Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk már babát, de...

Szeretnénk már babát, de nekem még nincs állásom, a férjem minimálon van. Van házunk kocsink hitelünk nincs, de a kocsin van még 2 év. Várjunk még vele vagy majd kijövünk valahogy?

Figyelt kérdés

most ujjotjuk a házat. nagyon vágyunk babára de a férjem 5700ft ot keres.ez meg elég kevés a babához.ha én terhes leszek tuti nemfogok dfolgozni ha meg megszületik akkor főleg nem.

pénzünk nins még félretéva aem. várjunk még vele vagy majd kijövünk valahogyx?

natudom mit csiná

ljunk mert elég nehéz lenne megélni kertes házban 57000ft-bol. de a baj csak az hogy ennél jobb lehet hogy nem is lesz. mert itt nehéz munkalahatőséget keresni. ésha nemjöncsak sokára a baba?

a szülk viszont nembirnak segiteni?


kinek mi a véleménye?


2008. ápr. 22. 18:10
 1/9 A kérdező kommentje:
és a szülők sem birnak segiteni
2008. ápr. 22. 18:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Őszintén?Hány évesek vagytok??mióta vagytok házasok?Én nem vállalnék babát ilyen körülmények közé, gondol a gyerekre. nekem van egy nagyon jó barátnőm, 24 évesen terhes lett, összehzasodott a pasival, akinek szintén alig van keresete, most elég rossz körülmények között élnek, plusz ott a gyerek is, aki megsinyli az egészet. Majd te érzed szarul magadat, hogy a többi gyereknek mindene van, a tiédnem meg nem lehet. Gondold meg, várhattok, amog kicsit egyenesbe jöttök, amugy te nem is dolgozol??
2008. ápr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hááát szerintem várjatok vele egy kisgyermek érkezése nagyon sok pénzbe kerűl. Nem tudom,hogy hány éves vagy de ha te is valahogy találnál munkát magadnak sokkal könnyebb lenne. Ha valaki babát akar akkor teremtse meg neki a megfelelő biztonságot. Ezt nem rosszindulatból mondom,de van már tapasztalatom. Arra meg ne is gondolj hogy majd a szülők segítenek,ha kell a baba akkor nektek kell róla gondoskodni. Még várjatok!!!!!!!!
2008. ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

én meg teljesen ellene vagyoka előttem szoloknak!

én azt mondom nemkell várni mert ha a pént nézzük akkor soknak nem is kellene szülnie

meg sokan vannak hogy albérletben laknak és még kocsijuk sincs és mégis gyereket vállalnak.

sajnos ez a világ ilyen. nemlesz jobb csak roszab. éhen nemhalltok az tuti . persze mindenki megakarja adni a gyerekének mindent de én hallotam rosszabb eseteket is és mégis felneveltek a gyerekeket. és a szeretet a lényeg.

meghát ha most nincs munkalahatőség akkor később se lesz.és minimálbérből is kilehet jönni

és ha kert van akkor mindent betudsz termelni.

2008. ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az elöttem szólónak üzenem,hogy te nem vagy tisztába azzal,hogy mi mennyibe kerűl. Szerinted 57.000ft-ból megtudnának élni ebben a világban. Főleg,hogy még hitelük is van? Kb maradhat nekik kettőjükre ha a rezsit is befizetik 15-20000ft. Az egy embernek sem elég nem hogy háromnak!!!!! Ha én vállalom a babát akkor megteremtem neki a szükséges feltételeket,hogy ne szenvedjen hiányt semmiben. Milyen élet az olyan szegény kisgyerek számára aki majd sóvárog mert másnak megvan mindene neki meg nincs. Ez ám a nagy felelősségteljes gondolkodás ÚRISTEN!!!!
2008. ápr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell várni, úgyse lesz olyan sohasem hogy mindent meg tudj neki adni. A baba után meg kapsz némi pénzt, bár nem sokat (kb 40000 Ft).
2008. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én azt se értem hogy most h tudtuk megélni 57000ftbol.. Meg ebböl lakástfenntartani,meg kocsit,söt még felujitásra is futja. Hát tidolgotok,én mindenestere elmennék dolgozni.
2008. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha dolgoznál valamit, legalább 6 hónapot, akkor kapnál gyed-et, ami a fizetésed 70%-a (max 94ezer ft most, azt hiszem).

Ha több mint 2 évig nappalis voltál középsuliban vagy egyetemen, akkor azt is beleszámolják az időbe. Szóval, érdemes lenne egy kis kereset, szerintem, és közben lehet próbálkozni a babával is. Sok sikert!

2008. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hát igen, nagyon nehéz kérdés... Átérzem a problémádat! De ne fejeltsd el, hogy egy baba óriási felősség. A pelenka meg a ruha is sokba kerül (tudom hogy nem ennyi költségből áll egy gyerek), de utána jön a taníttatás meg hasonlók... Szóval szerintem jól gondold meg!!! Próbálj valami munkát találni, ahogy az előző hozzászóló írta, és akkor már legalább kapsz valami kis pénzt amíg otthon leszel a babával!!!
2008. ápr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!