Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olvastátok? Ha nem sikerül a...

Olvastátok? Ha nem sikerül a baba, büntetést kell fizetnünk

Figyelt kérdés
Büntetésként kevesebb lesz a nyugdíjunk, ha nem sikerül teherbe esnünk. Minden vágyunk egy kisbaba, s a lelki megterhelések mellett még pénzügyileg sújtanak minket?
2012. máj. 21. 14:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
És mia helyzet azokkal, akik betegség miatt szenvednek évek óta egy babáért? A kezelést miért nem fizeti? Csak elvár? És ha nem saját hibából nincs? Én is, az család is, az állam is akarja, mégsem lehet? Azért gondolkodni is kellene odafent... nem minden az akarat! Rengetegen küzdenek érte évek óta.
2012. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

9. ez a jobbik eset... A rosszabbik, ami velünk történt, hogy anyukám meg sem érte az unokái születését, nem hogy a nyugdíjas éveit. (Pár évtizeddel ezelőtt nyugodtan elmehetett volna már jóval korábban nyugdíjba).


Egyébként meg tényleg elb@aszott egy ötlet ez is. Ha mondjuk a GYED nem lenne maximálva... Csak a saját példámnál maradva, 26 évesen már igen szép fizetésem volt, teljes összeggel bejelentve, ami tényleg ritka kincs. Most a második babával vagyok itthon, és bizony hiányzik az a nem kevés pénz. Viszont szívesen áldoznék még pár évet még legalább 2 gyerkőcre, ha mindannyiuknak jutna mindenre. De mivel ilyen jól van kitalálva, meg kell itt állnunk, hiába szerettünk volna min. 4-et.

2012. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

És mi van azokkal akiknek önhibájukon kívül nem sikerül a baba? Pedig próbálkoznak évek óta, már-már belebolondulva hogy ők meg vannak fosztva ettől a csodától?

Elég büntetés az nekik hogy lelkileg megnyomorodva kell élniük, nemhogy akkor még nyíltan diszkriminálják is őket!


Én elvesztettem a babámat pár napos korában. Tudom hogy nem lesz egyszerű nekem egy újabb terhesség ( mert a szervezetem a baba ellen dolgozik stb. stb.), ezt már az orvosom is mondta.

Tudatában vagyok ennek, és lelkileg borzalmas ezt elfogadni, mintha nem lennék teljes értékű nő, ráadásul úgy vállaljak be egy terhességet hogy már tudom milyen az... elveszíteni.. Látni..érinteni... aggódni érte...aztán elveszíteni és eltemetni... Ez maga a borzalom és a rettegés.

Ráadásul annyira szeretnénk babát a párommal, hogy a szervezetem valószínű lelki ok miatt is blokkolva van. Hiába próbálkozunk, nem sikerül. Pedig szervi okai nincsenek.

Kétségbeejtő.

És akkor ha egyáltalán soha nem fog sikerülni, akkor nyíltan meg is bélyegeznek emiatt? Tényleg emiatt büntetést érdemel az ember?

Nem elég büntetés a sok szenvedés???


Hol van már végre egy értelmes politikus aki megállj mond minderre?

2012. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Beszállok :) Én azt kell mondjam mindenkinél van egy kis igazság. Szóval abba is bele kell gondolni, hogy lassan nem lesz, aki kitermelje a nyugdíjat, mert az emberek nem akarnak gyereket, vagy mindenki élni akar és nagyon későn vállalja, ebből adódóan kevesebb gyereke is lesz, mintha 25 évesen szülné, és ugye fiatalon az egészséges baba esélye is sokkal több.


A másik pedig tényleg az, hogy ez azokat is sújtja, akik önhibájukon kívül nem tudnak gyermeket vállalni, pedig nagyon szeretnék, és ők igazán nem ezt érdemlik. Vagy azokat, akiknek az anyagi lehetőségeik korlátozottak annyira, hogy nem tudnának egy gyermeket eltartani.


Szóval én nem értek egyet ezzel, nekem eszembe nem jutna ilyen formában gyerekvállalásra buzdítani senkit, viszont az okát megértem.

2012. máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 1990.01.26 válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval. Teljes mértékben egyetértek veled! Sajnos nálunk is ez a helyzet! :(
2012. máj. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

:)


Viszont az is hozzátartozik a dologhoz, ezt nem írtam, hogy ti vagytok kevesebben, akiknek nem akar összejönni a baba. A többség nem akarja.


Ami viszont megint nem jogos,mert ugye mindenkinek a saját dolga eldönteni akar-e gyereket, vagy sem, de akkor már megint ott a kérdés, hogy akinek van, az az állam felé is többet fizet, ha pénzben akarjuk mérni stb.


Szóval nagyon összetett dolog ez és tényleg komoly vita tárgyát képezhetné, ettől függetlenül én nem tudok vele egyetérteni, bár én ezt az egész nyugdíjrendszert nem látom jónak, ettől függetlenül.

2012. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
erről hol olvastatok?
2012. máj. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Manka68 ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Tényleg hüle ötlet ez. :-(

Kedves 14-es válaszoló! Egy pontban azért vitatkoznék veled : most is lenne bőven, aki kitermeli a nyugdíjat, ha lenne munka. És ugyanennyi dolgozó kétszer annyi nyugdíjjárulékot fizetne, ha kétszer ennyi lenne a fizetése. Ami lássuk be, a nagy átlag szempontjából még mindig nem olyan nagy összeg.

Munkalehetőséget kellene teremteni, rendesen megfizetett dolgozókkal, és rögtön nem kellene azon aggódni, hogy miből fizetik ki a nyugdíjat.

Arról nem is beszélve, hogy láttam egy interjú részletet, amiben azt taglalják, hogy az új alkotmányból kihagyták a nyugdíjat, és most már csak mint adót fizetjük, de az állam nem köteles nyugdíjat fizetni...

Ennek ellenére mi ugyanúgy küzdünk tovább a babáért (nem kevés pénzt és időt áldozva rá, amiből pár hónap nyugdíjat azért ki lehetne fizetni), mert nem a kormánynak szeretnénk, hanem a magunk örömére. Aztán ha valami csoda folytán sikerülne, lehet hogy felnőttként külföldre lesz kénytelen menni, mert itt nem lesz munka, orvosi ellátás, stb. :-(

2012. máj. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
"Viszont az is hozzátartozik a dologhoz, ezt nem írtam, hogy ti vagytok kevesebben, akiknek nem akar összejönni a baba. A többség nem akarja." --> Amikor kb. minden 10. (!!) nő PCOS-es, akkor hol a többség? És ez még csak EGYETLEN EGY betegség. Nem említve a hormonokat, pajzsmirigyet, a férfiak betegségeit... szerintem simán a lakosság feléről van itt szó!
2012. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Na de a beteg nők között is van,aki nem azért nem akar gyereket, mert beteg, hanem mert egyszerűen nem akarja.

Nagyon sokan vannak, de tény, hogy egyre több a meddőség.

2012. máj. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!