Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok szeretnék segíteni...

KicsiSzív 2 kérdése:

Lombikosok szeretnék segíteni a tapasztalataimmal, lehet?

Figyelt kérdés
Kicsit furán kérdeztem bocsi! Több mint 3 év probálkozás után sikerült a lombikom:)Nyugodtan kérdezhettek injekciózásról beültetésről stb szívesen segítek ha tudok!Én nagyon örültem ha tudtam kérdezni lombikostól olyat amit nem értek..
2012. ápr. 30. 09:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Az utolsónak a 18:08-asnak írom!

Szia!Ha minden rendben van csak akkor kezdődhet a lombik.Méhtükrözésed volt már?Nekem kellett az is.

A gonapeptylt a menzesz első napjától kellett szúrnom a 12-ik ciklusnapig,a gonal-f et pedig a harmadik naptól a 11-ik napig.A gonapeptyl elöretöltött az könnyű,a Gonal-F pedig tollas,be kell állítani az adagot és utánna azt is könnyű lesz beadni.Remélem minden okés lesz és kezdődhet a lombik nálatok!Sok sikert kívánok majd megírhatod ha gondolod hogy mi lett!Szia!

2012. máj. 2. 13:21
 12/23 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy a lombik elején 3 szem Zitrocint is kellett szednem meg a Férjemnek is.Nekem rövid protokolom volt azért ennyi napig kellett injekcióznom.Akinek hosszú lesz annak persze tovább kell.Nyugodtan ha bármi kérdésetek van szívesen segítek!
2012. máj. 2. 13:25
 13/23 anonim ***** válasza:
18.08-as vagyok! Köszönöm a válaszodat! Nem, méhtükrözésem nem volt, azt nem kérte a doki!
2012. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

Szia! Nagyon rendes vagy,ja és gratula!! 6 inszemen vagyunk túl kb 5év.minden vizsgálat megvan férjemnél van a gond. Tapolcán voltunk most először, voltak alapvizsgálatok,és azt mondta a doki hogy ha megjön a mensim hívjam és elkezdjük.11-én kell mennem de akkor már a 22.napon leszek az nem gáz? vagy csak megvizsgál hogy van e petém mert már tüszőm nem lesz akkor abból többet nem tud csinálni. a stimuláció alatt nézik,kb

hányszor kell menni,ha levették akkor az hány nap múlva lesz "felkészült"és akkor milyen sűrűn nézik? előre is köszi a válaszokat! üdv A.

2012. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Szia!

A 22 napon szerintem csak megvizsgál,meg talán csinál rákszűrést.De ha hosszú lombikod lesz akkor lehet hogy már el is kezditek,persze ha már megvan minden vizsgálat!Nekem rövid volt ugyhogy nem tudom a hosszút mikor kezdik.A 14-ik nap körül szívják le a tüszőket,és rá 3-5 napra rá ültetik vissza.Beültetés után 2 hét múlva kell visszamenni vérvételre,3hét múlva meg ultrahangra.Petesejt leszívás elött kétnaponta kell menni hogy tudják követni hogyan nőnek a tüszők,hátha kell még injekció vagy talán csökkenteni kell,attól függ mennyire nőnek.

Ha bármi kérdésed van még akkor nyugodtan kérdezzél!

Sok sikert kívánok!!!

2012. jún. 25. 10:25
 16/23 anonim ***** válasza:
Szia!tényleg nagyon rendes tőled hogy segítesz :)sajnos nállunk azoosperma van vagyis nincs sperma.bejelentkeztünk a kaáliba aug-ra/nekem elvileg nincs semmi bajom kopp kopp/mennyi időre számitsunk,mire beültetnek?gondolom nekem stimulálni kell a peteérést, hogy tudjanak leszivni ezekre mennyibe kerül a gyogyszer?megprobálunk minél több leletet beszerezni hogy időt sporoljunk.a herebiopsziáért fizetni kell nem tudod?szerintem fogok még kérdezni ha nem baj:)És hatalmas gratula a babókához jó egészséget
2012. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia! Köszi, köszi, és gratula!:D

Írtad, hogy oldalt kellett feküdnöd, de azt nem hogy fontos-e hogy melyik oldalt. Én is azt hallottam, hogy az első 2 hétben nagyon sokat kell feküdni, de azt nem hogy az elején nem jó hanyatt! Sőt, én azt gondoltam (így van?) hogy hason is lehet, a lényeg hogy a méh vízszintesen legyen. Ami még érdekelne hogy nektek jól értem, elsőre sikerült a lombik? De jó:) Úgy irigylünk ám:))

2012. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Az utolsó elöttinek irom!

