Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztenciám van?...

Inzulinrezisztenciám van? PCOS vagyok?

Figyelt kérdés

GLU éhgy.:5.1 (Ref.: 4.1 - 5.9)

GLU 120': 7.0 (Ref.: 4,1 - 7.8)

Inzulin 0': < 2.0 (Ref.: 2,0 - 29)

Inzulin 120':47.3

A cukor gondolom jó,de az inzulin szerintem nem.A120' inzulinnál nem írtak ref.tartományt.

Ez ugye IR?Akkor én PSOS vagyok???

Hogy tudnak segíteni rajtam milyen gyógyszert kapok? Műteni kell?

Egyébként a vizsgálatokat a magas prolaktin miatt kezdték el,ami 1800 körüli értéket mutat ref.:102-496).


2012. márc. 24. 12:32
 1/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Igen, ez IR. Bár nem nagyon durva. :-)

Metformint (sokféle van) írnak fel rá, ez nem hormon, cukorgyógyszer. Emellett fontos a diéta, és a rendszeres mozgás. Nem elég a gyógyszer!

Az, hogy IR-es vagy, nem jelenti feltétlenül azt, hogy PCOS-s is. Bár ez szerintem csak fokozatbeli különbség. :-) A magas prolaktin szint is összefügghet vele.

Műteni ezen nincs mit, hacsak nincs olyan cisztád, ami nem akar elmúlni a hármas kezelés hatására sem.

2012. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom mindig néz ultrahanggal és ő nem mondta, hogy látna cisztákat. De a mensim sem teljesen rendszeres, megjön minden hónapban, de változó, hogy hanyadik napra és előtte barna folyásom van.

Jaj, remélem tényleg nem kell műteni!

Egyébként minden nap kell tornázni, mozogni? Vagy elég heti 3-4 alkalom? Milyen mozgás a legjobb, te mit javasolsz?

Ha kapok gyógyszert az IR-re, akkor a prolaktinom is lemegy, vagy arra másik gyógyszert is kapok (Bromociptin)?

2012. márc. 24. 15:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs cisztád, nem kell műteni. Ha lenne, a hármas kezelés hatásására az esetek nagy többségében megszűnnek, csak türelemmel kell lenni.

Prolaktinra igen másik gyógyit adnak, pl. a Bromocriptint.

2012. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manka68 ***** válasza:

Mindegy milyen mozgásformát választasz, ami szimpatikus. :-)

Én vettem egy táncszőnyeget, azon ugráltam. Azért volt jó, mert helyben volt, nem kellett hozzá menni sehova, és akkor vettem elő, amikor csak akartam. :-)

A legjobb az lenne, ha tudnál naponta rászánni időt, ha lehet akkor valamelyik étkezés után, mert akkor nem emelkedik meg annyira az inzulinod, rögtön felhasználod az energiát. :-) Mivel egyszerre csak keveset szabad enni, nem is lehetsz rosszul tőle. :-) És nagyon jól csökkenti az éhségérzetet. :-)

De ha csak heti 3-4 alkalommal van lehetőséged a mozgásra, az sem gáz, csak legyen rendszeres a dolog.

Most már nem táncolok, széttapostam a szőnyegemet, már csak a kutyasétáltatás maradt, de egy 30 kilós neveletlen labradorral az is komoly sportnak számít. :-)

2012. márc. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mi az a hármas kezelés pontosan?

Akkor én aerobikozni fogok. Ja és kutyát sétáltatni, mert nekünk is van egy 30 kilós golden retrieverünk :)!

2012. márc. 25. 14:21
 6/7 Manka68 ***** válasza:
Hármas kezelés : Diéta + mozgás + metformin.
2012. márc. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszike!
2012. márc. 26. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!