58
 10/18 A kérdező kommentje:
én olvastam a DHEA-ról azt is hogy rákkeltő hatása van , és nekem a családban volt több daganatos megbetegedés is, ezért nem tudom, hogy azt is meg merjem e próbálni
2012. júl. 5. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!