Szia!

Az Azoospermiáról meg a herebiopsziáról sokat nem tudok de azt tudom hogy ezzel is "tudnak" Babát csinálni nektek!:)

Elég egyetlen egy jó spermium és mehet a lombik,de persze a több az jobb lenne.Sok ilyet hallottam már hogy igy lett terhes valaki,szóval elkeseredni nem kell!Ha minden papír vizsgálat megvan és már kiváltottad az injekciókat meg a gyógyszerek akkor menzesz elejétől már kezdődhet is az injekciózás.És még abba a hónapba a 14 -ik napon lesz a leszívás és utánna 3-5 napig beültetik.Ez a rövid lombik,ez egy ciklusba megvan.Ha neked semmi bajod a stimu akkor is kell hogy ne egy vagy két tüsző érjen meg hanem több.De ne keseredj el ha nem lesz sok tüsződ,nekem kevés volt a mellettem fekvőnek meg húsz(de sajnos neki nem ültethették be mert túlstimulálódott) az a lényed hogy jók legyenek és hogy "egywsüljenek" a párodéval.Szerintem nektek is ICSI-vel lesz,ez azt jelenti hogy befecskendezik a petesejtbe a himivarsejtet..szóval nem várják meg még maguktól összejönnek.De ha sok tüszöd lesz és a párodnak is lesz sok jó akkor hagyják őket a természetre.Húúú remélem érthetöen fogalmaztam!Kb ez az egész olyan 90 100 ezer forintba volt benne,de ez attól is függ hogy hogy reagálsz az injekciókra,nekem pl kellett még kiváltanom egy kevés injekciót stimu közben.Meg arra majd figyelj hogy van olyan gyogyszertár ahol csak megrendelésre vannak ezek az injekciók.Időbe váltsad ki.

A biopszia nem tudom hogy pénzbe kerül e,nézz utánna a neten biztos találsz róla valamit,de ha fizeti a párod a Tb-t akkor szerintem ingyen van ha nem magánhoz jártok.

És azt lehet tudni hogy miért nincs a párodnak spermája?

Nyugodtan kérdezzél,szívesen segítek!

Sok sikert kívánok!!!!

2012. júl. 3. 14:37
 19/23 A kérdező kommentje:

Az utolsónak írom!

Szia!

Én megkérdeztem hogy hogyan kell feküdni és azt mondta a dokim hogy oldalt mert úgy jobb a vérkeringés.Hason én nem aludtam utána egyáltalán.De lehet hogy lehet,minden doki mást mond.Mindkét oldalamon feküdtem,mikor már rossz volt akkor fordultam a másik oldalamra.3 nap oldalfekvés után már nagyon rossz volt de a Babáért mindent!!!Az első két hetet végigfeküdtem,késöbb már háton is,csak wc-re meg zuhanyozni keltem fel.A harmadik héten is sokat feküdtem de akkor néha sétáltam az udvarban.12 hétig is sokat pihentem,feküdtem.Most így 17 hetesen sem csinálok semmit,se takarítás se semmi munka.De persze már vásárolgatok..eljárok otthonról ha kell stb..Én nagyon vigyáztam vigyázok magamra mert 4 év alatt jött össze a baba és nagyon vártuk már,főleg elötte meg volt egy missed-ab om:((

Sajnos nem csak a fekvésnek kell jó lennie,sok minden kell hogy sikerüljön de legjobban a szerencsén múlik.Van aki nem is fekszik meg dolgozik és elsöre sikerül,de én nem bíztam a véletlenre pihentem sokat.Hála isten megtehettem hogy feküdjek mert

2012. júl. 3. 14:49
 20/23 A kérdező kommentje:

a szüleimmel lakunk és Anyum segített.

Én is úgy irigyeltem akiknek sikerült,de látod nekem is sikerült sikerülni fog Nektek is!!

Örüljünk hogy van a lombik:)

Sok sikert neked is,nyugodtan kérdezz csak szívesen segítek!!!

2012. júl. 3. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!