Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olvastatok már arról, hogy a...

Olvastatok már arról, hogy a gyógyszertári kenőcsök, amiket a doki felír (fürdetőkrém, popsikrém, stb) azokban kőolajszármazék van, és ezeket sem ajánlják a baba bőrére? Kérdezem én, akkor mi a jó?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ne mond,mert nekünk csak ilyet lehet használni,mert mindenre érzékeny a bőre.Ez engem is érdekel!
2010. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Most biztos le fogtok pontozni, de szerintem rakjátok a gyerekeiteket inkubátorba minimum 6 éves korukig. Én is használok graham lisztet pl. a finomliszt helyett. Nem ettek semmit a fiaim 6 hónapos korukig, csak szopiztak, de azért ne essetek már túlzásba az aggódásban... Én még nem hallottam, hogy bármelyik babának a gyógyszertári kenőcstől lett volna baja.

Attól lesz majd baja, hogy nem hagyjátok megerősödni az immunrendszerét. Lehet lehülyézni, nyugodtan.

2010. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam már ilyesmit, mégis azt hiszem, annyira rossz nem lehet, hiszen sok bőrbetegség esetén ilyet írnak fel kicsinek, nagynak egyaránt. Annyira rossz nem lehet.

A gyógyszerekben is ki tudja, mi minden van, de éppen ezért gyógyulunk meg tőlük.

A lányomnál 1 éves kora körül elkezdtünk sima habfürdőt használni és csupa kiütés lett, így visszatértünk még 1 évre a fürdetőkrémre. Attól gyönyörű volt mindig is a bőre.


Kőolajszármazék szinte minden gyerek és felnőtt kozmetikumban van. Ha olyat keresel, amiben nincs, én ezekről tudok: DM-ben kaható Babylove, Alverde, Weleda.

2010. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!!

Mi is gyógyszertári popsikrémet és fürdetőt használunk már 8 hónapja,és maximálisan meg vagyunk vele elégedve!!

2010. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazatok van,hogy a gyógyszertári kenőcsöket össze sem lehet hasonlítani a boltiakkal,szerintem már nem tudnak miről írni,ezért inkább riogatják a kismamákat.

Én nem hiszem,hogy bármi káros anyag lenne bennük,csak véletlen megtaláltam ezt a cikket,és gondoltam megkérdezlek titeket..Csak gyógyszertári kencéket fogok használni,a hamarosan megszületendő Babym bőrére..Szép napot Mindenkinek!

2010. okt. 1. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Én hallottam már erről.

A 2. gyerekem nől fel a gyógyszertáti cuccokon.

A nagy még most is ezt használja 30 hósan, a pici is.

Mind a kettő ekcémás, és csak ezek a fürdetők és krémek jók nekik!

A többi agyonistenített "kozmetikum"ra mindegyik allergiás. Kezdve a Niveától, a BABÉ termékeken át, egyenesen a Weledáig...

2010. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszertáriak tuti jók, amiket felírnak!

Annak se íze, se bűze...míg a kőolaj származékosak tele vannak illatanyaggal, no könnycsepp formula, meg hasonlók (ami még az én szemem is csípi)...na ilyet ne kenj egy újszülöttre sosem!

2013. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!