Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olvastátok? Ha nem sikerül a...

Olvastátok? Ha nem sikerül a baba, büntetést kell fizetnünk

Figyelt kérdés
Büntetésként kevesebb lesz a nyugdíjunk, ha nem sikerül teherbe esnünk. Minden vágyunk egy kisbaba, s a lelki megterhelések mellett még pénzügyileg sújtanak minket?
2012. máj. 21. 14:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Hallottam róla, de remélem, hogy csak egy rémhír amit azért keltenek, hogy ezen háborogjunk és ne mondjuk a telefonadón.

Ha bevezetik az felháborító! Mondom úgy, hogy 2 gyerekünk van és szeretnék még 1-et, de hogy ezért nekem több nyugdíj járjon, mint annak aki nem tud vagy nem akar vállalni...az számomra döbbenetes és mindezek mellett súlyosan diszkriminatív!

2012. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Első vagyok: remélem minél hamarabb összejön a baba nektek! Ezen meg próbálj meg ne idegeskedni!
2012. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Én is remélem,hogy összejön nektek:)

Ez a büntetés dolog meg felháborító. Biztos a cigányoknak találták ki.

2012. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%
3- szép is lenne, de láttál már nyugdíjas korú cigányt? Én nem sokat...
2012. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%
ez magyar ország!
2012. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe mondjuk szerintem kár belekeverni a cigányokat, mert ha jól tudom a nyugdíj nem alanyi jogon jár, hanem az elvégzett munka után.

Dolgozó cigánynak meg hagy járjon már nyugdíj. Ami felháborító az az, hogy ugyan ott lehúzott 40-50 év munka után akinek sok gyereke van jelentősen több pénzt kap, nem csak pár ezer ft-val.

Ezzel egyébként pont nem a cigányoknak akarnak kedvezni, hanem a gyerekvállalást próbálják serkenteni....csak ugyan olyan elcseszett dilettáns módon, mint ahogy nagyjából mindent csinálnak amihez nyúlnak.

2012. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Lehet kígyot békát szórni,de a büntetés bevezetésének a lényege,hogy motiválják a fiatalokat a gyermek nemzésre,ne 35+ után jusson eszébe hogy talán utód is kéne hanem a húszas éveiknek a derekán,mert akkor még sokkal nagyobb százalékkal esnek teherbe és ki is tudják hordani azt a gyereket aki nem mellesleg nagyobb esélyel egészségesebben is születhet.

Persze,ez ellen is lehet védekezni,hogy biztos jövő,meg gyűjtsünk anyagi javakat stb. ezek a mondatok mögé is lehet bújni,ahogy amögé is,hogy gyerekkel is lehet gyűjteni és anyagi stabilítást teremteni,akarat és lemondás kérdése az egész.

2012. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy akinek van 3 gyereke, de egy sem dolgozik vagy mind a 3 külföldön, annak miért jár több nyugdíj? Hiszen a gyerekei semmivel nem fizetnek több nyugdíjjárulékot, mint akinek egy sincs.


Azt értem, hogy ösztönözni akarják a gyerekvállalást, ez jó. Amíg nem volt gyerekem, még úgy is gondoltam hogy így kell. De nem. Azzal sokkal jobban lehetne ösztönözni, ha mondjuk nem rúghatnának ki a munkahelyemről; ha a bőlcsödében nem néznének rám úgy, mint egy ufo-ra ha 16:10-re érek oda a gyerekért stb.

2012. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó...annyira igazad van!!!! Igen pontosan ilyenekkel lehetne ösztönözni a gyerekvállalást! Legalább néha odafigyelnének a "népre"



Azt egyébként nem értem, hogy miért baj, ha valaki 35 éves korában kezdi el a gyerekvállalást, így még van esély arra, hogy amikor nagymama lesz nyugdíjas lesz és tud segíteni nekik. Nem úgy, mint anyukám aki 20 évesen szült engem és ugyan én 27 évesen szültem a lányom, de lesz 14 mire anyu nyugdíjba megy (ha!!!) pedig mennyivel jobb lenne, ha már otthon lenne és segítene.

2012. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ezt a rendszert meg ette a fene úgy ahogy van.

Bármit is csinálsz,nem jó,megadóztatnak,kizsigerelnek,lex@rnak...

7-es voltam

2012. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!