Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A doki felírja a clostilbegyte...

A doki felírja a clostilbegytet ha már 1éve próbálkozunk, de nem voltunk még kivizsgáláson?

Figyelt kérdés
Közben volt egy vetélésem is 9hónapja azóta semmi!
2011. máj. 8. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Orvostól függ. Nekem felírta kivizsgálás nélkül, mert UH-on látta, hogy nincs peteérésem.

Azt neked is mindenképp meg kéne nézetni (ha nem tesztelsz), mert a clostilbegyt csak arra jó, hogy legyen peteérésed. Ha amúgyis van, felesleges szedni.

2011. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem nem írták fel, csak amikor már megvolt minden kivizsgálásunk.

Viszont nem segített. :-( Addig is volt peteérésem, akkor pedig 2-3 érett egyszerre, de nem lett baba.

Jobban jársz ha elmész előtte kivizsgálásra, mert hiába turbóznak, ha máshol van a baj. :-(

2011. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen mindenképp jobb lenne ha kivizsgáltatnánk, csak azt is hozzá kell tennem h a párom külföldön dolgozik és nem tud úgy hazajönni h a 13-14-15. napon itthon legyen vagy a mensim előtt jön haza, vagy a pém előtt megy vissza 2-3nappal...!Ezért gondoltam én a clostyra h azzal a 10-15. napon megtörténik a peteérés és hátha nekem a 10.napon összejönne...! Tudom h teljesen nem vagyok komplett, de már annyira szeretnénk babát h akár kísérleti nyulat is csinálnék magamból....!
2011. máj. 8. 14:18
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt peteérésem, azért kaptam. Egyébként miért gondolod, hogy a 10.napon megrepedne a tüsző? A closty azt nem befolyásolja. Azt csak tüszőrepesztővel lehet befolyásolni, de az is csak akkor jó, ha már a tüsző van legalább 20 cm.
2011. máj. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Manka68 ***** válasza:
100%

Hát igen, előrehozni nem tudod vele...

Majd a következő hazalátogatáskor esetleg. :-)

Mielőtt megkérdeznéd : a többi hormongyógyszer sem fogja előrébb hozni a peteérésedet. Ezt nem tudod befolyásolni.

2011. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Gyógyszerész vagyok, tisztában vagyok a hatásmechanizmussal! Tudom h a peteérést nem lehet előrébb hozni max úgy h bizonyos hormon gyógyikkal a menstruációt befolyásoljuk..., de ezt ki szeretném kerülni, nem feltétlen adnak tüsző repesztő injekciót a closti pedig azért jó mert 90%-ban a peteérés a 10-11.napon van, persze ez sem 100%!

Nekem az volt a kérdésem h felírja e az orvos vizsgálatok nélkül vagy sem! Mert ha nagyon akarnám bevenném magamnak és lesz ami lesz, csak szeretném ha az orvosom mellettem lenne és tudná h mikor mit veszek be, meg nem vagyok annyira felelőtlen h önhatalmúlag ilyen gyógyikat szedjek!

Tehát a kérdésem továbbra is az h vizsgálatok nélkül fel írja e a doki vagy sem!?

2011. máj. 9. 22:20
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem akarok okoskodni. Az általam (személyesen, fórumokon, inszem, lombik alatt megismert) ismert emberek 1%-ánál sem volt olyan akinek a tüszőrepedést (mert ugye a megtermékenyítéshez nem a peteérés időpontja a lényeges, hanem a tüszőrepedés időpontja) 10.nap körülre hozta. Sőt, általában a 12.napon kellett először ultrahangra menni, majd általában a 14.napon repedt meg. Nekem pl. a 18-19.-en. De tudom, nem ez volt a kérdésed, bocs, hogy erre is válaszoltam.
2011. máj. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Érdekes nem tudom, biztos igazad van egy percig nem mondom h nem van egy 'ismerősöm' nálam váltotta ki a clostit, nem vagyunk puszi pajtások, de most jut eszembe h őt kéne megkérdeznem, szóval 1 éve szült, ha megérik a pete van esély rá h megreped és pé után 24-48óra múlva reped meg ha megreped, nem tudom h neked konkrétan mi volt a bajod amiért ez kellett, de gondolom volt valami ha lombikra mentél..., nekem nincs problémám a tüszőrepedéssel csak annyi h nincs akkor itthon az ember!

Mint írtam amikor jókor volt itthon elsőre jött a babó!

Szóval az ismerősömnek a 8.naptól kellett menni uhra és a 11. napon foganhatott a babája mert utána neki sem volt ember és mivel a kiscsaj tiszta apja ezért tuti nem a postás csengetett kétszer! Tehát neki előrébb hozta, de ha elolvasod a beteg tájékoztatót akkor rájöhetsz h nem hülyeséget beszélek:. kúrában: 50 mg/nap adagban 5 napig, közben klinikai és laboratóriumi vizsgálatokkal figyelve a peteérést.

A peteérés (ovuláció) általában a ciklus 11. és 15. napja között következik be. Abban az esetben, ha a fenti kezelés hatására nincs peteérés, akkor a II. kúrában a következő ciklus 5. napjától 5 napon át napi 100 mg-ot célszerű adagolni. Ha ekkor sincs peteérés, akkor ugyanezt a kúrát (100 mg/nap) még egyszer meg lehet ismételni. Sikertelenség esetén 3 hónapos szünet után még egy 3 hónapos kúra ajánlható. További kezelésnek azonban nincs értelme. Nem mondom h nincs igazad sőt biztos vagyok benne h neked úgy volt, de a betegtájékoztatóban sem véletlenül van ez így leírva! Mindegy Köszönöm h megosztottad velem!

2011. máj. 10. 21:03
 9/15 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom, hogy nem fogunk tudni lebeszélni róla, mert már eldöntötted, hogy használni fogod. De továbbra is azt mondom, hogy nem fogja előrehozni. Szerintem rosszul értelmezed a betegtájékoztatót. A 11.-15. nap nem azt jelenti, hogy akinek 15.-iken volt, annak ettől most korábban lesz. A női ciklusra is azt mondják, 22-36 nap között normális. De ettől neked még ugyanolyan hosszú marad.

Azért van így leírva, mert nem vagyunk egyformák, és van, akinek a 11.-ik napon van az ovu. De ha neked a 14.-iken, akkor most is azon lesz. Az ismerősödnek valószínűleg úgy sikerülhetett, hogy a kiskatonáknak sikerült túlélniük a szervezetében 72 órát. :-)

Ez nem kizárt nálad sem. :-) Talán még pont nem fogsz kicsúszni az időből. De ennek nem a clostihoz lesz köze.

Mindenesetre sok szerencsét kívánok a dologhoz, és remélem sikerül a baba.

2011. máj. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajom nem volt, csak egy év próbálkozás után sem jött össze. Aztán utána sem még pár évig. Majd, amikor lemondtunk róla, spontán összejött, mindenféle gyógyszer és számolgatás nélkül. Tüszőrepedésem pedig ugyanúgy 18-19.napon volt a 3 éven keresztül. Pedig volt olyan, hogy a clostyt a 3. napon kellett elkezdenem és volt olyan is, hogy az 5. napon. A tüszőrepedés soha nem változott.


Sok sikert nektek!!!

2011. máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!