Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kell kivizsgálás, mielőtt...

Kell kivizsgálás, mielőtt Clostilbegytet írnak fel az embernek?

Figyelt kérdés
A mostani orvosom írta fel a tablettát, de előzetes hormonvizsgálatok nem előzték ezt meg. Ez az első ciklus, hogy szedem. Most pedig egy internetes oldalon egy doki azt válaszolta, hogy kellett volan kivizsgálás előtte. Ki hogyan kapta ezt a gyógyszert? Teljesen kétségbe vagyok esve....:(
2008. ápr. 24. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is kivizsgálás alapján kaptam de lehet hogy nálad más a helyzet.Volt eddig peteérésed?Szerintem majd kérdezd meg a dokidat hogy miért nem vizsgált ki!!!
2008. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen kellene előtte teljes kivizsgálás (hormonvizsgálat, és átjárhatósági) a "nagy könyv" szerint, de a gyakorlat nem ez. Én is így jártam mint te, de nem lett semmi gond, más miatt váltottam orvost, és azt mondta, hogy kivizsgálások nélkül nem igazán tanácsos clostit szedetni a pácienssel, mert ha mondjuk a petevezetékek nem átjárhatók, a gyógyszer szedése teljesen értelmetlen, de hozzátette, hogy tudja, hogy a gyakorlatban nem igazán ez a jellemző. A ciklusom azóta beállt, és nem 40 napra jön meg legalább. De a félidőben történő vizsgálatot remélem nem hagyta ki és visszahívott, mert az fontos.
2008. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
31-34 naposak a ciklusaim. Ovutesztet vettem, az mutatott peteérést, bár nem minden hónapban csináltam. Mivel rendszertelen a ciklusom, volt, hogy későn kezdetem el..
2008. ápr. 24. 13:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos, hogy ha a 2. hónap is eredménytelnül telik el, akkor csinál hormonvizsgálatot, stb.
2008. ápr. 24. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes. Ha van peteérésed, akkor minek a gyógyszer, hogy beállítsa a ciklus hosszát? Mondjuk nem hinném, hogy nagy gondot okozna, ha elkezdted, most már szedd be ezt a kúrát, aztán a köv. hónapban esetleg konzultálhatnál egy másik dokival.
2008. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia!nekem egy rárszürés után mondta a doki,hogy nincs peteérésem,meg rendszertelen a mensim.akkor irt fel clostit,ezt követte 2uh+egy hormon vizsgálat.most majd jön az,hogy nincs-e elzáródva a petevezeték és ezért nemsikerül-e.eddig én rendben vagyok.ne aggódj ha megvizsgált megtudja állapítani a dolgokat.
2008. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kivizsgálás nélkül írta fel a doki. Csodálkoztam is, mert nem tudott semmit a peteérésemről. Engem kiütött kicsit ez a gyógyszer . Nekem is azt mondta, hogy két hónap múlva menjek vissza. Elmentem egy másik orvoshoz is, ő azt mondta, hogy kell előtte kivizsgálás, így a második hónapban már nem is szedtem. Abban a hónapban amikor szedtem a második orvos(nem aki felírta) uh látott petesejtett, de az már a 25. nap volt.
2008. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!